Künye
Menü
Trabzon'u da Şampiyonlar Ligi'ne taşıyalım! | Onur Doruk
Onur Doruk

onurdoruk29@gmail.com

Trabzon'u da Şampiyonlar Ligi'ne taşıyalım!


 Yıllardır beklediğimiz şampiyonluk arzusuna bu dönem ulaştık, sırada ki şehrimizi de ekonomik olarak şampiyonlar ligine taşımak olmalıdır. Trabzonspor’un şampiyon olması ve şampiyonlar liginde oynayacak olması şehrin turizm gelirlerine katkısı olacağı aşikardır. Dış politikada arap ülkeleri yeniden ilişkilerin düzeltilmesi ve covit sürecinin bitmek üzere olması ile arap ülkelerinden şehre gelen turistlerden, bu yıl kayda değer bir turizm geliri de elde edilecektir. Ancak hizmet sektörüne bağlı bu gelişmeler uzun süreli şehrin ekonomisini bir üst lige taşıyamaz, bu nedenle şehirdeki en büyük sorun olan işsizliği çözecek dev hamle Trabzon Arsin Yatırım Adasının ivedi olarak bitirilip, işletmeye açılması olmalıdır.
 Rusya Federasyonu, Kafkaslar, Türki Cumhuriyetleri ve İran dahil geniş bir hinterlanda açılan Doğu Karadeniz'in, en uygun yer olması dolayısıyla da yatırım endüstri adasının Trabzon'da kurulmasına karar verildi. Trabzon’da yatırım ortamını zenginleştirmek, ihracatta hedeflenen miktarlara ulaştırabilmek, işsizlik sorununu kalıcı çözmek istiyorsak, olmazsa olmazımız Trabzon Arsin Yatırım Adası projesidir. Projeyi gerçekleştirmeyi başarabilirsek Türkiye’nin hatta Avrupa’nın yeni nesil üretiminde ve ihracatında şehir olarak yıldız olacağız. Bunun yansıması olarak da 816.684 vatandaşımızın tamamı zenginleşecek, hatta ilave kalifiye göç alacağız.
Vizyon projeyi bu noktaya kadar sürükleyen, yönetici ve yatırım şirketini kurduran, projesini bütün detayları ile hazırlanmasına öncülük eden Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ve onun vefakar başkanı Suat HACISALİHOĞLU’dur. Şehrin bütün siyasi ve sivil toplum kuruluşları onun etrafında birleşerek bu projeyi hayata geçirilmesine katkı vermelidir. Şöyle ki siyasilerimizin çok azı tarafından projenin önemi anlaşılabildiğini gözlemliyoruz, hâlbuki gün içerisinde çalan üç telefonlarından ikisi şu eğitimi almış akrabama bir iş şeklinde olan siyasilerin bu işi biraz daha özverili sahiplenmesi ve Suat başkana nasıl yardımcı olabilirim şeklinde sorması gerekmektedir. Unutmayalım şampiyonluğa ulaşmak için şehir Trabzonspor başkanın arkasında inatla, sabırla ve özveri ile durdu, şimdi aynı hasetler Trabzon’u ekonomik şampiyonlar ligine ulaştırmak için olmalıdır. Unutmayalım yılda 8-10milyar ihracat rakamını yakalamış bir şehrin, hiçbir alt yapı yatırımı ertelenemez. İş bütün planı (taş ocakları, bağlantıları ..v.s.) ile hazırdır. Tek yapmamız gereken bu yatırımı Suat başkanın vereceği talimatlarla Ankara’dan koparabilmektedir, kale boştur, şutu kim atmak ister?

 

 

 


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN