Künye
Menü
Bu hikaye tanıdık! | Cengizhan YILMAZ
Cengizhan YILMAZ

cen.giz_61@hotmail.com

Bu hikaye tanıdık!

Trabzonspor bugün oynadığı Kayserispor maçında kötü bir futbol sergiledi. Bu futbolun Baş sorumlusu Trabzonspor kulüp başkanı ve yönetimidir. Trabzonspor geçtiğimiz sezon adeta küllerinden doğmuş şampiyonluğa oynayan güzel Futbol sergileyen ve taraftar takım aidiyeti Duygularını benimseyen İyi bir takım olmuştu. Ancak daha sezon bitmeden şampiyonluğa oynayan takımın hocası devre arası gönderildi.

Taraftar bu duruma isyan ettiği için tesislere gitti ve o giden taraftarlara hain gözüyle bakıldı. Halbuki hainler kulübün içindeydi. Çünkü hiçbir Camiada Hiçbir futbol kulübü nde veya herhangi bir branşta böyle bir olay gözükmez. Şampiyonluğa giden bir takımın heleki 6-2 Gibi bir skorlan ayrılışı gözükmemiştir.

Trabzonspor şampiyonluğu Bir nebze kendi elleriyle teslim etmiştir. Sezon başı teknik direktörün üçüncü adamı olan ve teknik direktörden daha fazla para kazanan ismi teknik direktör yaptılar takıma bu isim Newton'du. Camida Eddie Newton’un ismi tartışma konusu yaratmıştı. Trabzonspor bir şekilde sezona başladı. Transfer sezonunda bu takımın kaptanı olan orta sahasının beyni olan Arjantinli ortasaha Jose Sosa’yı ve Bu takımın hatta ve hatta ligin en iyi sol beki olan Novak’ı Ezeli rakip Fenerbahçe ye kaptırmıştır. Taraftar bu durumdan rahatsızdı. Ancak Türkiye kupasını alan bu yönetim ve ekibine bir şans daha vermişti.

Trabzonspor Sosa ve Novak gibi isimlerin yerini dolduramamıştır. Buna rağmen sezona başlamıştır ligin daha ilk maçı Beşiktaş maçında gol kralı takımın yıldız futbolcusu Sörloth'u a kaybetti. Beşiktaş maçında kötü bir ezici bir skorla ayrılan Trabzonspor günü kurtarmak amacıyla hızlı transferler yapmıştı. Ancak bunun uzun vadede hiçbir anlam ifade etmediği görülmedi.

Takım kötü skorlar almaya devam ediyordu hoca ile yollar ayrıldı. Yerine Abdullah avcı gibi deneyimli bir isim getirildi. Fakat takım o kadar kötüydü ki hocanın yapacağı tek şey takıma güven ve savunma kurgusunu öğretmek olabilirdi.

Futbolda şöyle bir tabir vardır ki atanın da tutanın iyi olmalıdır. Trabzonspor forvette büyük eksiklik yaşıyor halan. Geçen sezon super kurgumuz kötü olduğu için çoğu maçta puan kaybı yaşamışızdır. Bu sezon stoper tandemi İyi sayılır olsa da ileride iyi bir forvetimiz, gol atanımız orta sahada pas yapabilecek maestro dediğimiz bir oyuncu yok! 

Bunun tek sorumlusu Trabzonspor kulüp başkanı ve yönetimidir. Trabzonspor bu duruma hiç yabancı değil. Şampiyon olduğumuz 2011 senesinden sonra Takımın önemli oyuncularından Selçuk, Engin, Jaja, Umut, Ceyhun gibi önemli isimleri kaybetmiştir daha doğrusu kadroyu satmıştır. Çünkü bu kadro ile Galatasaray'a süreklilik ve ardından başarıyı getirmiştir. Ama bizdeki durum çok komik bir durumdu. Çünkü dünyanın hiçbir yerinde hiçbir ülkesinde hiçbir futbol takımında şampiyon olan bir takımın heleki şampiyonlar ligine direk giden bir takımın yıldız futbolcularının ayrılması söz konusu olamaz.

2011’den sonra biz bu kadromuz dağıttıktan on yıl aradan sonra Tekrar başarılı güzel bir kadro aile yapısına ulaşmıştık. Gel gelelim ki şu anki durum 2011 yılından sonraki durumdan hiçbir farkı yoktur

Trabzonsporumuzu Çok zor günler bekliyor inşallah kafalarını taşa vurur Ve doğru transfer politikasıylan Bu sezonu bir şekilde bitirebildiğimiz en iyi yerde bitirmeye çalışmaktır. Hatalardan ders alınıp yola devam edilmelidir. Başkan ve yönetim hocanın teknik ekibin ve oyuncuların işine mani olmamalıdırlar. Başkan hocanın istediği oyuncular almalıdır. Hocada taraftarın gözüne hoş gelecek güzel bir futbol oynatıp Trabzonspor’u tekrardan üst sıralara taşımalıdır. Eğer bu şekil bir ilerleme olmazsa Trabzonspor’un en az beş yılı heba olacaktır. Umarım herkes hatasının dersini almıştır ve doğru hamlelerle ilerler çünkü kimsenin büyük Trabzonspor taraftarını üzmeye canını sıkmaya hakkı dahi yoktur. 


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN