Künye
Menü
Bir Aşı Masalı : Bill Covid | Sadullah Bakırtaş
Sadullah Bakırtaş

sadullahbakirtas@gmail.com

Bir Aşı Masalı : Bill Covid

Bir varmış, bir daha varmış…

Masal böyle mi ? Başlar demeyin.

2021 yılı ile birlikte dünya yeni bir eşiği geçiyor. Gelecek, yapay virüslerle yaşamaya alışacak, alıştırılacaktır. George Orwell’ın 1949 yılında yayımlanan 1984 isimli kitabını okuyanlar bilirler ki tam da bugün yaşanan birçok olay kitapta işlenmiştir. İşte bir alıntı: “Çalışmaktan başka her şey yasaklanmıştı: sokakta yürümek, eğlenmek, şarkı söylemek, dans etmek, buluşmak, her şey yasaklanmıştı…”

Tarihsel ve edebî noktalara sosyal mesafeli değindiğimize göre konuya geçiş yapabiliriz…

Kovid’i tanımlamak gerekirse, ona, Çin ve ABD arasında başlayan iktisadî ve teknolojik savaşın biyolojik boyuta geçişinde ortaya çıkmış yapay bir yok edici diyebiliriz. Yok edici diyorum çünkü Kovid’den önce kardeşleri çokta öldürücü mahiyette olmaksızın denendi. Bu denemelerde toplumların refleksleri, basın hamleleri ve kuralların uygulanabilirliği test edildi.

Kim bu kardeşler derseniz, özellikle 2000 sonrası yaşanan Sars, H1N1 (Domuz gribi), Ebola, Kuş gribi ve Mers’tir. O dönem yayınlanan dizilere ve beyaz perdede sahnelenen eserlere baktığınızda konunun ilmek ilmek işlendiği göreceksiniz. Reklama girmesin diyerek film adı vermiyorum. Lakin konusu insan ırkının aşırı aciz olduğunu vurgulayan, yeni bir ırk ortaya çıkarmanın ne kadar önemli olduğunu savunan onca ABD ve Çin menşeili filmler ortaya çıkmıştır. Ama efendim bunlar bilim-kurgu, olmaz, olamaz diye bir düşünceniz varsa bundan elli yıl öncesinin teknolojisini ve günümüzü düşünmeniz yeterlidir. Üç boyutlu nesneler, hologram yayınlar, sanal gerçeklik gözlükleri, 4G, 5G, 6G... ve sayamadığım niceleri.

Biraz da yukarıda zikrettiğim virüs kardeşliği soy ağacına değinelim.

Sars, Mers ve Kovid-19, virüs tipi bakımından Koronavirüs ailesinin birer üyesidirler. Üretim yeri -pardon salgın tesadüfi çıkış noktası- Sars ve Kovid-19’da Çin, Mers’te ise Suudi Arabistan olarak görülüyor. Bu salgınların hastalık haritasını incelediğimiz de Sars daha orta iklim ve soğuk bölgelerde kariyer yapmış. İkiz kardeşi Mers ise kariyer için sıcak ve kurak bölgeleri tercih etmiş. Her iki virüste de ortak taşıyıcının yarasa olduğunu görüyoruz.

Görüyor musunuz? Şu dünyanın başına gelen tesadüf belaları!

Bu iki kardeş görevli oldukları bölgelerde yayılım ve direnç ile ilgili parkur eğitimlerini tamamladıktan sonra çok da önemli olmayan bir şekilde hangara çekildiler. Kimse de umursamadı. Hatta unuttuk diyebilirim.

Ta ki bunlar bizi büyük biraderleri Kovid-19’a şikâyet edene kadar. Sars ve Mers kardeşler insanlık ile ilgili zayıf yönleri, bağışıklıkları, ilgi alanları, vazgeçmek istemeyecek oldukları şeyler ve daha nice verilerle ilgili bir dosya hazırlayıp biraderlerine verdiler. Büyük birader Kovid-19 insanlığa çok sinirlenmiş olacak ki bir hışımla geldi, geçemedi. Geçmeye de niyeti yok gibi. Ve o da kendinden öncekiler gibi tamamen tesadüf (!) sonucu peyda oldu ve yayıldı!

Hadi öyle sayalım. Şimdi de bu efendiler öyle tatlısız olmaz diyerek bir de tatlı hazırlıyorlar.

Kod Adı: Aşı.

İlim dairesi içerisinde Türk hekimlerce içeriğinde bol su ve bitki özü bulunan bir aşı üretilmediği sürece, piyasadaki tüm aşılar tarafımca şaibelidir.

Aşı konusu gündeme geldiği günden bugüne sosyal medyada çokça konuşuldu. Tiye alan da oldu, şifa gören de…

Ben de bu meseleyi farklı yönleri ile değerlendirmek istedim. Aşı ile ilgili dedikodular başladığı andan itibaren ilaç üretim firmaları bir etki yarışına girdi. Oxford %70 etkili aşı yaptık der demez, Sputnik V %92, Moderna %92 etkiliyiz açıklaması yaptı. Sol kulvardan gelen Biontech / Pfizer ile %95 diyerek yarışı önde getirirken ortalardan gelen Sinovic / Coronavac ile %97 yaparak boy farkı ile yarışı önde kapattı. Bugünkü altılıda da maalesef kazanan emperyalistler oldu.

Nasıl mı ?

Kilit isim: Bill Gates. Kendisini Gates Vakfı başkanı, mazlumların hayırsever Bill amcası olarak tanıyoruz. Bunun dışında bir de Afrika’da insanlar üzerinde deneyler yapan bazı tamamen iyi niyetli (!) örgütlere de ciddi bir finans kaynağı sağlıyor. Aşıdaki parmağı demek isterdim lakin Bill Gates aşı meselesini komple ele almış. Aşı üretimi yapan Biontech firmasına 55 Milyon dolar, Curevac firmasına 52 Milyon dolar yatırım yapmıştır. Harici 2 firmaya daha bedelleri açıklanmayan yatırımlarda bulunmuştur. Yani şu an aşı sürecini Bay Bill Gates yönetiyor. Aynı adam Koronavirüs ile ilgili de kehanette bulunarak 2021 yılı ilk çeyreğinde 4 aşının hazır olmasını beklediğini ifade etmiştir. Hazır aşıların tamamının kendisinin finanse ettiği aşılar olduğunu göreceğiz. Uluslararası basın da bu algı üzerine tüm haberlere yoğunluk vermektedir. Yani Bill amca hangi aşı için “insanlığın kurtarıcısıdır” derse hepimiz o aşıyı seveceğiz. Bill Gates’in kehanetleri bunlarla da bitmiyor. Her 20 yılda yeni bir büyük salgının yaşanacak olduğunu da ifade etmişti. Tüm dünya da haklısın ey Gates demişti.

Tüm parçaları birleştirelim.

Çin merkezli bir küresel örgüt iki virüsle önce insanlık üzerinde test yaptı. Elde ettiği bulgular ile yeni yapay bir virüs peyda etti. Bu virüs tüm dünyaya musallat edildi. Bu arada da yalnızca Microsoft gibi sempatik ve faydalı bir buluşun sahibi biri toplumları ikna yüzü olarak seçildi. İngiltere hükümeti aşıyı özendirmek için sosyal medyada yüksek takipçili hesaplar ile çalışma kararı aldı. Bill Gates’in finanse ettiği ve gerçekleri bilenmeyen bir aşı ile tüm insanları aşılamak istiyorlar… Bill Gates’in 2015 yılında yaptığı TED konuşmasındaki “aşılar dünya nüfusunu azaltmamıza yarayacak” sözünü ben hatırlıyorum.Ya siz?

Biz ne yapacağız. İzleyecek miyiz? Kendi başımızın çaresine mi bakacağız?


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN