Anasayfa  >  Yazarlar  >  Yakup Tiryaki
Arsin İlçemizde Gençlik ve Spor

Yakup Tiryaki

09 Eylül 2019 - 09:25:02

Çıktı Al

Yorum (1)

Yakup Tiryaki

Belli kurallara ve tekniklere uyularak yapılan, bedensel gelişmeye yararlı, eğlenmek ve yarışmak amacı da bulunan beden hareketlerinin tümünün ortak adına spor denir. Sporun fiziksel faydalarının yanı sıra insanların ruhsal sağlığını da olumlu yönde etkileyen faydaları da vardır. Spor,  kültür farkı olmaksızın insanları birleştiren önemli bir vasıtadır.
     İlçemizde genç nüfus oranı yüksek olmasına rağmen spor tesislerimizin yok denecek kadar az olması, gençlerin başka mecralara yönlenmesinde etkili olmuş ve bazı kötü alışkanlıkların önüne geçilemez bir hal almasında etken olmuştur. Bu nedenle spor tesisleri, gençlerimizin bütünleşmesi ve kötü alışkanlıklarının önüne geçilmesi için hayati önem arz etmektedir. Spor tesislerimizin yok denecek kadar az oluşu ve gençlerimizin spora yeterince yönlendirilememesi, ilçe çapında sportif başarıların istenilen düzeyde olmamasına neden olmaktadır. Buna mukabil ilçemizdeki ilk ve orta dereceli okullarda yapılan aktiviteler neticesinde sportif başarılar gelmeye başlamıştır. Ancak bu başarıları okul bünyesinden çıkarıp ilçe geneline yayabilirsek daha nice gençlerimiz birçok alanda sportif başarı göstereceklerdir.  Bunun yanında son zamanlarda ilçemize katkıda bulunmak adına ilçemizin önde gelen genç ve dinamik iş insanı arkadaşlarımızın da öncülük etmiş oldukları kulüp ve spor (futbol) dalında bir başarıya imza atması da bizleri oldukça memnun etmiştir. 
Yapılan çalışmalar sayesinde sportif alanda başarılar gelmektedir. Gençlerimizin ve spor kulüplerimizin sponsor alanında yetersiz olması bu başarıyı engelleyememiştir. Sponsorlarımızın yeterli olması, gençlerimizi ve ilçemizi bu alanda biraz daha ileriye taşımakta lokomotif rol oynayacağı kanısındayız.
Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi spor sadece bedensel aktivite değil ruhsal dinginliği sağlayan önemli bir araçtır. Dolayısıyla spor toplumsal rehabilitasyon işlevi görür. Bu nedenle toplumda ve özellikle gençler arasında sporun gelişmesi ve yaygınlaşması ilçemiz adına son derece önemlidir. Spor; ilçemizi, ilimizi ve ülkemizi temsil edecek başarılı sporcuların ve sağlıklı bir neslin yetişmesine vesile olacak bir adımdır…

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 1 Yorum )
cengiz şahin.
12 Ay önce
kardeşim.herşeyi güzel dökmüssün kaleme tebrik ederim...
DİĞER YAZILARI
Neden Gençlik?    23 Subat 2020
Çocukça!!!    21 Ekim 2019
Arsin İlçemiz'de Eğitim!   31 Temmuz 2019
Arsin'de Kitapla Buluşma...   29 Haziran 2019
YERLİ AŞI ÜRETİMİNDE ÖNEMLİ GELİŞME
RİSKLİ GRUPLARA ZATÜRRE AŞISI YAPILMASI HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR
GAZLI İÇECEKLER KADINLARDA KEMİK ERİMESİNE NEDEN OLUYOR
“GÜNEŞİN HASARINI KİMYASAL PEELİNGLE SİLEBİLİRSİNİZ”
DARP EDİLEN HASTANE PERSONELİ GÖRME YETİSİNİ KAYBEDEBİLİR
SAĞLIK BAKANLIĞI SAHTE TELEFON UYGULAMALARINA KARŞI UYARDI
“KAŞINTININ ALTINDAN DİYABET ÇIKABİLİR’’
(ÖZEL) BİLİM KURULU ÜYESİ KAYIPMAZ UYARDI: “ZATÜRRE VE GRİP AŞISI SİZİ COVİD-19’UN YAPTIĞI ZATÜRREDEN KORUMAZ”
BAKAN KOCA, 11 İLİN SAĞLIK MÜDÜRÜ İLE GÖRÜŞTÜ
SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 72 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
BÖBREK KANSERİNDE İMMÜNOTERAPİLERİN ÖNEMİ
(DÜZELTME) TARİHİ YEDİKULE HİSARI RESTORE EDİLİYOR

EN ÇOK OKUNANLAR