Reklam
Anasayfa  >  Yazarlar  >  Yakup Tiryaki
Arsin İlçemizde Gençlik ve Spor

Yakup Tiryaki

09 Eylül 2019 - 09:25:02

Çıktı Al

Yorum (1)

Yakup Tiryaki

Belli kurallara ve tekniklere uyularak yapılan, bedensel gelişmeye yararlı, eğlenmek ve yarışmak amacı da bulunan beden hareketlerinin tümünün ortak adına spor denir. Sporun fiziksel faydalarının yanı sıra insanların ruhsal sağlığını da olumlu yönde etkileyen faydaları da vardır. Spor,  kültür farkı olmaksızın insanları birleştiren önemli bir vasıtadır.
     İlçemizde genç nüfus oranı yüksek olmasına rağmen spor tesislerimizin yok denecek kadar az olması, gençlerin başka mecralara yönlenmesinde etkili olmuş ve bazı kötü alışkanlıkların önüne geçilemez bir hal almasında etken olmuştur. Bu nedenle spor tesisleri, gençlerimizin bütünleşmesi ve kötü alışkanlıklarının önüne geçilmesi için hayati önem arz etmektedir. Spor tesislerimizin yok denecek kadar az oluşu ve gençlerimizin spora yeterince yönlendirilememesi, ilçe çapında sportif başarıların istenilen düzeyde olmamasına neden olmaktadır. Buna mukabil ilçemizdeki ilk ve orta dereceli okullarda yapılan aktiviteler neticesinde sportif başarılar gelmeye başlamıştır. Ancak bu başarıları okul bünyesinden çıkarıp ilçe geneline yayabilirsek daha nice gençlerimiz birçok alanda sportif başarı göstereceklerdir.  Bunun yanında son zamanlarda ilçemize katkıda bulunmak adına ilçemizin önde gelen genç ve dinamik iş insanı arkadaşlarımızın da öncülük etmiş oldukları kulüp ve spor (futbol) dalında bir başarıya imza atması da bizleri oldukça memnun etmiştir. 
Yapılan çalışmalar sayesinde sportif alanda başarılar gelmektedir. Gençlerimizin ve spor kulüplerimizin sponsor alanında yetersiz olması bu başarıyı engelleyememiştir. Sponsorlarımızın yeterli olması, gençlerimizi ve ilçemizi bu alanda biraz daha ileriye taşımakta lokomotif rol oynayacağı kanısındayız.
Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi spor sadece bedensel aktivite değil ruhsal dinginliği sağlayan önemli bir araçtır. Dolayısıyla spor toplumsal rehabilitasyon işlevi görür. Bu nedenle toplumda ve özellikle gençler arasında sporun gelişmesi ve yaygınlaşması ilçemiz adına son derece önemlidir. Spor; ilçemizi, ilimizi ve ülkemizi temsil edecek başarılı sporcuların ve sağlıklı bir neslin yetişmesine vesile olacak bir adımdır…

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 1 Yorum )
cengiz şahin.
2 Ay önce
kardeşim.herşeyi güzel dökmüssün kaleme tebrik ederim...
DİĞER YAZILARI
Çocukça!!!    21 Ekim 2019
Arsin İlçemiz'de Eğitim!   31 Temmuz 2019
Arsin'de Kitapla Buluşma...   29 Haziran 2019
İSRAİLLİ BESTECİ YİNON MUALLEM’DEN MALTEPE’DE “BARIŞ” KONSERİ
OZAN ALİ KIZILTUĞ TÜRKÜLERLE ANILDI
ERKEN DOĞAN EDİZ BEBEK KÖR OLMAKTAN LAZER TEDAVİSİYLE KURTULDU
“1. ÜMRANİYE KİTAP FUARI” KAPILARINI ZİYARETÇİLERE AÇTI
BAKAN ERSOY İL MÜDÜRLERİ KOORDİNASYON TOPLANTISINA KATILDI
KADINLARIN BÜYÜK KORKUSU HAKKINDA EFSANELER VE GERÇEKLER
OZAN ALİ KIZILTUĞ TÜRKÜLERLE ANILDI
(ÖZEL) BAĞCILAR ADSH’DE AYDA 10 BİN DOLGU, 9 BİN PORSELEN DİŞ KAPLAMASI YAPILIYOR
"KARIN AĞRISININ SEBEBİ KANSER OLABİLİR"
“ANADOLU KADINLARI BİR BâCIYâN-I RûM HİKAYESİ” İSTANBUL’DA SAHNELENECEK
(ÖZEL) OMURİLİK FELCİ GEÇİREN TERÖR MAĞDURU ADAM ROBOTİK CİHAZ İLE AYAĞA KALKTI
TATİLLERE REHBER; ALPER TEKBAŞ’IN ‘TATİL TADINDA KALIN’ KİTABI RAFLARDA

EN ÇOK OKUNANLAR