Reklam
Anasayfa  >  Yazarlar  >  Yakup Tiryaki
Arsin İlçemizde Gençlik ve Spor

Yakup Tiryaki

09 Eylül 2019 - 09:25:02

Çıktı Al

Yorum (1)

Yakup Tiryaki

Belli kurallara ve tekniklere uyularak yapılan, bedensel gelişmeye yararlı, eğlenmek ve yarışmak amacı da bulunan beden hareketlerinin tümünün ortak adına spor denir. Sporun fiziksel faydalarının yanı sıra insanların ruhsal sağlığını da olumlu yönde etkileyen faydaları da vardır. Spor,  kültür farkı olmaksızın insanları birleştiren önemli bir vasıtadır.
     İlçemizde genç nüfus oranı yüksek olmasına rağmen spor tesislerimizin yok denecek kadar az olması, gençlerin başka mecralara yönlenmesinde etkili olmuş ve bazı kötü alışkanlıkların önüne geçilemez bir hal almasında etken olmuştur. Bu nedenle spor tesisleri, gençlerimizin bütünleşmesi ve kötü alışkanlıklarının önüne geçilmesi için hayati önem arz etmektedir. Spor tesislerimizin yok denecek kadar az oluşu ve gençlerimizin spora yeterince yönlendirilememesi, ilçe çapında sportif başarıların istenilen düzeyde olmamasına neden olmaktadır. Buna mukabil ilçemizdeki ilk ve orta dereceli okullarda yapılan aktiviteler neticesinde sportif başarılar gelmeye başlamıştır. Ancak bu başarıları okul bünyesinden çıkarıp ilçe geneline yayabilirsek daha nice gençlerimiz birçok alanda sportif başarı göstereceklerdir.  Bunun yanında son zamanlarda ilçemize katkıda bulunmak adına ilçemizin önde gelen genç ve dinamik iş insanı arkadaşlarımızın da öncülük etmiş oldukları kulüp ve spor (futbol) dalında bir başarıya imza atması da bizleri oldukça memnun etmiştir. 
Yapılan çalışmalar sayesinde sportif alanda başarılar gelmektedir. Gençlerimizin ve spor kulüplerimizin sponsor alanında yetersiz olması bu başarıyı engelleyememiştir. Sponsorlarımızın yeterli olması, gençlerimizi ve ilçemizi bu alanda biraz daha ileriye taşımakta lokomotif rol oynayacağı kanısındayız.
Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi spor sadece bedensel aktivite değil ruhsal dinginliği sağlayan önemli bir araçtır. Dolayısıyla spor toplumsal rehabilitasyon işlevi görür. Bu nedenle toplumda ve özellikle gençler arasında sporun gelişmesi ve yaygınlaşması ilçemiz adına son derece önemlidir. Spor; ilçemizi, ilimizi ve ülkemizi temsil edecek başarılı sporcuların ve sağlıklı bir neslin yetişmesine vesile olacak bir adımdır…

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 1 Yorum )
cengiz şahin.
2 Gün önce
kardeşim.herşeyi güzel dökmüssün kaleme tebrik ederim...
DİĞER YAZILARI
ABD BAŞKAN YARDIMCISI PENCE:
TÜRKİYE İLE ÇEKYA ARASINDA İŞBİRLİĞİ MUTABAKATI İMZALANDI
ANKARA GARI PROSTAT KANSERİ İÇİN MAVİ KRAVAT TAKTI
GÖZYAŞI KANAL TIKANIKLIĞINA DİKKAT
HALİDE EDİB’İN TORUNU ÇANKAYA BAHAREVİ’NİN KONUĞU OLDU
DÜNYACA ÜNLÜ ESER “CİMRİ” BÜYÜKŞEHİR SAHNESİNDE
İŞİTME ENGELLİLERİN ELLERİ, SESLERİ OLACAK
VAROL YAŞAROĞLU CİNETALKS’TA KRAL ŞAKİR’İ ANLATTI
VI. TÜRK TIP DÜNYASI KURULTAYI İSTANBUL’DA
BAĞIRSAKLARIN UNUTKANLIĞI HASTALIK HABERCİSİ
HER 8 KADINDAN 1’İ RİSK ALTINDA
“BEBEKLERDEKİ DUDAK DAMAK YARIKLARININ GÖRÜLME SIKLIĞI ŞAŞIRTIYOR”

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR