Anasayfa  >  Yazarlar  >  Celal KADIOĞLU
Akyazı Prag Gibi Olmaz!

Celal KADIOĞLU

13 Agustos 2019 - 11:00:20

Çıktı Al

Yorum (0)

Celal KADIOĞLU

Trabzonspor 3 sezon sonra gittiği Avrupa kupalarında Sparta Prag ile çok önemli bir karşılaşma oynadı. Aslına bakarsanız yeni transferlerle kadrosunu güçlendiren Trabzonspor'un halen daha bazen bazı eksiklerinin olduğunu görmek mümkün. Özellikle stoper bölgesinde tecrübe anlamında Hüseyin niye yardım edecek bir ismin olmaması gelecek adına bazı endişeleri barındırmıyor değil.

Yusuf'un Lille transfer olmasının ardından orta sahada ve forvete top taşıyacak isim bir eksik olarak gözlere çarpıyor. Sosa, Yusuf kadar topu ileri taşıma noktasında verimli olamıyor. Çünkü hem defansif hem de ofansif olarak mücadeleye ederken yoruluyor ve istenilen verimi ortaya koyamıyor. E tabii ki Trabzonspor'un en önemli eksiklerinden birisi de halen daha net bir şekilde forvetinin olmaması. Her nekadar dün akşam Sparta Prag karşısında iki forvetinin de gol atmış olsa da Trabzonspor'da gerçek anlamda güven duyulan bir forvet eksikliği olduğunu görebiliyoruz.

Trabzonspor'un gelecek süreçte sıkıntı yaşamaması için forvet transferi yapması gerekiyor. Yusuf'un olmaması ile birlikte topu ileri taşıyabilecek isim Nwakaeme olarak görünüyor. Ben burada Abdulkadir Ömür'ün de sorumluluk alması gerektiğini düşünüyorum yetenekleri üst düzey olan bu oyuncunun ceza sahasına daha fazla kat etmesi kanatlardan ve ortadan daha çok rakibi yıpratması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü top aldığında rakip için çok tehlikeli olan Abdülkadir bu özelliğini daha aktif kullanmalı. Kaleci anlamında da Trabzonspor ciddi sorunlar yaşayacak mı diye soracak olursanız Uğurcan iyi bir kaleci olacak ancak dün akşam yediği gol kafalarda soru işaretleri bıraktı. Çünkü boş pozisyonda topu çıkıp alamaması rakibe pozisyon vermesi gerçekten kanatlardan gelen ortalarda geçen sezon da görmüştük bunu yaptığı hatalar pahalı bedellere neden olabiliyor Trabzonspor'da. Bu anlamda Uğurcan biraz daha dikkatli olması gerekiyor.

Sparta Prag karşılaşmasında beni hayal kırıklığına uğratan oyunculardan bir tanesi de Abdulkadir parmak’dı. Orta sahada basan rakibin oyununu bozan toplu aldığında dilek ileriye taşıyabilen Abdülkadir’den eser yoktu. Her ne olursa olsun Trabzonspor'un Sparta Prag karşısında sahadan 2-2’lik beraberlikle ayrılarak Trabzon'a dönmesi tur için avantajlı bir skor. Özellikle 2-0’dan maçın 2-2'ye getirilmesi her ne olursa olsun oyun olarak belki istenilen düzeyde olmasa da Trabzonspor'un moral olarak üs noktaya çıkmasına neden oldu. Şimdi Önümüzdeki hafta Trabzonspor her türlü 0-0 beraberlik ve her türlü galibiyette tur atlayan taraf olacak. Umarız Perşembe günü oynayacak bu karşılaşmada bir aksaklık yaşanmaz. Trabzonspor turu atlayarak Play-Off turuna kalır. Sonrasında da lig maratonu başlayacak. Daha çok genç ağırlıklı bir kadro ile mücadele eden Trabzonspor'da sezonun erken ve iyi başlangıç çok önemli.  O nedenle Kasımpaşa ile deplasmanda oynanacak karşılaşmada Trabzonspor en az Prag karşılaşması kadar önem vermeli.

Burada John Mikel Obi bir parantez açmak istiyorum. İlk  karşılaşmasına çıktı çok hakkında fikir ve yorumda bulmak için erken. Ancak halen daha hazır olmadığını Trabzonspor adapte olamadığını gördük. Umarız kısa sürede o da kendisini toparlar ve gerçek Mikel Obi’yi izleriz.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Makaleye hiç yorum yapılmamış
DİĞER YAZILARI
ÇENE ŞEKİLLENDİRMEDE ‘DİAMOND LİFT’ YÖNTEMİ
ŞAPKAYI, KIRMIZI PERDEYLE BULUŞTURAN DT ŞAPKA ATÖLYESİ
"ENERJİ İÇECEKLERİNDEKİ TAURİN, KAFEİN İLE BİRLEŞTİĞİNDE KANSERE SEBEP OLABİLİR"
KULAK ÇINLAMASINDA KİŞİYE ÖZEL TEDAVİ
KORKU, KAYGI, BASKI VE STRES KEKEMELİĞİ TETİKLİYOR
UZMAN DİYETİSYEN ELİF DEMİRCAN, ALZHEİMER’DAN KORUNMA YÖNTEMLERİNİ ANLATTI
(ÖZEL) TEL AVİV’DE YAZILAN OYUNU KOSOVALI YÖNETMEN ANKARA’DA SAHNELEYECEK
DEVLET OPERA VE BALESİ 2019-2020 SEZONUNU TANITTI
LİV HOSPİTAL, ‘2. CERRAHİ HEMŞİRELİĞİ ANKARA SEMPOZYUMU’NU GERÇEKLEŞTİRDİ
MLP CARE HASTA BAKIM HİZMETLERİ DİREKTÖRÜ GÜMÜŞ: "YAPAY ZEKAYLA ENTEGRE BİR DİJİTAL HEMŞİRELİK SÜRECİ GELİYOR”
ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “ÇOCUKLAR İÇİN DEDE KORKUT”
ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ BAŞKANLIĞINDA ŞEREF ÜYESİ SEÇİMİ

EN ÇOK OKUNANLAR