Reklam
Anasayfa  >  Yazarlar  >  Sadullah Bakırtaş
ŞUBAT'TAN TEMMUZ'A

Sadullah Bakırtaş

22 Temmuz 2019 - 20:11:28

Çıktı Al

Yorum (0)

Sadullah Bakırtaş

Ülke olarak yaşadığımız zor günlerin elbette bir evveliyatı vardı. Cemaat denen bu kanser hücrelerinin, yıllardır girmeye çalıştığı devlet damarlarından birden bire sökülüp atılması mümkün olmayan bir hal almıştı.

28 Şubat'ta merhum Necmettin Erbakan'a yapılan darbede medyada ajitasyon yapan ama kapalı kapılar ardında darbecilere destek veren kripto bir yapıydı. Darbeciler 28 Şubat sonrası İmam Hatiplerin kapatılacağını, din eğitimi ve bazı konularda bir takım kısıtlamalar uygulanacak olduğunu ifade ettiklerinde bu cemaatiz diyen terör örgütü yöneticileri ellerini ovuşturmaya başlamıştı. Nitekim bu terör örgütü toplumu çocuklarını artık kendi okullarına, dershanelerine ve yurtlarına göndermelerinin darbecilere cevap olacağı yönünde yalanlar çıkararak masum halkı kandırmaya başlamışlardı.

Yıllarca bu şekilde insan kaynaklarını kendi okullarında ve yurtlarında toplayan cemaat takiye uygulamak suretiyle ufak ufak da olsa üniversiteler, askeriye, emniyet, Milli İstihbarat Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere Devlet kadrolarının tamamında paralel yapıyı oluşturmaya başlamıştı.

Bu terör örgütünde lider sıfatını taşıyan elebaşı, yıllar sonra bu sefer dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a "imam hatipler kapatılsın benim eğitim kurumlarım bu hizmet için yeterlidir. Böylelikle 28 Şubat'tan süregelen İmam Hatipler ve başörtü yasağı meselesi ortadan kalkar" demişti. Bu ifade ile birlikte 28 Şubat'ın failleri arasında olduğunu ortaya koyduğu gibi hiçbir zaman da devlet için mücadele etmemiş bir yapı olduklarını göstermiş oldular.

17/25 Aralık sonrası bu örgütü hala hizmet olarak görenler, yanında olanlar ve destek çıkanlar; maalesef 15 Temmuz gecesi nasıl vahim bir durum içerisinde olduklarını anladılar.
Bedel ödemiş olan bir milletiz yine bedel ödemeye bedeller ödemeye hazır bir milletiz.

Velhasıl her an "Şehadete hazır' yaşayan bir milletiz. 

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Makaleye hiç yorum yapılmamış
DİĞER YAZILARI
ŞUBAT'TAN TEMMUZ'A    22 Temmuz 2019
Tiflis Bu Ýþi Çözmüþ    28 Aralik 2018
ŞEHİT ÇOCUKLARINA AFET FARKINDALIĞI EĞİTİMİ
GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP SON TEKNOLOJİ İLE BULUŞTU
SANAT GÜNEŞİ ŞARKILARIYLA MALTEPE’DE ANILDI
GAZETECİ-YAZAR SİNAN BURHAN’DAN, ’ERDOĞAN AK’LI VE SİYASİ NOTLAR’ KİTABI
ÇANKAYA 2. KİTAP BULUŞMASI BAŞLIYOR
SOĞUK ALGINLIĞINDAN KORUYAN VE ANTİOKSİDAN İÇEREN KIŞ ÇAYI TARİFLERİ
KANSERDEN KORUNMAK MÜMKÜN! İŞTE DETAYLAR...
SİNEMA TEKNOLOJİSİNİ TİYATROYA TAŞIDILAR ADINA "SİNETİYATRO" DEDİLER
TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ OLACAK
"BESLENMENİZİ DÜZENLEYEREK ÇOCUK SAHİBİ OLMA ŞANSINIZI ARTTIRABİLİRSİNİZ"
KARTAL’DA İNME VE KOAH HASTALIĞI SEMİNERİ
ÜKSM RESİM SERGİSİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

EN ÇOK OKUNANLAR