Künye Reklam
Menü
Trabzon Gündemi - 13.01.2021 | Trabzon Gündemi Haberleri

Trabzon Gündemi - 13.01.2021

Trabzon Gündemi - 13.01.2021

Trabzon'un ve Trabzonspor'un perde arkası gelişmelerini Trabzon Gündemi İle sizlere aktarmaya devam ediyoruz...

Whatsapp haber ihbar

Bilal Başacıkoğlu resmen Trabzonspor'da | NTVSpor.net

Trabzonspor’da kadro boşaltılıyor!

Abdullah Avcı’nın teknik direktörlük görevine gelmesiyle birlikte Trabzonspor’da kadro yeniden dizayn edilmeye başlandı. İlk etapta performansları ölçülen ve kendisine şans verilen futbolcular bu imkanları değerlendiremeyince kadro dışı kaldılar. Ve kadro dışı kalanlar ile birlikte performansı düşük olan futbolcularla bir bir yollar ayrılmaya başlandı. Bu gelişmeler üzerine Trabzonspor, Bilal Başacıkoğlu'nun sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedildiğini KAP'a bildirdi. Bordo-mavililerden KAP'a yapılan açıklama şöyle: "Profesyonel futbolcumuz Bilal Başacıkoğlu'nun, 20.01.2020 başlangıç ve 31.05.2022 bitiş tarihli profesyonel futbolcu sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilmiştir. Yapılan fesih anlaşmasına istinaden herhangi bir fesih tazminatı ödenmemiştir."

Kuvvetli'den Revi'ye cevap! “Milletimizi askıda ekmeğe mahkum ettiniz” |  Karadeniz Gazetesi

AK Parti ve CHP’ye Kuvvetli eleştiri!

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli son günlerde Türkiye gündeminde sık sık konuşulan "hain" ve "sözde Cumhurbaşkanı" sözleri üzerine eleştirilerini dile getirdi. Başkan Kuvvetli, ittifak ortağı CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik "Sözde Cumhurbaşkanı" sözlerini de, Kılıçdaroğlu'na "hain" yakıştırması yapan AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Uğur Aydın'ın açıklamalarınında yanlış olduğunu söyledi. Başkan Kuvvetli, "Bir Parti Genel Başkanına "hain" demek ne kadar yanlışsa Cumhurbaşkanına da "sözde Cumhurbaşkanı" demek o kadar yanlıştır." dedi. Tabiki şunu da göz ardı etmemek lazım; AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Uğur Aydın ‘Sözde Cumhurbaşkanı’ sözleri üzerine böyle bir açıklama yaptı. Uğur Aydın bir özel sohbetinde “Eğer doğrudan halkın desteğiyle yüzde 52 oy alan bir Cumhurbaşkanına ‘Sözde’ diyorsa kendisi de haindir.”dediğini işittik. Karar kamuoyunun…  

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Lütfiye Selva Çam’dan Revi’ye özel teşekkür!

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam AK Parti Trabzon İl Başkanlığı binasını ziyaret etti. Kongreden sonra İl Başkanlığına gelen Çam’ı AK Parti Karadeniz Bölge İl Koordinatörü Haydar Revi, AK Parti Trabzon İl Başkan Vekili Hasan Dilekoğlu, Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, AK Parti Trabzon İl Bakın Kolları Başkanı Meryem Sürmen Teşkilat mensupları ve yöneticiler karşıladı. Çam ilk önce İl Başkanlığı makamında hatıra defterini imzalayarak AK Parti İl Başkanlığından bölge koordinatörlüğüne atanan Haydar Revi’ye teşekkür etti. Çam Revi’ye “Genel Başkan olduğumda sizlerin özellikle Trabzon İl Kadın Kolları Başkanlığımıza verdiğiniz destekler bizi çok memnun etmişti. Kadın Kolları bu konuda sizlere minnettar. Çok teşekkür ediyoruz. Yeni görevinizde başarılar dilerim”dedi.

Saadet Parti Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt: “Yaşanabilir bir Trabzon için…”

Cevat Kurt’tan ‘Vardiyalı’ siyaset!

Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt’un Trabzon Büyükşehir Belediyesine bağlı TİSKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde kadrolu işçi pozisyonunda çalıştığını, il başkanı sıfatı ile çalıştığı kurum olan TİSKİ ile ilgili eleştirilerini sürekli basın aracılığıyla yaptığını dünkü köşemizde yazmıştık. Ve şu ifadeleri kullanmıştık, “Sayın Kurt belediye bünyesinde herkesçe tabir edilen ‘Bankamatik Memuru’ gibi çalışıyor. En ufak bir zorlukta siyasi kimliğini kalkan olarak kullanıyor. Kendisini görüşmeye çağıran TİSKİ Genel Müdürünü misafirperver olmamakla suçlayarak siyasi kimliği üzerinden onu sıkıştırmak istiyor. Görünen o ki TİSKİ Genel Müdürü Tekataş İl Başkanı Cevat Kurt’a nerede çalıştığını hatırlatmış. Elbette siyaset yapmak her işçinin hakkı fakat ekmek yediğin tekneye de ihanet etmeyeceksin.” Bu sözlerimize Saadet Partisi’nden itiraz geldi. Cevat Kurt’un ‘Bankamatik Memuru’ olmadığı söylendi.  Zaten biz de ‘Bankamatik Memuru gibi’ ifadesini kullanmıştık. Sorumlu gazetecilik örneği sergileyerek Sayın Kurt’un mesaiye gidip gitmediğini araştırdık. Evet Cevat Kurt, TİSKİ Esiroğlu Arıtma Tesisinde vardiya usulü ile kimya görevlisi pozisyonunda çalışıyormuş. Akşam 16.00’da başlayan mesaisi sabah 08.00’de sona eriyormuş. Ve 2 günlük iznin ardından tekrar vardiyaya devam ediyormuş. Ayrıca 10 yıldır da (yasal hak 5 yıl) bölgedeki lojmanda kalıyormuş. Öte yandan Cevat Bey’in kardeşi olan Bilal Kurt’un da aynı kurum ve tesiste çalıştığı bilgisini de verelim. Cevat Kurt’un siyaset yapmak en doğal hakkı lakin çalıştığı kurumun genel müdürü ile yaptığı görüşmeyi hangi kimlikle yaptı? Saadet Partisi İl Başkanı olarak mı TİSKİ’nin çalışanı olarak mı?

ADİL SEÇİM ADİL SİSTEM: SAADET PARTİSİ... - Saadet Partisi Trabzon İl  Başkanlığı | Facebook

Ana Muhalefet Kurt’a Sahip Çıkmadı!

Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt’un TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekadaş tarafından makamında mobbinge maruz kaldığı iddiaları üzerine muhalefet harekete geçti. İYİ Parti İl Başkanı Azmi Kuvvetli Cevat Kurt’a yapılan davranışın bütün muhalefet il başkanlarına yapılmış olduğunu gördüğünü belirterek olayı kınadı ve Murat Zorluoğlu’ndan Ali Tekadaş’ın görevden alınmasını istedi. İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs de bu tür baskıların mobbiglerin kimseye fayda sağlamayacağını ifade ederek Tekadaş’ın davranışını eleştirdi ve Trabzon’a geldiğinde Saadet Partisi İl Başkanı Cevat Kurt’u ziyaret edeceğini söyledi. Ana Muhalefet Partisi CHP’nin İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu ise Cevat Kurt’a yapılan davranışla ilgili beyanda bulunmayarak bu durumun bir polemik haline dönüşebileceğini söyledi. CHP’nin 3. Sıra milletvekili adayı olan Cevat Kurt’a sahip çıkmayan CHP İl Başkanı herhangi bir değerlendirmede bulunmadı.        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?


YAZARLAR

Tümü