Künye
Menü
Özdemir açıkladı! Trabzonspor'un aldığı kararlar doğru mu? | ⚽ Spor Haberleri

Özdemir açıkladı! Trabzonspor'un aldığı kararlar doğru mu?

Özdemir açıkladı! Trabzonspor'un aldığı kararlar doğru mu?

Trabzonspor’da uzun süre Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Ulaş Özdemir Trabzonspor'un bir buçuk sezondur doğru kararlar uyguladığını söyledi.

Trabzonspor'un sürdürülebilir başarı hikayesinin temelinde önemli adımların olduğunu köşe yazısında sıralayan Özdemir "Bu doğruların ilki, oyun kalitesi anlamında istenileni veremeyen takımın başına Abdullah Avcının getirilişiydi. İkincisi 'transfer politikası'ydı. Devre arasında Bakasetas, Berat ve Yunusu kadroya dahil eden ve sezonu dördüncü olarak tamamlayan Trabzonspor, bu sezon için de transferlerini ilk kampa yetiştirmişti. Şimdi aynı politika devam ediyor. Devre arası transfer süreci başlamadan Kouassi ayrıca Edin Visca gibi Türkiye'nin en önemli kanat oyuncularından biri ile anlaşan ve önümüzdeki günlerde stoper bölgesine de transfer yapacak olan Trabzonspor şu anda şampiyonluğun en güçlü adayı!"dedi. 

Yapılan transferlerin geleceğe dönük olduğunun altını çizen Özdemir "Bugüne kadar ki transferlerin hem yıllar sonra özlenen şampiyonluğa kavuşmak hem de Şampiyonlar Ligi ve gelecek sezona dair olduğu aşikardır. Peki, "Bu maliyetler nasıl karşılanacak?" Aslında bu sorunun cevabı hem kadrosunda hem de sezonun sonunda yatmaktadır. Trabzonspor, sadece şampiyonluktan ve Şampiyonlar Liginden gelir elde etmeyecek! Görünen o ki kadrosundan iki ya da üç oyuncusunu yüksek bonservis bedeliyle satacak. Ayrıca stadyum ve forma göğüs sponsorlukları yıl sonu bitiyor. Bu iki kalemden büyük bir meblağı kasasına koyacak olan Trabzonspor, muhtemel bir sermaye artırımıyla da iyi bir gelir sağlayacaktır. Trabzonspor yeter ki hedeflediklerine ulaşsın ve ekonomisini de sürdürülebilir hale getirsin. Başarısı mı? O da zaten sürdürülebilir olacaktır." ifadelerini kullandı.         YORUMUNUZU PAYLAŞINYAZARLAR

Tümü