Künye Reklam
Menü
Abdullah Avcı nasıl bir takım ortaya koyacak? | ⚽ Spor Haberleri

Abdullah Avcı nasıl bir takım ortaya koyacak?

Abdullah Avcı nasıl bir takım ortaya koyacak?

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı basın mensuplarıyla gerçekleştirdiği ilk basın toplantısında önemli açıklamalar yaptı. Bordo mavili taraftarların gönlüne su serpen açıklamalar yapan Avcı "Kaybetmeyi sevmeyen, buna tepki veren bir takım izlettireceğiz"dedi.

Whatsapp haber ihbar

Avcı, ‘Trabzonspor’un nasıl bir kimlikle sahada olacağı ve bazı oyuncuların yerlerini değiştirmeyi düşünüyor musunuz’ yönündeki soruya, "Sistemi, hücumu veya savunmayı elindeki mevcut oyuncu profili belirliyor. Bir haftadır beraber çalışıyoruz. İştahlı, arzulu, yaş ortalaması 25-26 olan, özellikle duygusu, coşkusu, kaybetmeyi sevmeyen, buna tepki veren, kazanma alışkanlığı yakalayan ama saha içindeki düzeni ve aklı olan takımı taraftarlara izlettireceğiz diye düşünüyorum. Oyuncularla birebir iletişimim var. Dünden itibaren bunlara başladık. Bazen oyuncuların geçmişte de nerelerde oynadıklarını veya rakibinde neler yapmak istediklerini ve bizim ne yapmak istediklerimizi çok net şekilde planlayıp bazen sahanın içinde bölgelerde değişiklik olabilir ama saha dağılımımızın son derece sağlıklı olması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

"Trabzonspor yarışmak zorundadır"
Trabzonspor’un forması, armasının hep yukarılarda olacağını belirten Avcı," Bu süreç her futbol takımının yaşayabileceği bir süreç. Geçen seneden bu zamana kadar ve bu ligde çalışmış bir teknik adam olarak baktığımızda yakından takip ettiğimiz bir takım olduğu için özellikle takım savunmasının daha ön plana çıkartacağız. Çünkü önde bireysel çok özel ve yetenekli oyuncularımız var. Takım savunmasını doğru yaptığımız takdirde diğer organizasyonlara geçeceğimizi düşünüyorum. Bu coğrafyayı, iklimi biliyorum. Pazar günü Erzurum maçını taraftar nasıl kazanıyorsa ben de öyle start vermek istiyorum. Oyuncu grubu da şuan buna odaklanmış vaziyette. Kazandıkça daha iyi şeyler yapacaklarına inanıyorum ve biliyorum. Trabzonspor hem sonuç alacağı hem de sistemi geliştirecek. Trabzonspor yarışmak zorundadır” ifadelerini kullandı.

"Devre arası kısa ve orta vade hedeflerimizi konuşabiliriz"
Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, başarı için ne kadar sabır gerektiği şeklindeki soruya ise, "Klop ilk iki senesinde kaçıncı bitirdi, Manchester United’ta Alex Ferguson 6.5 sene ne bir kupa ne bir başarı yakalamadan dünya markası oldu. Ben o kadar süre istemiyorum ama geldiğimiz noktada geçen sene ligi ikinci bitirmiş, Türkiye Kupası’nı kazanmış sonrasında dalgalanma yaşamış bir takım var. Devre arasında bizim hedeflerimiz kısa ve orta vadede önümüzdeki sezon hedef ne olacak, nereye gidecek net bir şekilde söyleyeceğiz. Burası Trabzonspor, duygusu ve coşkusunun, hedeflerinin yanına aklı sokmaya çalışacağız. Zamanı çok uzun değil ama bu desteği bekliyorum” diye belirtti.


"Trabzonspor’dan üç kez teklif aldım"
Trabzonspor’dan gelen teklif her teknik adamı heyecanlandırır diyen Avcı, "Bu Trabzonspor’dan gelen üçüncü teklif. Özkan hoca da aktif çalıştığı dönemde teklif yapmıştı. O dönemden daha evvel de teklif almıştım. O zaman şartlar oluşmadı. Kısmet bugüneymiş. Bundan sonrası aslında Trabzonspor ile ilgili ne yapabiliriz ona bakacağız. Geçmişle yaşamayacağız. Oradan bir takım dersler çıkaracağız. Bundan sonraki Trabzonspor’u dizayn, organize etmeye, yarışma içine sokmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

"Karadeniz’in dalgalı denizini seçtim"
Trabzonspor’a gelmeden önce bir çok takımdan teklif aldığını da kaydeden Avcı, “Bugün Trabzonpor’un başarısı için varım. Dingin denize değil Karadeniz’in dalgalı denizine çıktım. Buranın başarısı için varım. Birçok takımdan teklif aldım. Ama Trabzonspor’dan teklif alınca sabaha kadar uyku uyuyamazsın. Dingin denizden Karadeniz’in dalgalı denizini seçtim” diyerek sözlerini tamamladı.


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN