Künye
Menü
Züğürt Tesellisi | Mert Akyüz
Mert Akyüz

bordomavi861@hotmail.com

Züğürt Tesellisi

Trabzonspor Abdullah Avcı ile birlikte bizlere takımın sezon başındaki görüntüsüne nazaran daha derli toplu bir futbol izletmeye başladı. Takım savunmasına adeta sihirli bir değnek dokunduran Avcı, aynı etkiyi henüz hücum hattında yaratamadı.

Bu durum eldeki oyuncuların Trabzonspor düzeyinde hatta Spor Toto Süper Lig düzeyinde olmamasından kaynaklanıyor. Transferde yüzde 90 başarılı olduğunu iddia eden yönetim, tüm sporseverlerden farklı bir bakış açısına sahip olsa gerek. Trabzonspor’un hücum hattına Alexander Sörloth’un ardından yapılan takviyeler adeta saç baş yolduruyor.

Takımın eksiklerinin sezon başından itibaren belli olmasına karşın, hala gerekli hamlelerin yapılmamış olması eleştiri oklarının her geçen gün yönetime doğru çevrilmesine neden oluyor. Ligde bay geçilen  18. haftada aradaki boşluk fırsat bilinip transferlerin takıma kazandırılamaması herkesin aklına ‘’Yine akşam pazarını mı bekliyoruz?’’ sorusunu getirdi.

Takımın saha içerisinde adeta 'transfer' diye bas bas bağırıyor olduğu çoğu taraftar tarafından kabul edilen bir gerçek iken, yönetim henüz bu konuda bir adım atmadı. Anadolu kulüplerinin Trabzonspor’un verdiği paranın yarı fiyatına oynatacağı futbolcunun bu takımda oynatılması sonucu Trabzonspor'un gelinen noktada bu oyuncu grubuyla çok şey bile başarmış olduğunu söyleyebiliriz.

Maça gelecek olursak Ekuban’ın 12. dakikada kaçırmış olduğu penaltı kesinlikle maçın kader anıydı. Kapanan takımları açma noktasında duran toplar çok önemliyken Trabzonspor'un kaçırdığı penaltı maçı kendi adına daha da zorlaştırdı. Amilton 25. dakikada takımını öne geçirince kapanan Antalyaspor takımı, adeta kalenin önüne otobüs çekti.

Ersan’ın kırmızı kart görmesi işleri bir nebze kolaylaştıracak derken Antalyaspor savunma disiplininden kopmayıp Trabzonspor’a geçit vermedi. Gözden çıkarılan, sözleşme feshi gündemde olan oyuncudan medet umma noktasına getirilen Trabzonspor zor da olsa 90+6'da eşitliği sağlayıp 1 puana razı oldu. Ancak Ali Palabıyık’ın 2. sarı karttan vermemiş olduğu bir kırmızı kart ve bir penaltı da maçla ilgili tartışılması gereken hususların başında geliyor.

Bu maç özelinde son sözlerimizi söyleyecek olursak Trabzonspor’un başından sonuna kadar oyun anlamında önde götürdüğü maçta 1 puan alması takım ve taraftar adına adeta züğürt tesellisi oldu..


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN