Künye
Menü
Trabzonspor Hakemi Geçemedi! | Ebubekir Özdemir
Ebubekir Özdemir

mustafa

Trabzonspor Hakemi Geçemedi!

Trabzonspor üstün futbolu hakemi geçmeye yetmedi


Temkinli oynayan rakibi karşısında zaman zaman tempoyu yükselten Trabzonspor’un futbolu hakemi geçmeyi yetmedi. Her iki takımda maç öncesi karşılıklı temponun yüksek, bol gollü maç beklentisini boşa çıkardı. Başakşehir rakibini beklerken, Trabzonspor ise ön tarafta temposuz bireysel hamlelerle golü aradı. Defansın yaptığı ciddi hata, hatayı affetmeyen Demba Ba Başakşehiri öne geçiren golü attı. Sosa’nın kestiği topa tecrübeli stoper Skrtel’in vurduğu ters kafa Trabzonspor’un bir puanını kurtaran gol oldu. Gol sonrası beklenti skor artırma olmasına rağmen kapanma noktasında uzmanlaşmış Başakşehir buna hem izin vermedi hem de rakip alana planladığı atakları gerçekleştirdi; lakin final pozisyonlarda etkisiz kaldı.

En önemli özelliği şapkadan tavşan çıkarma olan Trabzonspor son haftalarda bu özelliğini yavaş yavaş yitirirken, Hüseyin Hoca’nın hem maç başı taktikleri hem de oyuna müdaheleleri konusunda eksikleri olduğu görüldü.

Trabzonspor’un ligin 2.yarısından itibaren sistematik şekilde maruz kaldığı hakem hataları, son Antep ve Başakşehir maçında hakkı yenilen 4 puan, taraftarın ve tüm futbolseverlerin aklına Trabzonspor’a operasyon mı oluyor sorusunu getirdi. Başakşehir ve Malatya maçından sonra Trabzonspor camiasının bu hafta TFF ve kurullarına verdiği tepkinin ciddiye alınmadığı yönünde bir algı oluşturdu. 

Geri dönüşü olmayan bu haftalarda gün birlik günü, kenetlenme günü !


        YORUMUNUZU PAYLAŞINYazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazılarını Göster