Künye Reklam
Menü
İlçe kongrelerinden notlar... | Ömer Faruk
Ömer Faruk

gündem61

İlçe kongrelerinden notlar...

 

Ak Parti Trabzon İlçe kongreleri başladı ve takip ettiğimiz kadariyle şu ana kadar değişen İlçe başkanı yok , İlçe yönetimlerinde değişiklikler olmuş. Geçen hafta sonu Tonya ve Vakfıkebir kongreleri yapıldı ve bu ilçelerde de mevcut başkanlar göreve devam ettiler. Yeniden seçilen başkan ve yönetimlerine başarılar diliyoruz. 

 

Ak Parti için en önemli iki ilçeden bir Ortahisar bir diğeri de Of. Her iki ilçede de 3 dönem kuralından dolayı değişiklik olacak. Of ilçesi için müracaat eden bir hayli isim var. Bildiğimiz kadariyle il koordinatörü Polat Türkmen bu isimlerle görüşmüş. Genel merkeze hangi isimlerin çağrılacağını bilemeyiz ama duyumlarımıza göre Mevcut yönetimden Erkan Öztürk ve Şükrü Atasoy, Ulvi Ulu, Halim Kaya ve Haydar Dayıoğlu isimleri öne çıkmış. Ancak bizim yaptığımız araştırma ve görüşmelerde bu isimlerden hiçbirinin kabul görmediği ve tecrübeli bir ismin süpriz olarak İlçe başka adayı olarak ilan edileceği yönde. Kaynaklarımız bize bir isim söyledi ama verdiğimiz söze istinaden yazmayacağız. 

 

Bir diğer İlçe Ortahisar için Kulislerde ve kamuoyunda isimler yazılıp çiziliyor. İsimlerini kamuoyundan ve siyaset sahnesinden Tanıdığımız var, isimlerini bir şekilde duyduklarımız var. Ak Parti içinde derin kulislere ulaşabilen dostlarımızdan aldığımız haberlere göre İl Yönetimi Hasan Dilekoğlu’nu istiyor ama il Başkan yardımcısı Halil İbrahim Demirtaş ben adayım diyerek yola çıkınca hesaplar değişti. Yaptığı çıkışla bir anda geçmişten bugüne teşkilatlarda görev yapan bir çok ismin desteğini aldı. Gazetelere yaptığı açıklamalar ses getirdi. Sosyal medyayı iyi kullanan Demirtaş, organizasyon konusunda mitinglerdeki becerisini burada da göstererek bir anda dengeleri altüst etti. Sosyal medya gelecekte en önemli propaganda alanı ve bu alanı iyi kullanan hep bir adım önde olacaktır ve Demirtaş’ ta bu yönüyle en şanslı aday konumuna geçti. Adaylığını açıklayan bir diğer isim ise Dündar Ayyıldız, ancak gerek il yönetimi ve gerekse Ortahisar İlçe yönetimi bu isme soğuk bakıyor. Nedeni ise parti teşkilatlarını tanımıyor olması ve Ortahisar gibi partinin en önemli ilçesinde deneyimsiz bir ismin dengeleri koruyamayacağı kaygısı. Bize göre de Ortahisar ilçesinde İlçe başkanı olacak olan kişi teşkilatları bilen, siyasi deneyimi olan ve il yönetimi ile Ortahisar yönetimi arasında kopukluğu giderecek bir isim olmalı. İl yönetiminden görüştüğümüz Kaynaklar bize bugüne kadar hep bunun sıkıntısını yaşadık, artık bu ayrı yapı gibi görünen, birbiri ile yarış eden yapı yerine İl yönetimi ile birlikte hareket eden , teşkilatın tanıdığı, teşkilatı tanıyan birinin olması gerektiği görüş birliği hakim. Diğer bir aday Yasin Aydın ise edindiğimiz bilgilere göre bir dönem İlçe başkan yardımcılığı yapmış ve istifa ederek ayrılmış bir isim. Yine Ortahisar belediye meclis Üyesi işadamı Hüseyin Canım’ında ismi adaylar arasında geçiyor ama kendisinin pek istekli olmadığını etrafına söylediği, genel merkez ısrar ederse görevi kabul edeceğini söylüyor. İlçe kongrelerini tam bir profesyonel çalışma ile görsel Şölen havasında gerçekleştiren ve bu konuda büyük takdir ve İlçe başkanlarının beğenisini alan İl Başkanı Haydar Revi’nin Ortahisar için kimden yana tavır koyacağını bilmiyoruz, ama görevine bir dönem daha devam edeceğine kesin gözüyle bakılan il Başkanının hedefi olan milletvekilliği yolunda en büyük destek ortahisardan olacağına göre Ortahisar İlçe başkanı için inisiyatif almasından daha doğal ne olabilir ki. Onun için genel merkezde bütün kozlarını ortaya dökecektir. 

Ak Parti kurucusu ve Genel Başkanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan değişimi işaret ederken şüphesiz deneyimsizi değil deneyimli ve aynı zamanda da teşkilatların ve tabanın kabul edebileceği isimleri işaret etmiştir. Türkiye için çok önemli bir viraj olan 2023 e Ak Parti bu doğrultuda yenilenen kadrolar ile girecek ve hayati önem taşıyan seçimleri bu kadrolarla gerçekleştirecek. Bu nedenle Ak Partinin hata yapma lüksü yok. 

Direnen adam Recep Tayyip Erdoğan giderse Doğu Akdeniz de gider, dünya mazlumları başsız kalır, Batı rahatlar, ABD rahatlar. Buna fırsat vermeye hiçbir vatan evladının hakkı yoktur.


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?