Künye
Menü
Hüseyin Hoca ile Şampiyonluk hayalmiş!.. | Ömer Faruk
Ömer Faruk

gündem61

Hüseyin Hoca ile Şampiyonluk hayalmiş!..

Türkiye’min en eski yerleşim yerlerinden biridir Trabzon. 1461 yılından beride Türk egemenliği altında olan bir şehir. Tarihin her döneminde kendine has değerleri olan bir şehir. Nüfusunun kat kat üstünde nüfuzu olan bir şehir. 
Tarihinin her döneminde yetiştirdiği önemli şahsiyetlerle anılan bir şehir. Kanuni’nin doğduğu, Yavuz Sultan Selim’in yönettiği, Fatih Sultan Mehmetin feşettiği, Osmanlı devletinin en önemli üç Padişahının ortak noktası olan tek şehir. Sumelayı, Uzungöl’ü, Ayasofya gibi tarihi, kültürel ve turistik mekanları içinde barındıran Trabzon şehri son 50 yılda da spor şehri olarak ta ardından söz ettiriyor....

Kurulduğu 1967 yılından itibaren başarılarla dolu bir geçmişi vardır. Toplam 7 şampiyonluğun 6 sının kupası müzemizde, 1 tanesi ise şimdilik kaydıyla bir kulüp tarafından emaneten tutulmaktadır. Emanet süresi dolduğunda  geri alacağız inşallah. 

Hepinizin malumu olan bu bildikleriniz bir kenara 8. Şampiyonluğa gidiyoruz inşallah. Her türlü engellemelere, ayak oyunlarına, entrikalara rağmen hak yerini bulacak ve sonuca ulaşacağız. Bu kadim Trabzon şehri yıllardır beklediği şampiyonluğa kavuşacak....
Ancak......
Trabzonspor aynı Türkiye Cumhuriyeti devletinin dünyada kendisine reva görülen muamele gibi federasyondan, Mhk ‘den, başta GS olmak üzere İstanbul klüplerinden muameleye tabi tutulur. Bize karşı hep birlikte hareket ederler, bizi saf dışı etmek için her türlü entrikayı çevirirler. Pandemi sürecinde yaşananlar bunun en büyük örneği. Ve en son UEFA nın kararı. Evet bu karar acaba Trabzonspor şampiyonluğun en büyük adayı olmasa idi yine alınır mı idi. Bence alınmazdı.
Bunlar yetmiyormuş gibi birde bizim içimizdeki heyecanlı çok bilmiş taraftarlarımız var. 
Neymiş efendim; Hüseyin Çimşitten hoca olmazmış!!
Neymiş; oyuncuları oynatamıyormuş!!
Neymiş; oyuncu değişikliklerini doğru ve zamanında yapamıyormuş!!!
Neymiş; bu takımın yükünü kaldıramazmış!
Neymiş; Hüseyin hoca ile şampiyonluk hayalmiş!!!!
Miş miş miş.....
Evet Trabzon bir futbol şehri; yediden yetmişe çoğu kişi futbolla yatar, futbolla kalkar. Trabzonspor herşeyden önce gelir. Akyazı gibi 40 bin kişilik statı dolduran taraftarın hepsi birer antrenör, hepsi birer hakem, hepsi birer futbolcudur. 
Bunu başka bir şehirde bu kadar açık göremezsiniz. Onun içindir ki Trabzon bir spor kentidir. Onun içindir ki burada başka takım tutulmaz...
Ama, evet ama....
Bu saatten sonra artık eleştiri yok. Islık yok, küfür zaten yok. Bu takımın sezon sonuna kadar hocası Hüseyin Çimşirdir, futbolcu kadrosu da budur. 
İyiside kötüsü de bu, elimizde olan bu kadro ile buralara geldik ve halen lideriz, kupada da finalistiz. İki kupaya doğru gidiyoruz. 2010-2011  sezonundan sonra ilk kez bu kadar yakınız. Önümüzde Alanya maçı var ve ligde en zor maçlarımızdan biri. Puan kaybetsek bile avantaj yine bizden yana, çünkü GS ın Başakşehir ile maçı var ve kazanmaktan başka çareleri yok. O yüzden biz her şartta avantajımızı sürdürürüz......
Öyleyse;
Gelin bu akşam ki Alanya maçının sonucu ne olursa olsun, desteğe devam edelim. Eleştirilerimizi sezon sonuna bırakalım. Bu takım hepimizin. 
Bu takım Anadolu’nun umudu,
Dik duruşun simgesidir. 
Sığınmacıların sığınacağı bir Türkiye var, ama biz Türklerin sığınacağı başka bir ülke yok. 
Tıpkı başka TRABZONSPOR olmadığı gibi...........


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN