Künye
Menü
Çalınan Düdüklerin Arkasında kim var? | Mustafa Nuri SUNGUR
Mustafa Nuri SUNGUR

mustafanurisungur@gmail.com

Çalınan Düdüklerin Arkasında kim var?

Şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerleyen Trabzonspor son 2 haftada 4 puan kaybederek ümitleri şansa bıraktı. 

Son 2 haftada 4 puanı rakiplerine bırakan Trabzonspor artık diğer takımların alacağı puanlar üzerinden hesap yapmaya başladı. 

'Önümüzdeki 7 maçın hepsini alırsak şampiyon oluruz' söylemi dil değiştirerek Galatasaray Başakşehir yenerse, biz Galatasaray'ı yenersek, Başakşehir puan kaybederse... gibi hesaplarla olayı tavlada zar atma işine döndürdük! Bakalım iyi zar atabiliyor muyuz? 

Şampiyonluğu şansa ya da diğer takımların alacağı puanlara göre kazanma hesabı Trabzonspor'a hiç yakışmıyor. Özellikle bu yıl sezona ismi verilen Dozer Cemil'in ismini taşıyan Süper Lig'de şampiyon olmak Trabzonspor'un onur mücadelesi olmalıdır. 


Hiç kuşkusuz Trabzonspor şampiyonluk yolunda ilerlerken futbol emperyalistleri Trabzonspor'un ayağını kaydırmak için her türlü sinsi planı uygulamakta ve Trabzonspor'un gidişatını engellemektedirler. Bunu Trabzonspor'un oynadığı önemli ve kritik maçlarda hep birlikte görüyoruz, izliyoruz. 

Kritik maçların kritik anlarında, maçın dönme vakitlerinde, galibiyeti garanti altına alacağımız önemli pozisyonlarda sanki bir yerden talimat almışçasına verilen kararlarda hakemlerin psikolojik olarak olaya bakış açısı Trabzonspor'un tamamen aleyhinde şekilleniyor. Verilen kartlar, çalınan düdükler, tartışmalı pozisyonlar ne hikmetse hep Trabzonspor'un rakiplerine yarıyor. Bizler artık bu durumdan iyice rahatsız olmaya başladık. 

Son haftalarda hakem yan hakem ve var odası hakemlerinin tercih ve seçimlerinde birtakım kişilerin dahil olduğu Trabzonspor'un aleyhinde karar almak üzere tercihlerin yapıldığı ayyuka çıkmış durumda. Benzer konulardan dolayı defalarca yara almış şampiyonluktan olmuş Trabzonspor camiasının birkez daha aynı travmayı yaşamaya takati kalmadı. 

Futbolda adaletin ve hakkaniyeti sağlamak istiyorsak yapılması gereken tek şey 'Futbol Emperyalistlerini' devre dışı bırakmaktır. Futbolu kendi haline kendi seyrinde doğal akışına bırakmak gerekiyor. 

Tabii şunu da söylemek gerekiyor ki Trabzonspor'a oynadığı oyun yakışmıyor. Trabzonspor sahaya çıktığı vakit rakibini eze eze yenmek mecburiyetindedir. Trabzonspor'un kalitesi Türkiye futbol kalite ortalamasının çok daha üzerindedir. 

Eğer Türkiye Ligi'nde şampiyon olmak yalnızca İstanbul kulüplerine mahsus bir özellik ise bu ligi oynamanın hiçbir anlamı yoktur. Çalınan düdükler Galatasaray'ı, Başakşehir'i, Fenerbahçe'yi ya da Beşiktaş'a şampiyon yapmak için hizmet ediyorsa yalnızca sahada değil 'Düdüğün Arkasındakiler' ile de mücadele etmeliyiz. 


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN