Künye Reklam
Menü
ABD Başkanı Joe Biden alacağı ilk kararı açıkladı! | Dünya Haberleri

ABD Başkanı Joe Biden alacağı ilk kararı açıkladı!

ABD Başkanı Joe Biden alacağı ilk kararı açıkladı!

3 Kasım 2020 Amerika Birleşik Devletleri seçimlerinde devlet başkanı seçilerek Donald Trump'ı geride bırakan Joe biden küresel ısınma ile ilgili önemli bir mesaj verdi.

Whatsapp haber ihbar

Amerikan başkanlık görevini görev aldığı ilk günden Paris antlaşması'na geri döneceğini belirten Joe biden Amerika Birleşik Devletleri'nin iklim değişikliği için dünyaya yeniden liderlik edeceğini vurguladı. 

Küresel ısınma ve iklim değişikliği ile ilgili verilen bu mesajın dünyada ne gibi değişikliklere yol açacağı merak konusu oldu. 

ABD başkanlık görevine geldiği ilk günden itibaren eski başkanı Donald Trump'ın politikalarının tamamen rafa kaldıracak olan  Joe Biden'in iklim değişikliği ve küresel ısınma bahaneleriyle çeşitli dünya ülkelerine müdahale edeceği düşüncesi hakim. 

Covid-19 pandemisi devam ederken çok fazla gündemde olmasa da ABD 2021 yılında küresel ısınmayı dünya devletlerinin öncelikli gündemine sokabilecek mi? Herkes Başkan Joe Biden'in kararlarını bekliyor. 


"On day one, my administration will rejoin the Paris Agreement and put America back in the business of leading the world on climate change."


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN