Künye
Menü
O şirketin yeni gemisi Karadeniz sularıyla buluşuyor! | Bölgesel Haberleri

O şirketin yeni gemisi Karadeniz sularıyla buluşuyor!

O şirketin yeni gemisi Karadeniz sularıyla buluşuyor!

MELEKSU Ro-Ro gemisi Karadeniz'in mavi sularına iniyor.

Kaptan Grup bünyesindeki Nur Gemicilik ve Ticaret A.Ş. firmasına ait Doğu Karadeniz’in ilk ve tek tersanesi Çebi Tersanesi, 2014 yılından bu yana bölgemize ve Türkiye’ye hizmetlerini sürdürmenin gururuna bir yenisini daha ekliyor.

Sürmene’de 104.000 ’lik alanda kurulduğu günden bu yana gemi tasarım, bakım-onarım hizmetleri veren Çebi Tersanesi, 2021 yılında 1.020 kişilik istihdam etki seviyesine ve 91 Milyon TL.’lik yatırım hacmine ulaşarak ülkemiz ve bölgemiz için önemini bir kez daha gösterdi. Çebi Tersanesi, kurulduğu tarihten itibaren 16 adet balıkçı ve hizmet teknelerini denize indirmenin yanısıra yine öz kaynaklarla ve bölge insanımızın alın teriyle, donatısı dahil ortalama 6 milyon USD’ye mal olan MELEKSU adlı Ro-Ro gemisini imal etti. Böylelikle Çebi Tersanesi’nde toplam 6.000 ton sac işlenmiş oldu. Salgına rağmen iki yıllık emeğin sonucu suya indirilen ve sefere hazır hale getirilen MELEKSU Ro-Ro gemisi 90 m. boyu, 22 m. eni, 45 adet Tır/Kamyon hacmiyle ayda 4 Bin adet Tır/Kamyon taşıma kapasitesine sahip olup; Marmaraereğlisi Martaş Limanı ve Bandırma Limanı arasında karşılıklı seferlerle hizmet verecek. MELEKSU Ro-Ro gemisinin sefere başlamasıyla, hem yakıt hem de zaman tasarrufu sağlanarak çevreye de katkı verilmiş olacak.

Kaptan Grup'tan yapılan yazılı açıklamada, Tekirdağ’daki Martaş Limanı, Trabzon’daki Çebi Tersanesi, Türk ve uluslararası kara sularındaki ticaret gemileriyle Türk Bayrağı’nı dalgalandırmanın ve Mavi Vatan’a hizmet etmenin haklı gururunu yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceklerini ifade edildi.                                                                                                                                                                                                                                                   KAPTAN GRUP

Etkinlik Yeri: Çebi Tersanesi, Yeniay Beldesi, Liman Kuleli Cad.,

14-A Sürmene /TRABZON

Tarih-Saat: 12.05.2022 Perşembe, Saat: 14:30        YORUMUNUZU PAYLAŞINYAZARLAR

Tümü