Trabzonspor Kongresi ne zaman yapılacak?

Yaklaşan Trabzonspor Genel Kurulda kongre kararı alınabilir. Fakat Olağan genel kurulun ne zaman ve nerede yapılacağı konusunda bir netliğin oluşmaması ertelenme ihtimalini işaret etse de genel kurulun gerçekleşeceğini sağlam kaynaklardan doğruladık.

Daha iyi mobil deneyim için tıklayınız

SÜPER LİGE kötü bir başlangıçla giriş yapan Trabzonspor teknik direktör konusunda yaşadığı sorunlara Abdullah Avcı ile noktayı koydu. Arada geçen süre zarfında eleştirilerin hedefi haline gelen Başkan Ahmet Ağaoğlu ve yönetiminde görevden ayrılmasını isteyen gruplar ortaya çıkmaya başladı. Başarısızlığı yönetime yükleyenler liste çalışmalarına başladılar bile. 

Fakat Trabzonspor'da 20 Kasım ile 20 Aralık arasında yapılması gereken yıllık olağan genel kurul toplantısı için hiçbir karar alınmadı. Koronavirüs salgınının tekrar yayılmaya başlaması ile artan vakalar kongrenin ertelenmesine sebep olacak gibi görünüyor. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yayınladığı kararname kapsamında olağan genel kurulun ertelenmesini gerektirecek maddeler mevcut. 

Trabzonspor olağan genel kurulunda kongre kararı aldırmak isteyenler yakın tarihte kongre gerçekleşecekmiş gibi bütün hazırlıklarını yapmaya başlasa da büyük ihtimalle Trabzonspor Kongresi mevcut koşullar dikkate alınarak normal zamanında yapılacak. 

Çünkü Trabzon'a da koronavirüs ile alakalı sıkıntılar artarak devam ediyor. Her geçen gün artan vaka sayısı günden güne yayılıyor. 

20 Aralık tarihine kadar süreç iyileşirse Trabzonspor'un Olağan Genel kurul mevcut Aralık içerisinde gerçekleştirilecektir. 

Trabzonspor kulübü'nün yaptığı açıklamaya göre genel kurula toplamdan 9511 üye katılacak. üyelerin hepsinin genel kurula katıldığını düşünecek olursak büyük ihtimalle Akyazı stadı'nda yapılır. Çünkü mevcut bu sayının hepsinin katıldığı genel kurul programında aynı anda da pandemi kurallarının uygulanması mümkün gözükmüyor. 

Bu sebeple kongre Akyazı stadı'nda yapılması planlanırsa hem pandemi kurallarına harfiyen uyulma imkanı olacak hem de tarihte herhangi bir değişme olmayacaktır. 

"Kulübümüzün 20 Kasım 2020 -20 Aralık 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Olağan Genel Kuruluna katılma hakkı elde eden üyelerimizin listesi ekte yer almaktadır."

Liste için tıklayınız

 

Özel Haber

 

 

 

 Diğer Haberler