Trendyol, Anadolu’nun ürünlerini olimpiyat tutkunlarıyla buluşturacak

E-ticaret platformu Trendyol, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC)’nin resmi ‘E-Ticaret Hizmetleri Partner’i oldu. İşbirliği, Türkiye’yle birlikte Avrupa ülkelerini de kapsayacak.

Daha iyi mobil deneyim için tıklayınız

E-ticaret platformu Trendyol, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC)’nin resmi ‘E-Ticaret Hizmetleri Partner’i oldu. İşbirliği, Türkiye’yle birlikte Avrupa ülkelerini de kapsayacak.

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen e-ticaret platformlarından Trendyol, Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin resmi ‘E-Ticaret Hizmetleri Partner’i oldu. İşbirliği, Türkiye’yle birlikte, Avrupa ülkelerini de kapsayacak. ‘E-Ticaret Hizmetleri Partnerliği’ne ek olarak e-ticaret platformu, Uluslararası Olimpiyat Komitesi ile t-shirt, polo yaka t-shirt, şort, elbise, sweatshirt, beyzbol şapkası, balıkçı şapkası, plaj havlusu ve bez çanta ürünlerinden oluşacak olimpiyata özel bir koleksiyon için de ayrı bir anlaşma imzaladı.

Bu özel koleksiyon, Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt, Bahreyn ve Umman’da da Trendyol uygulaması üzerinden uluslararası satışa açık olacak.

“Türkiye’de üretilen ürünlerin dünyada daha çok tanınmasına katkı sağlayacağız”

Yerli ürün ve üreticileri tüm dünya ile buluşturma hedeflerinde Olimpiyatların önemli bir viraj olduğunu belirten Trendyol Grubu Başkanı Çağlayan Çetin, “Uluslararası Olimpiyat Komitesi, dünya genelinde sporun öneminin kitlelere yayılmasında ve gelişmesinde önemli bir rol oynayan çok değerli bir kuruluş. E-ticaret platformu olarak, Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin resmi ‘E-Ticaret Hizmetleri Partner’i olduk. Bir Türk markası, Uluslararası Olimpiyat Komitesi ile ilk kez böyle önemli bir iş birliğine imza atıyor. Ülkemizi bu önemli bir platformda temsil etmekten ve Olimpik Hareket’in bir parçası olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Ayrıca, Uluslararası Olimpiyat Komitesi ile imzaladığımız diğer anlaşma ile de, t-shirt, polo yaka t-shirt, şort, elbise, sweatshirt, beyzbol şapkası, balıkçı şapkası, plaj havlusu ve bez çanta ürünlerinden oluşacak özel Olimpiyat koleksiyonu; Türkiye, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt, Bahreyn ve Umman’da da platformumuz üzerinden satışa sunulacak.”

E-ticaret platformu olarak spora olan desteklerini yerli ürün ve üreticileri yurtdışına taşıma hedefiyle birleştirdiklerini anlatan Çetin, şöyle devam etti: “Ülkemizin dünya standartlarındaki üretim gücünü ve kalitesini farklı coğrafyalarla tanıştırmayı sorumluluğumuz olarak görüyoruz. Türkiye’nin dört bir yanındaki yerli üretici, esnaf ve KOBİ’leri dijitalleştirerek onların daha çok müşteriye ulaşmalarına ve işlerini büyütmelerine destek olmak bizim en büyük önceliklerimizden. Bu bağlamda, Anadolu’daki yerli üreticilerimizin ürünlerini Olimpiyat tutkunlarıyla buluşturmak bizim için gurur kaynağı. Global arenada üreticilerimizle birlikte ülkemizi temsil etmekten ve onların ürünlerini dünya ile buluşturmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

"Spora ve sporculara desteğimiz her zaman devam edecek"

Sporu Türkiye’nin ortak değeri olarak gördüklerini belirten ve sporculara farklı alanlarda destek olmaktan gurur duyduklarını belirten Çağlayan Çetin, Trendyol’un 2021 yılından bu yana Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin resmi destekçileri arasında yer aldıklarını hatırlattı. Çetin, “Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin yanı sıra Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil eden ve kazandıkları madalyalarla bizleri gururlandıran milli sporcularımızın da destekçileri arasındaydık. Platform olarak desteğimizi Paris 2024’te de sürdüreceğiz. Bunun yanı sıra Türkiye Voleybol Milli Takımları ile birlikte Futbol Milli Takımları sponsorluklarımız devam ediyor. Bu yıl depremden etkilenen Hatay’ın gururu olan Atakaş Hatayspor ve Gaziantep Futbol Kulübü’nün lige dönmesini sağlamak için destek verdik. Son olarak da Süper Lig ve 1. Lig’e isim sponsoru olarak desteğimizi açıkladık. Biz sporun birleştiren gücüne yürekten inanıyoruz. Türk sporcuların başarıları, yalnızca onların değil, tüm Türkiye’nin gurur kaynağı. E-ticaret platformu olarak, sporcularımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

“Trendyol’un tasarım ve üretim yetkinliklerinin Olimpiyat tutkunlarıyla buluşmasından çok mutluyuz”

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Televizyon ve Pazarlama Hizmetleri Genel Müdürü Anne-Sophie Voumard, Trendyol ile yapılan işbirliğine ilişkin olarak şunları söyledi: “Uluslararası Olimpiyat Komitesi olarak, e-ticaret platformunun Türkiye’deki tasarım ve üretim yeteneklerini kullanarak Olimpiyat Giyim Koleksiyonu’nu, Olimpiyat tutkunları başta olmak üzere geniş kitlelere ulaştıracak olmasından çok memnunuz. Bu anlaşmanın, sponsorlarımızdan Alibaba’nın iş ortağı olduğu bir kuruluş ile gerçekleşmesi dolayısıyla başarısının daha da katlanacak olmasından ayrıca mutluluk duyuyoruz.”Diğer Haberler