Fenerbahçe Beko, Euroleague medya gününde basın mensuplarıyla bir araya geldi
Fenerbahçe Beko Takımı oyuncuları ve teknik heyeti, Euroleague medya gününde Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda basın mensuplarıyla buluştu.
Anasayfa  >   SPOR

15 Eylül 2020 - 17:30:07

Çıktı Al

Yorum (0)

Fenerbahçe Beko Takımı oyuncuları ve teknik heyeti, Euroleague medya gününde Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda basın mensuplarıyla buluştu.
Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı oyuncuları ve teknik heyeti, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda yapılan Euroleague Medya Günü’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıda Fenerbahçe Beko Genel Menajeri Maurizio Gherardini, Fenerbahçe Beko Başantrenörü Igor Kokoskov ve Takım Kaptanı Melih Mahmutoğlu açıklamalarda bulundu.

Gherardini: "İnanmak ve birlikte çalışmak felsefemiz"
Belirsiz bir dönemden geçtiklerini belirten Maurizio Gherardini, "Önümüzde belirsiz bir sezon var. Medya günü normalliğe doğru atacağımız ilk adım. Hepimiz hem ligde hem de Euroleague’de oynamak istiyoruz. Çok güzel bir sezon olmasını diliyoruz. Bir süreliğine taraftarlar alışık oldukları atmosferde olmayacaklar ama en yakın zamanda eski atmosferlere kavuşmayı ümit ediyoruz. Bu sezon yeni bir sayfa açtık. Yeni bir sloganımız var: Yellowlegacy. Fenerbahçe Basketbol Takımı çok önemli antrenörler ve oyuncularla birlikte adını tarih kitaplarına yazdırdı. Çok güzel şeyler yaşandı. O yüzden legacy (miras) çok özel değerlere sahip olduğunuzu ifade ediyor. İnanmak ve birlikte çalışmak felsefemiz. Bu sene değişik sebeplerden dolayı birçok değişim oldu ama biz hem Koç Obradovic’e, hem de bize bu sevinci yaşatan oyuncuları teşekkür ediyoruz. Yeni sayfamızda çok şanslıyız ki, Igor, teknik ekibi ve yeni oyuncular var. Aynı çalışma felsefesine devam edeceğiz. Hedefimiz aynı. Sezon başlangıcı için çok heyecanlıyız. Yeni takımımızı çok seveceksiniz. Belirsiz sezonda bu sene çok değişik faktörlerle mücadele edeceğiz. Bu maçları belgelemek ve analiz etmek için medyanın da desteğine ihtiyacımız var" diye konuştu.

"Arada bir durup şarj olmak gerekiyor"
Gherardini, Zeljko Obradovic ile 20 yılı aşan bir dostlukları olduğunu ifade ederek, "Sadece takımdaki antrenör değildi, en yakın dostlarımdan birisidir. Zaman geçtikçe o aile durumunu biraz daha fazla düşünmeye başladı ve ara vermeyi düşünüyordu. Spor içinde olduğumuz için biz çok şanslıyız ama inanılmaz stresli bir iş. O yüzden arada bir durup şarj olmak gerekiyor. Ben de kendi açımdan ne yapmam gerektiğini; durumu, kulübü, sarı-laciverte olan bağlılığımı, ülkeye bağlılığımı, buradaki tecrübeleri, güzel günleri, kulübe olan sevgimi ve aşkımı, bu belirsizlik anında önemli sorumluluğumu da düşündüm. Obradovic’le konuşup, Başkan ve yöneticilerle konuştuktan sonra bu süreçte kalıp, destek olup hem daha da kulübe iyi şeyler katıp ve geliştirmek için zor günlerde burada kalmaya karar verdim" dedi.
Mental olarak bir şeyler yapabilmeleri için saha içinde ve dışında birlikte çalışarak çok fazla paylaşım yapmaları gerektiğini vurgulayan Maurizio Gherardini, "Oyunculara sürekli her şeyi bildirmemiz gerekiyor. Sezona başlayıp ne kadar oynamak istediğimizi bilmeleri lazım ama aynı zamanda potansiyel riskleri, çok ufak bir hatanın büyük sonuçları olabilir. Koç’ların da büyük sorumluluğu var. Tabloyu her zaman paylaşmaları gerekiyor. Kulübe çok teşekkür ediyoruz. Çok konuda bize yardımcı oluyorlar. Seyahat, otel, vs.vs. Organize olursak, birbirimize yardımcı olabiliriz" değerlendirmesinde bulundu.

Igor Kokoskov: "Takımı her türlü şampiyonayı kazanacak hale getireceğiz "
Fenerbahçe’nin bir parçası olduğu için çok mutlu ve heyecanlı olduğunu söyleyen Igor Kokoskov, "Çok kısa süre burada olmama rağmen çok sıcak bir karşılama oldu. İstanbul’a ve Türkiye’ye çok geldim. Buraya Obradovic ve Maurizio’yu ziyarete de gelmiştim. Türkiye’ye ve İstanbul’a çok büyük saygım var. Fenerbahçe markasının dünya çapında ne kadar büyük bir isim olduğunun farkındayım. Beklentileri biliyorum. Önümüzde belirsiz bir sezon var ama hepimiz çok heyecanlıyız. Takımımız hem eski oyunculardan hem yeni oyunculardan kurulu bir sentez oldu. Vesely, Melih, De Colo, 6 yeni oyuncumuz var. Çok iyi oyuncu grubu var. Sağlıklı bir ortam var ve Fenerbahçe ailesinin parçası oldukları için çok mutlular. Söz verdiğimiz bir şey var. Tüm tecrübemizi ve bilgimizi takımla paylaşacağız. Takımı mücadeleye hazırlayıp, her türlü şampiyonayı kazanacak hale getireceğiz" şeklinde konuştu.

"Obradovic buraya Euroleague kupasını getirdi"
Korona virüs döneminin insanlık adına uyanış olduğunu vurgulayan Kokoskov, "Spor camiası olarak çok şanslıyız, eğlenceli iş yapıyoruz ama bizim üzerimizde çok daha önemli şeyler var. Daha duyarlı olmalıyız. Bazı şeyleri tekrar gözden geçirmeliyiz. Birbirimize destek olmalıyız. Yaşadığımız süreçten mesajı alıp ne kadar şanslı olduğumuzu anlamalı ve minnettar olmalıyız" ifadelerini kullandı. Zeljko Obradovic’in hem yakın arkadaşı hem de benim basketbol mentorü olduğunu ifade eden başarılı antrenör, "Tabiki kendisiyle buraya gelmeden önce çok fazla konuştuk. Her zaman iyi şeyler söyledi. Hem organizasyon hem de Türkiye için. Obradovic buraya Euroleague kupasını getirdi. Ona saygım çok. Burada olduğum için çok mutluyum" dedi.

Melih Mahmutoğlu: "Hedefler her zamanki gibi yine şampiyonluk"
Uzun süre aranın ardından burada olmanın heyecan verici olduğunu ifade eden Kaptan Melih Mahmutoğlu, "İnşallah herkes için sağlıklı sezon olur. Değişik bir sezon olacak. Sporcular olarak elimizden geleni yapmak için sahaya çıkacağız. Heyecanlıyız, yeni hocamız, yeni takım arkadaşlarımız var. Bu sene Fenerbahçe’de 8. senem. Tekrardan Zeljko’ya Fenerbahçe’ye kattıkları için teşekkür ediyorum. Ondan çok şey öğrendim ama Igor’dan da çok şey öğreneceğimi biliyorum. Onunla çalıştığım için çok mutluyum. Yeni gelen arkadaşlarımız da karakterli ve iyi oyuncular. Güzel bir ortam oluştu. Her zamanki gibi hedefler, yine şampiyonluk" açıklamasında bulundu.
Yaşı ilerledikçe daha iyi şut atmaya başladığını söyleyen deneyimli basketbolcu, "Her zaman kendimi hazır tutmaya çalıştım. Bu arayı iyi değerlendirdim. Çalışmayı bırakmadım. Ekstra çalıştım. Neye ihtiyacım varsa, hocamla da konuştuk. Şuan iyi durumdayım, maçlar oynadıkça daha da iyi olacağımı düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

"Keşke imkan olsa da NBA’deki sistem gibi oynansa"
Geçen sezon basketbolun oynanmasından yana olmadığını açıklayan Mahmutoğlu, "Çünkü ciddi bir durum ortadaydı ve halen devam ediyor. Oyuncularla hep konuştuk. Covid bir yana ne kadar sağlıklı oynayabilirdik, bu soru işaretiydi. Benim bildiğim hiçbir oyuncu oynamak istemiyordu. Çünkü gerçekten korktuk, Antalya’dan ikinci maçı oynamadan döndük. Euroleague’nin bazı planları var. Keşke imkan olsa da NBA’deki sistem gibi oynansa. O zaman bence herkes mutlu olur. Şu anki önlemlerle bu sezonu bir şekilde oynayacağız. Biz de kendimizi ona göre hazırlıyoruz. İnşallah kimse ciddi sağlık sıkıntısı yaşamadan bu süreci atlatırız" şeklinde konuştu.

"Alışılmış bir sistem var ama sonuçta biz profesyoneliz"
Fenerbahçe’nin çok büyük bir camia olduğunu vurgulayan Kaptan Mahmutoğlu, "Gidenler de gelenler de nereye geldiğinin farkında. Burada benim 8. senem. Uzun süredir oynadığımız oyuncular, Datome, Kalinic, Sloukas. Bunlar çok büyük değerler. Tarihe geçmiş isimler. Fenerbahçe’nin de ne olduğunu bilenlerdi. Şimdi gelenler de aynı. Herkes buraya şampiyonluklar için geliyor. Alışılmış bir sistem var ama sonuçta biz profesyoneliz. Hayatımızda böyle durumlar hep olacak. Biz sporcular olarak; hoca bizden ne istiyorsa ve kulübün hedefleri doğrultusunda çalışarak, en sağlıklı şekilde sezonun başlamasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.
KAYNAK: İHA

Etiketler: SPOR,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
TFF’den Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a ziyaret
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ve beraberindeki heyet, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret etti.
13.03.2020
Ortahisar, Hizmet-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesini imzaladı
Ortahisar Belediyesi, Orbel AŞ ve Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Toplu iş sözleşmesi imza töreni belediyenin Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleştirildi. Sözleşmeyi, Ortahisar Belediyesi adına Başkan Ahmet Metin Genç, Hizmet-İş Sendikası Trabzon Şubesi Başkanı İsmail Kaplan, Orbel, AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Firar Bayrak ile ORBEL Genel Müdürü Aydın Gürsoy imzaladı.
13.03.2020
Bayrampaşa’daki okul ve camilerde ‘korona’ önlemi
Bayrampaşa Belediyesi, yeni tip korona virüse (Kovid-19) karşı ilçedeki okulları, camileri ve kültür merkezlerini Hidrojen Peroksit maddesi ile dezenfekte etti. Kamusal alanların tümünde gerekli önlemeleri alan belediye ekipleri, dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
13.03.2020
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: “Vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız”
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 81 ildeki oda ve borsalardan ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı disiplin mekanizmalarını çalıştırmalarını istedi.
13.03.2020
Ankara’da iki avukatı bıçaklayan şüpheli tutuklandı
Ankara’da haciz işlemine giden iki avukatı bıçaklayan şüpheli, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
13.03.2020
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 320,20 lira oldu.
13.03.2020
TÜRKİYE’DE SON 24 SAATTE BİN 467 KİŞİYE KORONA VİRÜS TANISI KONULDU. KORONA VİRÜS NEDENİYLE 68 KİŞİ HAYATINI KAYBEDERKEN, BİN 116 KİŞİ İSE İYİLEŞTİ.
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA, "UZUN BİR ARADAN SONRA AĞIR HASTA SAYIMIZ AZALDI. BUGÜN BİN 583 AĞIR HASTAMIZ VAR. ZATÜRRE ORANI DA DÜŞMEYE DEVAM EDİYOR. YENİ HASTA SAYISI AZALMA EĞİLİMİNDE. TEDBİRLERİN NETİCE VERDİĞİ TARTIŞMASIZ BİR GERÇEK. BİRLİKTE TEDBİRLERE UYARAK VİRÜSÜ YENELİM" DEDİ.
TÜRKİYE’DE SON 24 SAATTE BİN 467 KİŞİYE KORONA VİRÜS TANISI KONULDU
YERLİ AŞI ÜRETİMİNDE ÖNEMLİ GELİŞME
RİSKLİ GRUPLARA ZATÜRRE AŞISI YAPILMASI HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR
GAZLI İÇECEKLER KADINLARDA KEMİK ERİMESİNE NEDEN OLUYOR
“GÜNEŞİN HASARINI KİMYASAL PEELİNGLE SİLEBİLİRSİNİZ”
DARP EDİLEN HASTANE PERSONELİ GÖRME YETİSİNİ KAYBEDEBİLİR
SAĞLIK BAKANLIĞI SAHTE TELEFON UYGULAMALARINA KARŞI UYARDI
“KAŞINTININ ALTINDAN DİYABET ÇIKABİLİR’’
(ÖZEL) BİLİM KURULU ÜYESİ KAYIPMAZ UYARDI: “ZATÜRRE VE GRİP AŞISI SİZİ COVİD-19’UN YAPTIĞI ZATÜRREDEN KORUMAZ”
BAKAN KOCA, 11 İLİN SAĞLIK MÜDÜRÜ İLE GÖRÜŞTÜ

EN ÇOK OKUNANLAR