Atatürk’ün Trabzon’a gelişinin 96. yıldönümü etkinlikleri
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Trabzon’a ilk gelişinin 96. yıldönümü törenle kutlandı.

15 Eylül 2020 - 13:30:10

Çıktı Al

Yorum (0)

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Trabzon’a ilk gelişinin 96. yıldönümü törenle kutlandı.
Trabzon Valiliği önünde düzenlenen törene Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman, Trabzon İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Orhan Sırma ile askeri ve mülki idare amirleri katıldı. Vali Ustaoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ataman’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından İstiklal Marşı okunarak Türk bayrağı göndere çekildi.
Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman, törende yaptığı konuşmada, Atatürk’ün Trabzon ve Trabzonlular için söylediği sözleri de hatırlatarak “Bizim Atatürk hakkında söyleyeceğimiz çok şey vardır ancak Atatürk’ün bizim hakkımızda söylediklerini tarihe not düşmek ve hatırlatmak istiyorum. Atatürk Trabzon ziyaretinde, ‘Trabzon ve Trabzonluları temsil eden bu önemli kişilerle Trabzon’da aynı sofrada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Özellikle bugün yaptıkları coşkulu karşılamadan, gösterdikleri ciddi sevgi ve bağlılıktan dolayı, yüce Trabzon halkına arz etmeyi görev bildiğim gönülden teşekkürlerimi, bu seçkin topluluk aracılığıyla açıklama fırsatı bulduğum için son derece mutluyum. Beş sene önce ilk kez Samsun’a ayak bastığım zaman bana kalp gücü veren vatandaşlarımın ilk sırasında Trabzonluların bulunduğunu asla unutmayacağım. Sakarya büyük kanlı savaşına Üçüncü Tümen ile yetişen Trabzon evlatlarının savaş alanında gösterdikleri özverili çabaların kıymetli anısı, bilincimde sürekli canlı kalacaktır. Bu yurtsever halka ve o kıymetli kahraman evlatlara sahip bulunan değerli yurdumuzu; Ermenistan’a bağlı bir bölge veya Pontus krallığı yapma hayal ve istekleri ile tehditleri ne kadar korkunç bir girişimdi. Kuşkusuz bu korku artık sonsuza kadar hayal olmuştur’ ifadelerini kullanmıştı. İşte Atatürk’ün Trabzon’a ve Trabzonluya bakış açısı budur” dedi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
İçişleri Bakanlığı genelgesi sonrası Kartal’da sıkı denetim
İçişleri Bakanlığı’nın son yayımladığı genelge kapsamında Kartal’da denetimler sıklaştırıldı. 81 ilin valiliklerine gönderilen “Koronavirüs Tedbirleri Denetimleri” konulu genelgede, Covid-19 virüsüne karşı il ve ilçelerde denetimlerin artırılması kararlaştırıldı.
12.08.2020
İçişleri Bakanlığınca ülke genelinde 4 bin 643 noktada eş zamanlı motosiklet uygulaması
İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı koordinesinde; çalıntı, aranan ve ruhsatsız/plakasız motosikletlerin yakalanmasına yönelik olarak ülke genelinde dün, 7 bin 42 ekip ve 23 bin 250 personelin katılımıyla 4 bin 643 noktada eş zamanlı uygulama yapıldı.
14.08.2020
(Özel) Pandeminin Anadolu yakasındaki merkezi
Korona virüs salgını tüm dünyada devam ediyor. Ülkemizde de neredeyse her gün bini aşkın yeni vaka gözlemleniyor. Bu durum herkesi paniğe sevk ederken, Prof. Dr. Feriha Öz Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nurettin Yiğit, yüreklere su serpen açıklamalarda bulundu. Yiğit, “ Bizim teste değil maskeye, mesafeye ve temizliğe güvenmemiz lazım” dedi.
14.08.2020
Uluslararası Koçlar Federasyonu Türkiye’den bir ismi ‘Haftanın Koçu’ seçti
Uluslararası Koçlar Federasyonu (ICF) tarafından ilk olduğu belirtilen Türkiye’den bir profesyonel koç ‘Haftanın Koçu’ olarak seçildi. Mentor Koç Fatih Elibol, haftanın koçu seçilirken, “Türk olmanın ve aynı zamanda Türkiye’den seçilen ilk koç olmanın haklı gururunu yaşıyorum’’ dedi.
12.08.2020
İngilizce dil yeterliliği yapay zeka teknolojisiyle ölçülüyor
İngilizce dil yeterliliğinin önemi hem akademik hem de profesyonel alanda her geçen gün artıyor. Yapay zeka teknolojisiyle İngilizce dil yeterliliğinin ölçümü çok daha hızlı ve objektif bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.
13.08.2020
Dijitalleşmenin eğitime yansımaları
Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden Doç. Dr. Meltem Eryılmaz, “Sanal gerçeklik, yapay zeka ve artırılmış gerçeklik teknolojilerinin kullanılması eğitimin gelişmesinde sınırsız imkan tanıyor” dedi.
12.08.2020
TİKA’DAN SOMALİ’DEKİ DEVLET HASTANESİNE EKİPMAN DESTEĞİ
’’SOSYALLEŞMENİN AZALMASI YAŞLI BİREYLERDE DEPRESYON VE KAYGI RİSKİNİ ARTTIRIYOR’’
DİZ KİREÇLENMESİNDE KÖK HÜCRE İLE AMELİYATSIZ TEDAVİ YÖNTEMİ
TARİHİ YEDİKULE HİSARI RESTORE EDİLİYOR
GELECEĞİN YAZARLARI “YAZARLIK ATÖLYESİ”NDE YETİŞECEK
UNUTKANLIK NEDENLERİNE DİKKAT
PURSAKLAR BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN VATANDAŞLARA KORONA VİRÜS UYARISI
SERİN HAVALAR İÇİN İNCE CEKET VE YAZLIK TRİKOLAR RAFLARDA YERİNİ ALDI
SAĞLIK ÇALIŞANI KORONA VİRÜSÜ YENDİKTEN SONRA CEPHEYE GERİ DÖNDÜ
DALDAN KAVANOZA KUŞBURNUNUN HİKAYESİ
“BEYİN PİLİ İLE PARKİNSON HASTALIĞININ ZAMANI GERİ ALINIYOR”
ARTVİNLİ YAZAR EVİNİ FOTOĞRAF MÜZESİNE ÇEVİRDİ

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR