Artvin Valisi Doruk il genelinde vakaların en fazla olduğu Borçka ilçesinde sokakta maske denetimine çıktı
Artvin Valisi Yılmaz Doruk, il genelinde vakaların en fazla olduğu Borçka ilçesinde sokakta maske denetimine çıktı, vatandaşları sosyal mesafe ve maske konusunda uyardı.

15 Eylül 2020 - 11:15:09

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Artvin Valisi Yılmaz Doruk, il genelinde vakaların en fazla olduğu Borçka ilçesinde sokakta maske denetimine çıktı, vatandaşları sosyal mesafe ve maske konusunda uyardı.
Artvin’in Borçka içesinde yapılan denetimlere, Vali Yılmaz Doruk, Borçka Kaymakam vekili Kemal Balaban, Jandarma Alay Komutanı kıdemli Albay Mustafa Kılınç ve Emniyet Müdürü Sınan Ergen katıldı.
Vali Yılmaz Doruk, Korona virüs denetimleri kapsamında, işletmelerde sosyal mesafe kuralı, hijyen ve maske kullanımı zorunluluğuna uyulup uyulmadığı denetleyerek uyarılarda bulundu. İşletme çalışanları ve vatandaşlarla sohbet eden Vali Doruk, virüsün artık şehir dışından değil, yakınlarımızdan geldiğini ifade ederek, sosyal mesafenin korunması maske kullanımı ve hijyen kurallarına uygun hareket edilmesini istedi.
Vali Doruk yaptığı açıklamada ”Ülkede vakaların artması ile Artvin ilinde de vakalar arttı. Artvin bu süreçte en başarılı illerden biri idi şimdi ise geldiğimiz noktada kayda değer bir vaka artışı var. Artvin’in ölçüleri üzerinde kaçınılmaz vaka artışı var. Artışta Borçka ilçesi önde gidiyor. Borçkalı vatandaşımıza, ön görülen tedbirlere uymalarını istiyoruz. Bu aralar yakın teması ve komşuluk ilişkilerini bırakacağız. Kapalı alanlardaki organizasyonları bir süreliğine askıya alacağız. Bu gidişin başka türlü üstesinden gelemeyiz. Borçka ilçesine büyük iş düşüyor. Artvin genelinde vakanın en çok yayıldığı ilçe inşallah kısa sürede önlemlerimizle önüne geçeriz,”ifadesi ile ilçeden ayrıldı.
Denetim esnasında ise bir çay ocağı önünde maskesiz tavla oynayanlara para cezası kesildi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: SAĞLIK,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Ahmet Ağaoğlu: Nihai karar devletin!
Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, TFF’nin Süper Lig’in başlama tarihiyle ilgili karanını bir takvim belirleme olarak yorumladıklarını, bu konuda nihai kararı devletin vereceğini söyledi. Ağaoğlu, "Sürecin başından beri devletimizin vereceği her türlü karara saygılı olacağımızı ifade ettik. Sürecin başından beri Trabzonspor Kulübü’nün tavrı nettir" dedi.
07.05.2020
Endemik Kızılcahamam lalesi görenleri hayran bırakıyor
Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde her yıl Nisan ayında açan ve yaklaşık bir ay boyunca doğada kalan endemik Kızılcahamam dağ lalesi, Soğuksu Milli Parkı’nda görenleri hayran bırakıyor.
07.05.2020
Atık maske ve eldivenler kutulara
Giresun’un Görele Belediyesi tarafından vatandaşların kullandığı maske, eldiven ve kişisel hijyen malzemelerini atmak için şehrin belli noktalarına ‘Atık maske ve eldiven’ kutuları yerleştirildi.
07.05.2020
Giresun Limanı faaliyetlerini sürdürüyor
Giresun Limanı faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Nisan ayında limandan 28 bin 784 ton ithalat yapılırken, 32 bin 830 ton ihracat yapıldı.
07.05.2020
Başkan Zorluoğlu ve TESOB Başkanı Kara bir araya geldi, projelerle ilgili istişarede bulundu
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara’yı ziyaret etti. Görüşmede yürütülen projeler hakkında Başkan Kara’yı bilgilendiren Zorluoğlu, TESOB’un yürüttüğü çalışmalarla ilgili de bilgi aldı.
07.05.2020
Tunus'a tıbbi yardım
MSB:"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve COVID19 ile mücadelede kullanılacak tıbbi yardım malzemeleri Tunus’a gönderildi."
08.05.2020
TİKA’DAN SOMALİ’DEKİ DEVLET HASTANESİNE EKİPMAN DESTEĞİ
’’SOSYALLEŞMENİN AZALMASI YAŞLI BİREYLERDE DEPRESYON VE KAYGI RİSKİNİ ARTTIRIYOR’’
DİZ KİREÇLENMESİNDE KÖK HÜCRE İLE AMELİYATSIZ TEDAVİ YÖNTEMİ
TARİHİ YEDİKULE HİSARI RESTORE EDİLİYOR
GELECEĞİN YAZARLARI “YAZARLIK ATÖLYESİ”NDE YETİŞECEK
UNUTKANLIK NEDENLERİNE DİKKAT
PURSAKLAR BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN VATANDAŞLARA KORONA VİRÜS UYARISI
SERİN HAVALAR İÇİN İNCE CEKET VE YAZLIK TRİKOLAR RAFLARDA YERİNİ ALDI
SAĞLIK ÇALIŞANI KORONA VİRÜSÜ YENDİKTEN SONRA CEPHEYE GERİ DÖNDÜ
DALDAN KAVANOZA KUŞBURNUNUN HİKAYESİ
“BEYİN PİLİ İLE PARKİNSON HASTALIĞININ ZAMANI GERİ ALINIYOR”
ARTVİNLİ YAZAR EVİNİ FOTOĞRAF MÜZESİNE ÇEVİRDİ

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR