Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yarışması için başvurular başladı
Milli Eğitim Bakanlığınca, Hasan Ali Yücel Edebiyat Ödülleri kapsamında ikincisi gerçekleştirilecek olan "Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yarışması"na başvurular bugün başladı. Başvurular 17 Eylül tarihine kadar devam edecek.

18 Agustos 2020 - 11:45:10

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Milli Eğitim Bakanlığınca, Hasan Ali Yücel Edebiyat Ödülleri kapsamında ikincisi gerçekleştirilecek olan "Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yarışması"na başvurular bugün başladı. Başvurular 17 Eylül tarihine kadar devam edecek.
Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce ikincisi düzenlenen yarışmanın bu yılki teması "Yuva" olarak belirlendi. Bu tema ekseninde yazılacak bütün öyküler yarışma kapsamında kabul edilecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarışmaya ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Edebiyatımızın sesi okullardan yükselmeye devam ediyor. Kalemini duyurmaya ve mürekkebini edebiyat için akıtmaya hevesli öğretmenlerimizi, bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan Hasan Ali Yücel Edebiyat Ödülleri kapsamında ’Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yarışması’na davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Yarışmanın detayları
Yarışmaya Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel okul/kurumlarda, eğitim öğretim hizmetleri sınıfında fiilen görev yapmakta olan öğretmen ve yöneticiler katılabilecek. Başvuru sahipleri en fazla bir eser ile yarışmaya katılacak. Yarışmaya başvurusu yapılan eserin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, ödül almamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekiyor.
Başvuruda bulunmak isteyen öğretmenler, eserlerini okul/kurum müdürlüklerine 24 Ağustos-17 Eylül tarihleri arasında teslim edecek. Okul müdürlükleri, eserleri 18 Eylül’e kadar ilçe milli eğitim müdürlüklerine gönderecek ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin birinci eseri belirlemesi ve belirlediği eserin il milli eğitim müdürlüklerine göndermesi süreci 21 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında olacak. İl milli eğitim müdürlüklerinin il genelinde birinci eseri belirlemesi ve belirlediği eseri Bakanlığa göndermesi de 5-16 Ekim tarihlerinde olacak. Bakanlık ön jüri ve son jüri değerlendirmesi ile dereceye giren eserlerin ilan edilmesi 19 Ekim-6 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Ödül töreni ise 24 Kasım’da yapılacak. Yarışmada birinci olan eser 10 bin lira, ikinci olan eser 5 bin lira, üçüncü olan eser 3 bin lira ile ödüllendirilecek. Ayrıca jüri özel ödülü 2 bin lira, mansiyon ödülü de bin lira olacak.
KAYNAK: İHA


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Bakan Soylu’dan, Barış Çakan’ın ailesine taziye ziyareti
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’nın Etimesgut ilçesinde uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybeden Barış Çakan’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
02.06.2020
Siirt’te 2 asker şehit 7 asker yaralı
İçişleri Bakanlığı Siirt’in Pervari ilçesinde zırhlı aracın virajı alamayarak uçuruma yuvarlanması sonucunda 2 asker şehit olduğunu, 1’i ağır 7 askerinde yaralandığı bildirdi.
02.06.2020
Hüseyin Yavuztürk: “Pandemi sonrası yeni çalışma modelleri gündemde”
Bir araştırmayla çalışanların ve yöneticilerin evden çalışma ile ilgili görüşlerini alan Albayrak Grubu İnsan Kaynakları Koordinatörlüğü salgın sonrası yeni model çalışma sisteminin sinyallerini verdi. Araştırmanın sonuçlarını değerlendiren Albayrak Grubu İnsan Kaynakları Koordinatörü Hüseyin Yavuztürk “Pandemi sonrası yeni çalışma modelleri gündemde. Bu süreç bitse de evden çalışmaya devam edecek pozisyonlar muhakkak olacaktır” dedi.
02.06.2020
Çankaya Halk Kart’a 7. Dönem başvuruları başladı
Çankaya Belediyesinin dar gelirli vatandaşlara nakdi destek sağladığı ’Çankaya Halk Kart’ın 7. Dönem başvuruları başladı. 400 TL nakdi destek sağlayan Halk Kart’a başvurular, Ziya Gökalp Caddesi No 11’de Çankaya Belediye Başkanlığı A2 Blok Kat 5 Halk Kart Bürosuna 17 Temmuz’a kadar yapılabilecek.
02.06.2020
Gölbaşı Belediyesi Kıraathaneleri unutmadı
1 Haziran normalleşme adımlarının atılması ile esnaflara olan desteklerini her fırsatta dile getiren Gölbaşı Belediyesi, faaliyete geçen kıraathaneleri unutmadı.
02.06.2020
Abdulkadir Parmak: İki kulvarda şampiyon olacağız!
Trabzonspor’un başaralı oyuncusu Abdulkadir Parmak, yaşanan sıkıntılı süreci çok iyi değerlendirdiklerini belirterek, Süper Lig’de ve Ziraat Türkiye Kupası’nda ellerinden gelenin en iyisini yapıp iki kulvarda da şampiyon olmak istediklerini söyledi.
02.06.2020
TÜRKİYE’DE SON 24 SAATTE BİN 467 KİŞİYE KORONA VİRÜS TANISI KONULDU. KORONA VİRÜS NEDENİYLE 68 KİŞİ HAYATINI KAYBEDERKEN, BİN 116 KİŞİ İSE İYİLEŞTİ.
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA, "UZUN BİR ARADAN SONRA AĞIR HASTA SAYIMIZ AZALDI. BUGÜN BİN 583 AĞIR HASTAMIZ VAR. ZATÜRRE ORANI DA DÜŞMEYE DEVAM EDİYOR. YENİ HASTA SAYISI AZALMA EĞİLİMİNDE. TEDBİRLERİN NETİCE VERDİĞİ TARTIŞMASIZ BİR GERÇEK. BİRLİKTE TEDBİRLERE UYARAK VİRÜSÜ YENELİM" DEDİ.
TÜRKİYE’DE SON 24 SAATTE BİN 467 KİŞİYE KORONA VİRÜS TANISI KONULDU
YERLİ AŞI ÜRETİMİNDE ÖNEMLİ GELİŞME
RİSKLİ GRUPLARA ZATÜRRE AŞISI YAPILMASI HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR
GAZLI İÇECEKLER KADINLARDA KEMİK ERİMESİNE NEDEN OLUYOR
“GÜNEŞİN HASARINI KİMYASAL PEELİNGLE SİLEBİLİRSİNİZ”
DARP EDİLEN HASTANE PERSONELİ GÖRME YETİSİNİ KAYBEDEBİLİR
SAĞLIK BAKANLIĞI SAHTE TELEFON UYGULAMALARINA KARŞI UYARDI
“KAŞINTININ ALTINDAN DİYABET ÇIKABİLİR’’
(ÖZEL) BİLİM KURULU ÜYESİ KAYIPMAZ UYARDI: “ZATÜRRE VE GRİP AŞISI SİZİ COVİD-19’UN YAPTIĞI ZATÜRREDEN KORUMAZ”
BAKAN KOCA, 11 İLİN SAĞLIK MÜDÜRÜ İLE GÖRÜŞTÜ

EN ÇOK OKUNANLAR