ING Türkiye ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı
ING Türkiye, 2020 yılının ilk yarısına dair konsolide finansal sonuçlarını açıkladı. Bu dönemde konsolide sermaye yeterlilik oranı yüzde 24.23 olarak gerçekleşen ING Türkiye, 41.6 milyar TL’si nakdi olmak üzere toplam 50.3 milyar TL tutarında kredi büyüklüğü ile ekonomiyi destekledi. ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bireysel ve tüzel müşterilerimizin finansmana erişimini kolaylaştırırken güçlü sermaye yapımız ve dijitalleşme stratejimiz ile ekonomiyi desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

07 Agustos 2020 - 19:15:02

Çıktı Al

Yorum (0)

ING Türkiye, 2020 yılının ilk yarısına dair konsolide finansal sonuçlarını açıkladı. Bu dönemde konsolide sermaye yeterlilik oranı yüzde 24.23 olarak gerçekleşen ING Türkiye, 41.6 milyar TL’si nakdi olmak üzere toplam 50.3 milyar TL tutarında kredi büyüklüğü ile ekonomiyi destekledi. ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bireysel ve tüzel müşterilerimizin finansmana erişimini kolaylaştırırken güçlü sermaye yapımız ve dijitalleşme stratejimiz ile ekonomiyi desteklemeye devam edeceğiz” dedi.
Sürdürülebilir bankacılık anlayışıyla müşterilerine her zaman, her yerden, kolay ve zahmetsiz hizmet sunabilmek hedefiyle faaliyet gösteren ING Türkiye, 2020 yılı ilk yarı konsolide finansal sonuçlarını açıkladı. Konsolide aktif toplamı 63.1 milyar TL olan ING Türkiye’nin bu dönemdeki sermaye yeterlilik oranı da yüzde 24.23 seviyesine ulaştı. Yılın ilk altı ayında toplam özkaynakları 9.2 milyar TL, mevduatları ise 38 milyar TL olan ING Türkiye, 41.6 milyar TL’si nakdi olmak üzere toplam 50.3 milyar TL kredi desteğiyle ekonomiye sağladığı katkıyı sürdürdü.
Normalleşme sürecine ‘Dörtlü Kredi Paketi’ desteği
Covid-19’un ekonomik etkilerini sınırlandırmak için ilk günden itibaren bireysel ve tüzel müşterilerinin hayatını kolaylaştıran uygulamaları devreye alan banka, normalleşmeye geçiş döneminde de bu çalışmalarına aralıksız devam etti. Müşterilerinin finansmana erişimini hızlandırmayı hedefleyen banka, Türk Lirası nakdi kredilerde konsolide bazda yüzde 10 büyüme sağladı. Tüketicilerin bütçelerine, KOBİ’lere ve ülke ekonomisine katkı vermek üzere, uygun koşullarda dört farklı kredi paketi de hazırlayan ING ayrıca, maaşını ING’ye taşıyan emeklilere de düşük faizli kredi ve nakit promosyon fırsatları sundu.
Müşteriler ile iletişimde mobilin payı yüzde 84’e yükseldi
ING müşterilerinin, özellikle pandemiyle birlikte artan mobil ve internet bankacılığı kullanımları ilk yarı rakamlarına da yansıdı. Dijital bankacılık alanındaki yenilikçi adımlarını sürdüren ING’nin müşterileri ile iletişiminin yüzde 84’ü mobil bankacılık üzerinden gerçekleşti, şube dışı kanallar olarak bakıldığında ise bu oran yüzde 98,4’e yükseldi. Dijital kanalları kullanan toplam aktif müşteriler içindeki mobil bankacılık müşteri payı yüzde 98 olurken, sadece yazışarak finansal işlemlerin yapılabildiği ve soruların yanıtlandığı akıllı bankacılık robotu INGo aracılığıyla da yılın ilk yarısında toplam 12 milyon mesaj alındı. Dijital bankacılığı hizmet aracı olmanın ötesinde, müşteri ilişkilerinin derinleşmesi ve müşteri bağlılığının artmasında en önemli güçlerden biri olarak gören ING Türkiye, bu doğrultuda özellikle büyük veri, yapay zeka ve robot teknolojileri uygulamalarını odağına aldığı çalışmalarına hız kazandırdı.
Alper Gökgöz: “Bireysel ve tüzel müşterilerimize destek elimizi uzatmayı sürdüreceğiz”
Yılın ilk yarısını değerlendiren ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, “Pandemi nedeniyle beklenmedik şartların oluştuğu bu yılın ilk yarısında bir yandan müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik adımlar atarken bir yandan da güçlü finansal performansımızı sürdürdük” dedi.
Bu doğrultuda, bireysel ve tüzel müşterilerin finansmana erişimini mümkün olduğunca kolaylaştırmaya odaklandıklarını anlatan Gökgöz, şöyle devam etti: “İlk altı aylık dönemde ekonomiyi desteklediğimiz 50.3 milyar TL’lik kredi büyüklüğü de bu hedefte aldığımız yolu ortaya koyuyor. Önümüzdeki süreçte de hem bireysel hem tüzel müşterilerimize destek elimizi uzatırken güçlü sermaye yapımız ve dijitalleşme stratejimiz ile ekonomiyi desteklemeye devam edeceğiz. Diğer taraftan pandemi süreci, toplumsal ihtiyaçlara duyarlılığın önemini bir kez daha gözler önüne serdi. Bizim de bu kapsamda Milli Dayanışma Kampanyası’na verdiğimiz destek ve Toplum Gönüllüleri Vakfı aracılığıyla oluşturduğumuz fon ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya başladı. Ayrıca ING Grubu’nun UNICEF ile başlattığı Covid-19 bağış kampanyasına dahil olduk. Türkiye’de yatırımlarına 2008 yılından bu yana devam eden bir kurum olarak müşterilerimize ve topluma karşı sorumluluklarımızı yerine getirmeyi sürdüreceğiz.”
KAYNAK: İHA

Etiketler: EKONOMİ,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
“Havaalanlarında akıllı sistemlerin kullanımı artacak”
Hava yolu işletmeleri korona virüs sonrası yeni dönemde uçuşların nasıl gerçekleştirileceğine dair planlarını açıklamaya ve uygulamaya başladı. Uzmanlara göre hava taşımacılığı salgın sonrası toparlanarak patlama yaşayabilir.
07.05.2020
Photoshop Sanatçısı Tekin Türe’nin eserleri sanatseverlerle buluşuyor
’Manipülasyon’ ve ’beyin savaşı’ üzerine çalışan photoshop sanatçısı Tekin Türe’nin eserleri, 15 Ağustos’ta Dubai’de sanatseverlerle buluşuyor.
07.05.2020
Trabzonspor’un testleri negatif çıktı
Trabzonspor’da futbolcu kadrosuna ve teknik heyete yapılan korona virüs testlerinde pozitif bulguya rastlanmadı.
07.05.2020
Bayrampaşa Belediyesi’nden 10 bin aileye gıda yardımı
İhtiyaç sahiplerine yardım etmeyi sürdüren Bayrampaşa Belediyesi, Ramazan’ın başladığı günden bu yana, ilçede yaşayan dar gelirli toplam 10 bin aileye gıda yardımında bulundu. Yardımlarla ilgili bir açıklama yapan Başkan Aydıner, “Gönül belediyeciliğimiz ile gönüller yapmaya gayret ediyoruz” dedi.
08.05.2020
Kilo kadınlarda bağırsak kanseri riskini artırıyor
Artan vücut kitle indeksindeki her 5 puanlık artış, bağırsak kanseri riskini kadınlarda yüzde 25 oranında artırıyor.
08.05.2020
Türkiye’ye gelen ziyaretçi sayısı  1 ayda yarıdan fazla azaldı
2020 yılının ilk çeyreğinde Türkiye’ye gelen ziyaretçi sayısı azalırken, Şubat ayına göre Mart ayında gelen ziyaretçi sayısının yarıdan fazla azaldığı görüldü. Böylelikle Türkiye Şubat ayında 2 milyon 196 bin 453 misafir ağırlarken, Mart ayında bu rakamın 968 bin 537 olduğu görüldü.
08.05.2020
BAKAN KOCA’DAN AZERBAYCAN’A DESTEK MESAJI
TÜRKİYE’DE SON 24 SAATTE BİN 467 KİŞİYE KORONA VİRÜS TANISI KONULDU. KORONA VİRÜS NEDENİYLE 68 KİŞİ HAYATINI KAYBEDERKEN, BİN 116 KİŞİ İSE İYİLEŞTİ.
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA, "UZUN BİR ARADAN SONRA AĞIR HASTA SAYIMIZ AZALDI. BUGÜN BİN 583 AĞIR HASTAMIZ VAR. ZATÜRRE ORANI DA DÜŞMEYE DEVAM EDİYOR. YENİ HASTA SAYISI AZALMA EĞİLİMİNDE. TEDBİRLERİN NETİCE VERDİĞİ TARTIŞMASIZ BİR GERÇEK. BİRLİKTE TEDBİRLERE UYARAK VİRÜSÜ YENELİM" DEDİ.
TÜRKİYE’DE SON 24 SAATTE BİN 467 KİŞİYE KORONA VİRÜS TANISI KONULDU
YERLİ AŞI ÜRETİMİNDE ÖNEMLİ GELİŞME
RİSKLİ GRUPLARA ZATÜRRE AŞISI YAPILMASI HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR
GAZLI İÇECEKLER KADINLARDA KEMİK ERİMESİNE NEDEN OLUYOR
“GÜNEŞİN HASARINI KİMYASAL PEELİNGLE SİLEBİLİRSİNİZ”
DARP EDİLEN HASTANE PERSONELİ GÖRME YETİSİNİ KAYBEDEBİLİR
SAĞLIK BAKANLIĞI SAHTE TELEFON UYGULAMALARINA KARŞI UYARDI
“KAŞINTININ ALTINDAN DİYABET ÇIKABİLİR’’
(ÖZEL) BİLİM KURULU ÜYESİ KAYIPMAZ UYARDI: “ZATÜRRE VE GRİP AŞISI SİZİ COVİD-19’UN YAPTIĞI ZATÜRREDEN KORUMAZ”

EN ÇOK OKUNANLAR