Ulusal Mutabakat Hükümeti’nden Mısır ve Yunanistan’a rest
Mısır ve Yunanistan’ın Akdeniz’de Münhasır Ekonomik Bölge belirlemesine ilişkin Dışişleri Bakanlığının açıklaması sonrası, Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti’nden tepki geldi. Açıklamada, "Dışişleri Bakanlığı kim olursa olsun denizdeki haklarımıza saldırılmasına izin verilmeyeceğini vurgular ve Türkiye’yle imzalanan Mutabakat Zaptının uygulanacağını bir kere daha yineler" ifadeleri kullanıldı.

07 Agustos 2020 - 11:00:02

Çıktı Al

Yorum (0)

Mısır ve Yunanistan’ın Akdeniz’de Münhasır Ekonomik Bölge belirlemesine ilişkin Dışişleri Bakanlığının açıklaması sonrası, Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti’nden tepki geldi. Açıklamada, "Dışişleri Bakanlığı kim olursa olsun denizdeki haklarımıza saldırılmasına izin verilmeyeceğini vurgular ve Türkiye’yle imzalanan Mutabakat Zaptının uygulanacağını bir kere daha yineler" ifadeleri kullanıldı.
Mısır ve Yunanistan’ın Akdeniz’de ekonomik bölge belirlemesi konusunda Dışişleri Bakanlıkları açıklama yaptı. Yunan ve Mısır cephesinden yapılan açıklama sonrasında Ulusal Mutabakat Hükümeti de tepki gösterdi.
Ulusal Mutabakat Hükümeti’nin açıklamasında, "Dışişleri Bakanlığı, Akdeniz’e kıyısı olan iki devletin münhasır ekonomik bölgelerinin belirlenmesine ilişkin bir anlaşma imzalamalarını büyük bir ilgiyle takip etti. Bakanlık ayrıca, Yunanistan Dışişleri Bakanının basın toplantısında yaptığı açıklamaları da takip etti. Bakanlık, Libya’nın Akdeniz’in bir barış gölü olması çağrısı yaptığını ve halen yapmakta olduğunu, kıyıdaş ülkeleri uzlaşıya ve kabul edilen uluslararası hukuk ilkelerine dayalı olarak kendi aralarında deniz sınırlarını belirlemelerine izin verecek tutumları izlemeye davet ettiğini vurgular. Bakanlık kim olursa olsun denizdeki haklarımıza saldırılmasına izin verilmeyeceğini vurgular ve deniz yetki alanlarının belirlenmesine ilişkin olarak Türkiye’yle imzalanan ve uluslararası deniz hukuku ile buna ilişkin uluslararası anlaşma ve sözleşmelere aykırı olmayan mutabakat zaptının uygulanacağını bir kere daha yineler. Dışişleri Bakanlığı kim olursa olsun denizdeki haklarımıza saldırılmasına izin verilmeyeceğini vurgular ve Türkiye’yle imzalanan Mutabakat Zaptının uygulanacağını bir kere daha yineler. Libya, Akdeniz’in bir barış gölü olması çağrısı yaptığını ve halen yapmakta olduğunu, kıyıdaş ülkeleri uzlaşıya ve kabul edilen uluslararası hukuk ilkelerine dayalı olarak deniz sınırlarını belirlemelerine izin verecek tutumları izlemeye davet ettiğini vurgular" ifadeleri yer aldı.
KAYNAK: İHA

Etiketler: POLİTİKA,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Bakan Selçuk, ilkokul düzeyinde hazırlanan
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “İlkokul çocuklarının yaz aylarında dikkatlerini çekebilecek ‘Arkadaş’ kitabıyla bizim ders işleyişine, müfredata yaklaşımımızı ortaya koyan, özgün ve orijinal bir eser ortaya çıktı. İlkokul öğrencilerimizin tamamına ulaştırma fırsatımız olacak. Bu çerçevede yaklaşık olarak 22 bin 700 civarı okulumuzda yer alan 5 milyon 230 bin civarındaki öğrencimize tek tek ulaştırılacak” dedi.
24.06.2020
Artvin’de çay üreticilerine şarjlı çay toplama makinesi ve ekipmanları dağıtıldı
Artvin’in Borçka ilçesinde çay üreticilerine şarjlı çay toplama makinesi ve ekipmanları dağıtıldı.
24.06.2020
Trabzonspor, MKE Ankaragücü maçı hazırlıklarına başladı
Süper Lig’in 29. haftasında sahasında MKE Ankaragücü ile karşılaşacak olan Trabzonspor bir günlük iznin ardından hazırlıklarına başladı.
24.06.2020
Topçu: “Nemesis ile başlayıp ASALA ile yürüyen, PKK/YPG ile devam eden terör organizasyonunun halen korunup, kollandığını görmekteyiz”
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, “Nemesis ile başlayıp ASALA ile yürüyen, PKK/YPG ile devam eden, siyaset, medeniyet ve etnik küresel terör organizasyonu, özelde Türkler ve yeniden dizayn edilmek istenen bölgemiz için ama aynı zamanda dünyanın, bütün dünya başkentlerinin belası olan ve daha da olacak bu terör organizasyonunun halen korunup kollandığını görmekteyiz” dedi.
24.06.2020
Önce karantina uygulamaları geri döndü sonra maske takmak zorunlu hale geldi
Son dönemde Korona virüs vakalarının arttığı Trabzon’da çeşitli ilçe ve mahallelerde karantina uygulamaları yeniden başlatılırken, il genelinde de dünden itibaren maske takma zorunluluğu getirildi.
24.06.2020
Orman yangınlarına karşı akıllı orman kapsülü geliştirildi
Geçen sene Dünya genelinde yaşanan orman yangını felaketleri 40 milyon hektarlık yeşil alan kaybına neden olurken, Türkiye’de ise son 5 yılda yangınlar nedeniyle zarar gören yeşil alan kayıpları yüzde 76 artış gösterdi. Orman yangınlarına karşı etkili çözüm arayışına cevap ise akıllı orman kapsülleri oldu. Türk mühendisler tarafından geliştirilen kapsüller ilk olarak Kanada’dan ilgi gördü.
24.06.2020
BAKAN KOCA’DAN AZERBAYCAN’A DESTEK MESAJI
TÜRKİYE’DE SON 24 SAATTE BİN 467 KİŞİYE KORONA VİRÜS TANISI KONULDU. KORONA VİRÜS NEDENİYLE 68 KİŞİ HAYATINI KAYBEDERKEN, BİN 116 KİŞİ İSE İYİLEŞTİ.
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA, "UZUN BİR ARADAN SONRA AĞIR HASTA SAYIMIZ AZALDI. BUGÜN BİN 583 AĞIR HASTAMIZ VAR. ZATÜRRE ORANI DA DÜŞMEYE DEVAM EDİYOR. YENİ HASTA SAYISI AZALMA EĞİLİMİNDE. TEDBİRLERİN NETİCE VERDİĞİ TARTIŞMASIZ BİR GERÇEK. BİRLİKTE TEDBİRLERE UYARAK VİRÜSÜ YENELİM" DEDİ.
TÜRKİYE’DE SON 24 SAATTE BİN 467 KİŞİYE KORONA VİRÜS TANISI KONULDU
YERLİ AŞI ÜRETİMİNDE ÖNEMLİ GELİŞME
RİSKLİ GRUPLARA ZATÜRRE AŞISI YAPILMASI HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR
GAZLI İÇECEKLER KADINLARDA KEMİK ERİMESİNE NEDEN OLUYOR
“GÜNEŞİN HASARINI KİMYASAL PEELİNGLE SİLEBİLİRSİNİZ”
DARP EDİLEN HASTANE PERSONELİ GÖRME YETİSİNİ KAYBEDEBİLİR
SAĞLIK BAKANLIĞI SAHTE TELEFON UYGULAMALARINA KARŞI UYARDI
“KAŞINTININ ALTINDAN DİYABET ÇIKABİLİR’’
(ÖZEL) BİLİM KURULU ÜYESİ KAYIPMAZ UYARDI: “ZATÜRRE VE GRİP AŞISI SİZİ COVİD-19’UN YAPTIĞI ZATÜRREDEN KORUMAZ”

EN ÇOK OKUNANLAR