Jandarma Ankara’da tüm birimleriyle korona virüs denetimleri gerçekleştirdi
Ankara İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, korona virüs önlemleri çerçevesinde sorumluluk bölgelerindeki alanları denetledi.

06 Agustos 2020 - 17:00:10

Çıktı Al

Yorum (0)

Ankara İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, korona virüs önlemleri çerçevesinde sorumluluk bölgelerindeki alanları denetledi.
İçişleri Bakanlığının dün yayımladığı genelge sonrası ülke genelinde tüm birimler teyakkuza geçti. Başta jandarma ve emniyet birimleri bulundukları sorumluluk bölgelerinde denetimleri sürdürdü.
Dün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu twitter hesabından denetinmeri duyurmuş, ardından tüm il valiliklerine genelge gönderilmişti. Türkiye’de salgın ile ilgili bugüne kadar yapılan en yoğun denetimler sürdürülüyor. Bu kapsamda pazarlar, iş yerleri, marketler, toplu taşıma, yollar, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar, ticari taksiler ve tüm yaşam alanlarında denetimler yapılıyor.
Jandarma kolluk birimleri ise tüm unsurları ile sahada vatandaşı bilgilendirdi. Maske mesafe ve hijyen konusuna dikkat çekildi Jandarma ekipleri ana amacın ceza yazmak değil farkındalık oluşturmak olduğunu belirterek, vatandaşları korona virüs tedbirlerine uymaları konusunda uyardı. Ankara’da Yakacık Mahallesi’ndeki semt pazarında da jandarma unsurları denetim yaptı 1 Nisan 2020 tarih ve 15 sayılı Ankara Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı doğrultusunda pazar yerlerinin giriş-çıkışları, tezgahlar arasındaki 3’er metre mesafe, esnafların eldivenli ve maskeli olması tezgahlarda dezenfeksiyon bulundurulması, pazar yerlerinde girişte ateş ölçümü ve maske kontrolü gibi denetimler yapıldı.
KAYNAK: İHA

Etiketler: SAĞLIK,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Normalleşme döneminde ilk sınav bugün yapıldı
Tüm yurtta olduğu gibi Giresun’da da binlerce öğrencinin ter döktüğü Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavı Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesi kampüsünde gerçekleştirildi.
14.06.2020
Korona virüs tedbirleri kapsamında ilk sınav
Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı 81 ildeki 94 sınav merkezinde, 451 bin 272 adayın katılımıyla yapıldı. Korona virüs tedbirleri kapsamında saat 10.15’te başlayan ve 135 dakika sürecek olan sınavda, adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmadı.
14.06.2020
Artvin’de turizmin kalbi Şavşat Karagöl’de atıyor
Artvin’in "Sakin Şehir" ünvanlı Şavşat ilçesinde doğal güzellikleriyle ünlü Karagöl Tabiat Parkı, normalleşme sürecinde yeniden ziyarete açıldı.
14.06.2020
İstanbul’da iki sahilde vatandaşları şoka uğratan manzara
İstanbul’da dün havanın güzel olmasıyla birlikte vatandaşlar sahillere ve parklara akın etti. Bugün İstanbul’un önemli iki sahiline giden vatandaşlar, gördükleri manzara karşısında şok oldu. Her iki sahilde vatandaşlardan geriye onlarca çöp yığını kaldığı gözlendi.
14.06.2020
Tamamlandığında Kanuni Bulvarından sonra en pahalı ilçe yollarından biri olacak
Trabzon’un Akçaabat ilçesi sınırları içinden geçecek olan Akçaabat-Söğütlü-Yıldızlı Yolu’nun uzunluğunun 8,6 kilometre bulacağı proje tutarının da yaklaşık 69 milyon lirayı bulacağı belirtildi. Akçaabat-Söğütlü-Yıldızlı Yolu’nun tamamlanması durumunda Türkiye’nin en maliyetli şehir içi yolları arasında gösterilen Trabzon’daki toplam 28 km’lik Kanuni Bulvarı’ndan sonra hizmete girmesi planlanan Akçaabat-Söğütlü-Yıldızlı Yolu, en pahalı ilçe yollarından biri olacağı kaydedildi.
14.06.2020
Çankaya Halk Kart’a başvurular sürüyor
Çankaya Belediyesinin dar gelirli vatandaşlara nakit desteği sağladığı ‘Çankaya Halk Kart’ın 7. dönem başvuruları sürüyor. 400 TL nakdi destek sağlayan Halk Kart’a başvurular, Çankaya Belediye Başkanlığı girişinde bulunan Halk Kart Bürosuna 17 Temmuz’a kadar yapılabilecek.
14.06.2020
MİLLİON HAİR CENTER CEO’SU FATİH KÖSE: ’’TRAŞ ETMEDEN DE SAÇ EKİM OPERASYONLARI ARTIK GÜNÜMÜZDE UYGULANIYOR’’
“BİR DÜŞ GÖRDÜM” SİNEMA FİLMİ BREZİLYA’DA YARIŞACAK
DÜNYA JİNEKOLOJİK ONKOLOJİ GÜNÜ’NDE MOR BALONLAR GÖKYÜZÜ İLE BULUŞTU
’’ORTA VE AĞIR SEYREDEN KORONAVİRÜS ENFEKSİYONUNDA KALP KRİZİ VE BUNA BAĞLI GÖĞÜS AĞRILARI GÖRÜLEBİLİYOR’’
ACİL SERVİSTE HAYATINI KAYBEDEN KİŞİNİN YAKINLARI HASTANEYİ BASTI, SAĞLIK ÇALIŞANLARI SEDYEYLE KORUNMAYA ÇALIŞTI
TİKA’DAN SOMALİ’DEKİ DEVLET HASTANESİNE EKİPMAN DESTEĞİ
’’SOSYALLEŞMENİN AZALMASI YAŞLI BİREYLERDE DEPRESYON VE KAYGI RİSKİNİ ARTTIRIYOR’’
DİZ KİREÇLENMESİNDE KÖK HÜCRE İLE AMELİYATSIZ TEDAVİ YÖNTEMİ
TARİHİ YEDİKULE HİSARI RESTORE EDİLİYOR
GELECEĞİN YAZARLARI “YAZARLIK ATÖLYESİ”NDE YETİŞECEK
UNUTKANLIK NEDENLERİNE DİKKAT
PURSAKLAR BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN VATANDAŞLARA KORONA VİRÜS UYARISI

EN ÇOK OKUNANLAR