Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Canpolat’tan gençlere Covid-19 uyarısı
Covid-19 salgınına karşı vatandaşların dikkatsiz davranmasına Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat tepki gösterdi.

04 Agustos 2020 - 10:00:09

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Covid-19 salgınına karşı vatandaşların dikkatsiz davranmasına Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat tepki gösterdi.
Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, Türkiye’yi etkisi altına alan Covid-19 salgını hakkında gençlere uyarılarda bulundu. Özellikle gençlerin sosyal mesafe ve maske kullanımını önemsemediğine dikkat çeken Canpolat , “Gençlerimizin sosyal mesafe kurallarına dikkat etmeye ve maske kullanmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.
Covid-19’a karşı maske kullanımının öneminden bahseden Canpolat, “Dünyamız büyük bir salgınla karşı karşıyadır. Süper güç denilen devletlerin bile bugün salgına karşı çaresiz kaldıklarını görüyoruz. Maalesef vatandaşlarımız Covid-19’a karşı ilk zamanlardaki gerekli hassasiyeti göstermiyorlar. Sosyal mesafeye uyulmuyor, insanlarımız eskisi gibi dikkat etmiyor, maske kullanımı yapmıyor” dedi.
Canpolat, Covid-19 salgınında gençlerin çok dikkatsiz davrandığına dikkat çekerek, “Bu salgında çok etkilenen kesim ise yaşlılarımız. Covid-19 salgını en çok yaşlılarımız üzerinde etkili oluyor. Sokaklarda ve birçok yerde gençlerimizin sosyal mesafeyi dikkat etmediğini ve maske takmadığını şahit oluyoruz. Bu durumda onlar doğal taşıyıcı yapıyor ve yaşlıları hedef alıyor. Bizler gençlerimize güveniyor ve seviyoruz. İleride milletimize yön verecek olan gençlerimizin sosyal mesafe kurallarına dikkat etmeye ve maske kullanmaya davet ediyoruz. Bunu kendileri için olmasa bile hastalığa karşı hassas olan yaşlılarımız için istiyoruz” diye konuştu.
KAYNAK: İHA

Etiketler: SAĞLIK,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Salı günü TBMM'de kapalı oturum yapılacak!
AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, “Salı günü kapalı oturum yapılmasını ve Milli Savunma Bakanının Meclisi bilgilendirmesini isteyeceğiz” dedi.
28.02.2020
Kadıköy’de hatlı minibüsün çarptığı yaşlı kadın toprağa verildi
Kadıköy Göztepe’de trafikten kaçmak için güzergah dışına çıkarak ters yöne giren hatlı minibüs şoförü, Nigar Arkeş isimli yaşlı kadına çarpmıştı. Hayatını kaybeden yaşlı kadın bugün toprağa verildi. Cenazede konuşan Arkeş’in oğlu, bu gibi durumlarda önlem alınması gerektiğini belirterek, "Bizim başımıza gelenler yarın öbür gün başkasının, çoluk çocuğun başına gelmesin" dedi.
28.02.2020
Başakşehir’in son 16’daki rakibi Kopenhag
Medipol Başakşehir, UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu’nda Danimarka ekibi Kopenhag ile eşleşti.
28.02.2020
EYSAM’da tarihi Eyüpsultan oyuncakları konuşuldu
Eyüp Sultan Araştırma Merkezinde (EYSAM) Eyüp oyuncaklarının tarihsel serüveni Sanat Tarihçisi, Müzeolog Fadime Geleş tarafından anlatıldı.
28.02.2020
TİKA, Tacikistan’da Çağdaş Diyabet Okulu kurdu
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Tacikistan Cumhuriyeti Sağlık ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile sivil toplum kuruluşu “Hamadoni” işbirliğinde kurulan Çağdaş Diyabet Okulu hizmete girdi.
28.02.2020
Restorasyonu tamamlanan Damat İbrahim Paşa Camii açıldı
İstanbul Fatih’te 1720 yılında Sultan III. Ahmed’in Sadrazamı Nevşehirli Damat İbrahim Paşa tarafından yaptırılan Damat İbrahim Paşa Camii yaklaşık 4 yıl süren restorasyon çalışmalarının ardından bugün ibadete açıldı. Açılışta İdlib’de şehit olan 33 asker için de dualar edildi.
28.02.2020
MİLLİON HAİR CENTER CEO’SU FATİH KÖSE: ’’TRAŞ ETMEDEN DE SAÇ EKİM OPERASYONLARI ARTIK GÜNÜMÜZDE UYGULANIYOR’’
“BİR DÜŞ GÖRDÜM” SİNEMA FİLMİ BREZİLYA’DA YARIŞACAK
DÜNYA JİNEKOLOJİK ONKOLOJİ GÜNÜ’NDE MOR BALONLAR GÖKYÜZÜ İLE BULUŞTU
’’ORTA VE AĞIR SEYREDEN KORONAVİRÜS ENFEKSİYONUNDA KALP KRİZİ VE BUNA BAĞLI GÖĞÜS AĞRILARI GÖRÜLEBİLİYOR’’
ACİL SERVİSTE HAYATINI KAYBEDEN KİŞİNİN YAKINLARI HASTANEYİ BASTI, SAĞLIK ÇALIŞANLARI SEDYEYLE KORUNMAYA ÇALIŞTI
TİKA’DAN SOMALİ’DEKİ DEVLET HASTANESİNE EKİPMAN DESTEĞİ
’’SOSYALLEŞMENİN AZALMASI YAŞLI BİREYLERDE DEPRESYON VE KAYGI RİSKİNİ ARTTIRIYOR’’
DİZ KİREÇLENMESİNDE KÖK HÜCRE İLE AMELİYATSIZ TEDAVİ YÖNTEMİ
TARİHİ YEDİKULE HİSARI RESTORE EDİLİYOR
GELECEĞİN YAZARLARI “YAZARLIK ATÖLYESİ”NDE YETİŞECEK
UNUTKANLIK NEDENLERİNE DİKKAT
PURSAKLAR BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN VATANDAŞLARA KORONA VİRÜS UYARISI

EN ÇOK OKUNANLAR