İhlas Vakfı gariplere 2’nci bayramı yaşattı
İhlas Vakfı bu bayramda da fakir, yetim ve kimsesizleri sevindirdi. Vakıf, yurtiçi dışında Sudan, Somali, Çad ve Afganistan’da kesimler yaptı.

01 Agustos 2020 - 16:15:07

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
İhlas Vakfı bu bayramda da fakir, yetim ve kimsesizleri sevindirdi. Vakıf, yurtiçi dışında Sudan, Somali, Çad ve Afganistan’da kesimler yaptı.

’’İnsanların hayırlısı, insanlara faydalı olandır’’ Hadis-i şerifini kendine rehber edinerek 1975’ te kurulan ve kurulduğu günden beri vatanına, milletine ve insanlara faydalı hizmetler üreten İhlas Vakfı bu bayramda da fakir, yetim ve kimsesizleri sevindirdi.

Sudan, Somali, Çad ve Afganistan’da kesimler yapıldı
İhlas Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Tuncer Akalın, konu hakkında yaptığı açıklamada, ’’İhlas Vakfına verilen ‘Kamu Yararına Çalışan Vakıf’ statüsü ve bu statünün yüklediği sorumluluk çerçevesinde bu bayramda da hayırseverlerin bağışladığı kurban vekâletlerini, yurtiçinde öğrenci yurtlarımızın bulunduğu şehirlerde keserek öğrenci yurtlarında, ülkemizin ve dünyanın dört bir tarafından gelen ve barınan öğrencilere sarf edeceğiz. Yurtdışında ise Sudan, Somali, Çad ve Afganistan’da keserek fakir, yoksul ve yetimlere ulaştırdık’’ şeklinde konuştu.

’’Kurban etleri fakir, yetim ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı’’
Akalın, sözlerine şöyle devam etti: ’’Hayırseverlerin Vacip Kurbanları yanında Adak, Adak Kurbanı, Akika, Şükür Hayvanı ve sevabı vefat eden yakınlarının ruhuna gönderilmek üzere bağışladıkları vekaletleri, dinimizin emrettiği vecibelere uygun keserek ve elde edilen etleri paketler halinde muhtarlıklar tarafından daha önceden tespit edilen fakir, yetim ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık’’.

’’Kurban vekalet ve kesim işlemleri dini vecibelere uygun yaptık’’
Akalın, Kurban kesmenin bir ibadet olduğunu vurgulayarak vekalet sistemine çok önem verdiklerini belirtti. Akalın şöyle devam etti: ’’Bağışçıdan kurban bağışı alınırken ‘Vacip olan kurbanımı almaya, aldırmaya, kesmeğe ve kestirmeye, etini ve derisini dilediğine vermeye şeklinde vakıftaki kurban görevlisi şahıslar umumi vekil etmesi sağlanmaktadır. Umumi vekil olan bu görevliler Kurbanlık hayvanı alırken bağışçı adına niyet etmektedir. Ayrıca vekâlet sahiplerinin isimlerini tek tek söyleyerek kasaba kesim vekaleti vermektedirler. Kasap kıbleye karşı yatırılan hayvanı aldığı vekalet hasebi ile tekbir getirerek ve Bismillahi Allahü Ekber diyerek kesmektedir’’.

’’Bütün hayırseverlere ve gönül dostlarımıza teşekkür ederiz’’
Akalın son olarak, Kurban bağışlarını İhlas Vakfına veren bütün hayırseverlere, yurtiçinde ve yurtdışında kurban kesimlerinde görev alan mensuplara ve kurban organizasyonuna her türlü desteğini esirgemeyen gönül dostlarına teşekkür ederek bayramlarını tebrik etti.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Ümraniye’deki camiler bayramda Kabe kokusu ile kokacak
Ümraniye’deki tüm camiler Ümraniye Belediyesi’ne bağlı ekipler tarafından temizlenirken, Kabe kokusu sıkılarak bayrama hazırlandı.
29.07.2020
Bayramda et tüketimine dikkat
Kırmızı et tüketiminin arttığı Kurban Bayramı’nda dengeli beslenmenin ve hareketli yaşamın önemine dikkat çeken Diyetisyen Halime Pulat Demir, bayramda et ve tatlı tüketiminde aşırıya kaçılmaması noktasında uyarılarda bulundu.
29.07.2020
Altındağ’da kurbanlıklara sıkı kontrol
Altındağ Kurban Satış ve Kesim Alanı’nda Kurban Bayramı hareketliliği devam ederken, Altındağ Belediyesi ekipleri Anadolu’nun çeşitli kentlerinden getirilen hayvanları sağlık taramasından geçirdi.
29.07.2020
Çankaya Belediyesi kurban satış ve kesim alanını ilaçlıyor
Çankaya Belediyesinin salgın hastalıkla mücadele çalışmaları sürüyor. Yeni tip korona virüsün pandemi ilan edilmesinden itibaren ilçe genelinde çalışmalarına başlayan Çankaya Belediyesi, sağlık kuruluşlarını düzenli olarak dezenfekte ediyor. Belediye, Kurban Bayramı dolayısıyla Mühye’deki kurban satış ve kesim alanında da dezenfeksiyon çalışmalarını arttırdı.
30.07.2020
Soner Yalçın’ın villası için yıkım kararı
Gazeteci Soner Yalçın’ın İstanbul Levent’te bulunan villası için yıkım kararı verildi. Beşiktaş Belediyesinin de villadaki kaçak inşaat ile ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı.
30.07.2020
Yeni Malatyaspor’a profesyonel başkan adayı
Birçok kurumda üst düzey yöneticilik (CEO) yapan Ahmet Köse, Yeni Malatyaspor başkanlığa aday oldu.
30.07.2020
SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 15 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
BAŞKENT’TE KORONA VİRÜS DENETİMİ
GÜMÜŞHANE’DE BİR KÖY DAHA KARANTİNA ALTINA ALINDI
VALİ ÜNLÜ, COVID-19 DENETİMİNİ SÜRDÜRÜYOR
’’DOĞRU BİR TEKNİKLERLE YAPILAN YÜZ GERME AMELİYATLARI, HASTAYI 10-15 YIL ÖNCEKİ YÜZÜNE KAVUŞTURABİLİR’’
PORTA MANASTIRI TURİZME KAZANDIRILMAYI BEKLİYOR
ECZACI BERAT BERAN’IN YAŞAM ÖYKÜSÜ RAFLARDA YERİNİ ALDI
OZON TEDAVİSİ BİRÇOK HASTALIĞA ŞİFA OLUYOR
BÜYÜKÇEKMECE’DE FESTİVAL COŞKUSU SONA ERDİ
BAKAN KOCA: ”MASKEYLE NEFES ALMAK, SOLUNUM CİHAZINA BAĞLANARAK NEFES ALMAKTAN KOLAYDIR”
BEBEKLERDE SARILIĞIN ERKEN TESPİTİ VE TAKİBİ OLDUKÇA ÖNEMLİ
ALBAYRAK MEDYA’DAN ARAŞTIRMACILARA KATKI

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR