Türkiye Diyanet Vakfı bayram coşkusunu dünyaya taşıdı
Mazlum ve mağdurların hamisi Türk milletinin emanetlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Türkiye Diyanet Vakfı, 75 ülkede gerçekleştirdiği vekalet yoluyla kurban organizasyonu kapsamında bayram sevincini dünyaya taşıdı.

01 Agustos 2020 - 15:45:09

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Mazlum ve mağdurların hamisi Türk milletinin emanetlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Türkiye Diyanet Vakfı, 75 ülkede gerçekleştirdiği vekalet yoluyla kurban organizasyonu kapsamında bayram sevincini dünyaya taşıdı.
Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti II. Başkanı İhsan Açık, yurt içinde 81 ilde ve yurt dışında 75 ülke 287 bölgede gönüllü ve çalışan ekibiyle birlikte mazlum ve mağdur coğrafyalarda vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonunu gerçekleştirdiklerini söyledi.
Tüm dünyada bayram namazıyla birlikte bayram coşkusunun yaşanmaya başladığını belirten Açık, şunları kaydetti:
“Birlik ve beraberlik duyguları ile paylaşma ve infakın zirveye çıktığı,Allah’a teslimiyetin, itaat, sadakat ve kurbiyetin sembolü olan Kurban Bayramında paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Milletimizin bağışlarıyla şefkat ve merhamete en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde yolumuzu gözleyenlere umut olduk. Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş sloganıyla çıktığımız iyilik yolunda ekiplerimiz 75 ülkede necip milletimizin Vakfımıza emanet ettiği kurban vekaletlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Afrika’dan Asya’ya, Uzak Doğu’dan Güney Amerika’ya, adını bile duymadığımız ülkelerde hiç görmediğimiz ve tanımadığımız kardeşlerimize, dünyanın bir ucundan öbür ucuna mesafe tanımaksızın hayırsever halkımızın yardımlarını götürüyoruz. Dünyayı saran iyilik hareketimiz yolumuzu gözleyen mazlumların yüzünü güldürdü. Elhamdülillah her yıl olduğu gibi bu yıl da bayram sevincini dünyaya taşıdık.”
Türk milletinin her dönem mazlum, mağdur ve ihtiyaç sahiplerinin hamiliğini üstlendiğini ve günümüzde de bu tarihi misyonunu en güzel şekilde sürdürdüğünü ifade eden Açık, “Vakfımıza ulaştırılan her bir emanet büyük bir hassasiyetle ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Sahadaki ekiplerimiz kesim ve dağıtım işlemlerini bayram süresince devam ettirecek. Her bir arkadaşımız büyük bir özveriyle mazlumlara ulaşabilmek için gayret gösteriyor. Onlara bu çalışmalarından dolayı teşekkür ederim” dedi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Giresun’da Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümü sade bir törenle kutlandı
Türk Polis Teşkilatının 175. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Covid-19 tedbirleri kapsamında az sayıda personelin katılımıyla sade bir tören düzenlendi.
10.04.2020
Parkinson hastaları EvdeKal mesajı verdi
Beyin Pili Hastaları Derneği (BEYPİLDER), 11 Nisan Dünya Parkinson Günü’nde ’’65 yaş üzerindeyseniz ve parkinson hastalığı dışında başka bir kronik hastalığınız varsa evden çıkmayın’’ çağrısında bulundu.
10.04.2020
Hayrat ilçesinde 2 bin kişinin karantinası sürüyor
Trabzon’un Hayrat ilçesinde Korona virüs nedeniyle 5 mahalledeki yaklaşık 2 bin kişinin karantinası sürüyor.
10.04.2020
ASELSAN’dan NATO ülkesine ihracat
ASELSAN, NATO üyesi bir ülkenin kullanımına yönelik olarak, uzaktan komutalı silah sistemleri ve atış yeri tespit sistemleri satış sözleşmesi imzaladı.
10.04.2020
Ankara Eğitim Platformu, canlı yayınla aile ve öğretmen eğitimleri düzenleyecek
Ankara Eğitim Platformu, korona virüs (Covid-19) salgını dolayısıyla evde duran öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik canlı yayınlar serisi düzenleyecek.
10.04.2020
PTT’den
PTT AŞ, dünyada bilinen tek örnek olan amazon savaşçılarının mozaiğe resmedildiği, "Haleplibahçe Mozaikleri" konulu dört değerli anma pulu, ilk gün zarfı ve lotus mozaiklerinden esinlenerek hazırlanan ilk gün damgasını bugün tedavüle sundu.
10.04.2020
SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 15 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
BAŞKENT’TE KORONA VİRÜS DENETİMİ
GÜMÜŞHANE’DE BİR KÖY DAHA KARANTİNA ALTINA ALINDI
VALİ ÜNLÜ, COVID-19 DENETİMİNİ SÜRDÜRÜYOR
’’DOĞRU BİR TEKNİKLERLE YAPILAN YÜZ GERME AMELİYATLARI, HASTAYI 10-15 YIL ÖNCEKİ YÜZÜNE KAVUŞTURABİLİR’’
PORTA MANASTIRI TURİZME KAZANDIRILMAYI BEKLİYOR
ECZACI BERAT BERAN’IN YAŞAM ÖYKÜSÜ RAFLARDA YERİNİ ALDI
OZON TEDAVİSİ BİRÇOK HASTALIĞA ŞİFA OLUYOR
BÜYÜKÇEKMECE’DE FESTİVAL COŞKUSU SONA ERDİ
BAKAN KOCA: ”MASKEYLE NEFES ALMAK, SOLUNUM CİHAZINA BAĞLANARAK NEFES ALMAKTAN KOLAYDIR”
BEBEKLERDE SARILIĞIN ERKEN TESPİTİ VE TAKİBİ OLDUKÇA ÖNEMLİ
ALBAYRAK MEDYA’DAN ARAŞTIRMACILARA KATKI

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR