Reklam
Demet Akalın hakkındaki tedbir kararı kaldırıldı
Sunucu Ece Erken’in kişilik haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle şarkıcı Demet Akalın hakkında aldırdığı 1 aylık “şiddet tehdidi, hakaret aşağılama ve küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmaması” yönündeki tedbir kararı kaldırıldı.

23 Ocak 2019 - 19:12:01

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam

Sunucu Ece Erken, kendisi hakkında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda kişilik haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle şarkıcı Demet Akalın hakkında mahkemeden aldırdığı 1 aylık “şiddet tehdidi, hakaret aşağılama ve küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmaması” yönündeki karara Akalın itiraz etti.
İstanbul 9 Aile Mahkemesi'ne avukatı aracılığıyla başvuran Demet Akalın, verilen tedbir kararının kaldırılmasını talep etti. Akalan'ın avukatı tarafından mahkemeye sunulan dilekçede, Ece Erken'in TV programı ve sosyal medya aracılığıyla Demet Akalın'a yönelik ağır hakaret içeren ifadeler kullandığını, alenen ve yayın yoluyla Demet Akalın'ı tehdit ettiğini ve haberleşmenin ve özel hayatın gizliliğini ihlal ettiği kaydedildi. Demet Akalın'ın kimseye hakaret ya da aşağılama içeren eyleminin olmadığı belirtilen itiraz dilekçesinde, bu nedenle 8. Aile Mahkemesi tarafından verilen tedbir kararının kaldırılmasını talep edildi.  

Talebi değerlendiren İstanbul 9. Aile Mahkemesi, talebi karara bağladı. 

Mahkeme kararında tedbir kararı verilen olayın niteliği ve oluş biçimine göre tedbir isteyen ile aleyhine tedbir istenilenin konumları da dikkate alınarak 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine dair yasa kapsamında olmadığı belirtildi. Demet Akalın'ın yaptığı itirazın kabulüne karar veren mahkeme, İstanbul 8 Aile Mahkemesi'nin verdiği 1 aylık tedbir kararının kaldırılmasına hükmetti.  

 


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
UZUNGÖL NE ZAMAN DÖNÜŞECEK?
Uzungöl'ün dönüşümü yeniden gündemde...
05.05.2019
İstanbul’a çamur yağdı, oto yıkamacılar mesaiye erken başladı
İstanbul’da gece saatlerinde yağmurla karışık çamur yağdı. Sabah araçlarını çamur içinde görenler oto yıkamacıların yolunu tuttu.
05.05.2019
“İstişare Meclisi” Türkiye’ye örnek olacak
Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, katılımcı yönetim anlayışı çerçevesinde Türkiye’ye örnek olacak bir projeyi hayata geçirmek için kolları sıvadı. Başkan Oğuz, önümüzdeki günlerde ilk toplantısını yapacak olan “İstişare Meclisi” aracılığıyla, ilçelerini çocuklar, kadınlar, gençler, yaşlılar, sivil toplum örgütleri, esnaf ve toplumun tüm kesimleriyle birlikte yöneteceklerini söyledi.
05.05.2019
İlahiyatçı yazar Osman Ünlü: “Ramazan ayında oruç tutan ve tevbe edenlerin günahları yanar, yok olur”
İlahiyatçı yazar Osman Ünlü, “Ramazan ayında oruç tutan ve tevbe edenlerin günahları yanar, yok olur” dedi.
05.05.2019
Giriş katı çöken apartmanın içinden çekilen görüntüler vahameti ortaya çıkardı
Fatih’te gece saatlerinde 3 tabanı aniden çöken binanın içerisi görüntülendi. Mühürlenen binadaki çökmenin nedeni araştırılırken, ortaya çıkan görüntü görenler hayrete düşürdü.
05.05.2019
Sancaktepe’de rehine dehşeti
Sancaktepe’de bir kişi, kardeşinin berber dükkanında çalışan şahsı bıçakla rehin aldı. Polis ekipleri sokağı abluka altına alırken, ikna çabaları sonucu şahıs yarım saat sonra rehin aldığı kişiyi serbest bırakıp teslim oldu.
05.05.2019
İSRAİLLİ BESTECİ YİNON MUALLEM’DEN MALTEPE’DE “BARIŞ” KONSERİ
OZAN ALİ KIZILTUĞ TÜRKÜLERLE ANILDI
ERKEN DOĞAN EDİZ BEBEK KÖR OLMAKTAN LAZER TEDAVİSİYLE KURTULDU
“1. ÜMRANİYE KİTAP FUARI” KAPILARINI ZİYARETÇİLERE AÇTI
BAKAN ERSOY İL MÜDÜRLERİ KOORDİNASYON TOPLANTISINA KATILDI
KADINLARIN BÜYÜK KORKUSU HAKKINDA EFSANELER VE GERÇEKLER
OZAN ALİ KIZILTUĞ TÜRKÜLERLE ANILDI
(ÖZEL) BAĞCILAR ADSH’DE AYDA 10 BİN DOLGU, 9 BİN PORSELEN DİŞ KAPLAMASI YAPILIYOR
"KARIN AĞRISININ SEBEBİ KANSER OLABİLİR"
“ANADOLU KADINLARI BİR BâCIYâN-I RûM HİKAYESİ” İSTANBUL’DA SAHNELENECEK
(ÖZEL) OMURİLİK FELCİ GEÇİREN TERÖR MAĞDURU ADAM ROBOTİK CİHAZ İLE AYAĞA KALKTI
TATİLLERE REHBER; ALPER TEKBAŞ’IN ‘TATİL TADINDA KALIN’ KİTABI RAFLARDA

EN ÇOK OKUNANLAR