Revi, bayram mesajında birlik çağrısı yaptı!
AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

30 Temmuz 2020 - 14:07:27

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam

Bayramların bütün İslam Âlemi ve insanlık için kardeşliğin pekişmesine vesile olduğunu belirten başkan Revi "Bayramlar insanlar arasından birlik ve beraberliği güçlendiren sevgi ve saygının perçinlendiği önemli günlerdir. Bu mübarek Kurban bayramının da şehrimizde ve ülkemizde birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmesini diliyorum."dedi. 

Dünyada yaşanan pandemi süreci dolayısıyla hem Türkiye'de hem de Trabzon'da zorlu günler yaşandığını ifade eden Revi açıklamasını şöyle sürdürdü:"Çin'de başlayan ve dünyaya yayılan Covid-19 salgını ülkemizde ve şehrimizde de etkilerini gösterdi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde almış olduğumuz önleyici sağlık tedbirleri ve milletimize yaptığımız bilgilendirmeler ile büyük hasarlar vermesi beklenen bu salgının bu aşamaya kadar ki sürecini hafif sıyrıklarla atlattık. Milletimiz bu zorlu süreçte Türkiye'nin ne kadar büyük ve güçlü olduğunu diğer Dünya Devletleri ile karşılaştırmalı olarak görmüş oldu. Ülkemizin sağlık altyapısı ve Hazine ve Maliye Bakanlığımızın Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde Bakanımız Sayın Berat Albayrak'ın kontrolünde alınan tedbirler ve ekonomik hamleler ile bütün vatandaşlarımızın korkularını yoketti. Milletimizin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde devletimize ve hükümetimize güveni daha da arttı. İnşallah bundan sonraki süreci de başarılı şekilde kontrol ederek dünyanın en başarılı ülkesi haline geleceğiz." 

Yaptığı açıklamada 'Temizlik' 'Maske' ve 'Mesafe' konusunda da uyarılarda bulunan Başkan Revi "Koronavirüsle mücadele Kurban Bayramında da unutulmaması gerekiyor. Devlet olarak büyük bir hassasiyet göstermiş olduğunuz forma virüsle mücadele sürecinde mevcut vakaların daha da artmaması için herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesini bekliyoruz. Alınan bütün önlemler ve bugüne kadar elde ettiğimiz başarılı sürecin heba olmaması adına bütün hemşerilerimizin hassasiyet göstereceğine inanıyorum. Allah'a yakınlaşma ve Yüce Allah'ın rızasını kazanma adına önemli bir vazife olan kurban ibadetini yerine getiren bütün Müslüman kardeşlerimin kestikleri kurbanların kabul olmasını diliyor, başta Trabzonlu hemşehrilerim olmak üzere bütün İslam Âleminin mübarek Kurban Bayramı'nı tebrik ediyorum. "ifadelerini kullandı.


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Uzmanlardan kronik hastalıkları olanlara Covid-19 uyarısı
Dünya sağlık örgütünün verilerine göre Covid-19’da ölüm riskinin yüzde 2.4, hastaneye yatma oranının yüzde 20, yoğun bakıma yatış oranının yüzde 5 ve yoğun bakımda solunum cihazına bağlananlarda ölüm oranının yüzde 50 olduğunu belirten Prof. Dr. Siren Sezer, “Covid-19 enfeksiyonu 65 yaş üstü bireylerde, kanser hastası, hipertansiyon hastası, akciğer hastalığı olan, şeker hastası, kalp hastası olan ve bağışıklığı baskılayıcı ilaç kullanan kişilerde daha ağır seyrediyor” dedi.
07.05.2020
Ayakları felç kedi yürüteç ile hayata döndü
Ankara’da arka ayakları felç kalan kediye Sincan Belediyesi ekipleri yürüteç yaptı.
08.05.2020
Kamu Bilişim Zirvesi
Kamu Bilişim Derneği Başkanı Doç.Dr.İzzet Gökhan Özbilgin, 20 Mayıs tarihinde dijital ortamda yapılacak Kamu Bilişim Dijital Zirvesi’ne herkesin katılabileceğini kaydederek, "Etkinliğimize yapılacak tüm sponsorluk gelirlerini, Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan ’Biz Bize Yeteriz Türkiyem Milli Dayanışma Kampanyasına bağışlayacağız" dedi.
07.05.2020
Artvin Belediye Başkanı Elçin’den rehavet uyarısı
Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Korona virüs ile mücadelede Artvin’de bugüne kadar önemli bir başarı sağlandığını ancak son günlerde Artvin halkının rehavete kapılarak 2-3 gündür sokakları doldurmaya başladığını söyledi.
07.05.2020
Denize atlayarak intihar girişiminde bulunan kadını polisler kurtardı
İstanbul Bakırköy’de nişanlısından ayrıldığı öğrenilen bir kadın denize atlayarak intihar girişiminde bulundu. Kıyıdan yaklaşık 20 metre açığa sürüklenen kadını denize atlayan polisler kurtarırken, o anlar emniyet ekiplerinin kameralarına böyle yansıdı.
07.05.2020
Annelerimize hediye olarak en fazla giyim ürünü alıyoruz
’Anneler Günü’ başlıklı araştırmanın sonuçlarına göre, Katılımcıların yüzde 82’si Anneler Günü’nü unutmadığını söylerken, yüzde 62’si hediye için ortalama 100-500 TL arasında bir bütçe ayırdığını dile getirdi. Bu özel gün için annesine hediye almak isteyen katılımcıların yüzde 32’si giyim ürünlerini tercih edeceğini söyledi.
08.05.2020
SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 16 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
TULUMTAŞ MAĞARASI, TURİZMİN GÖZ BEBEĞİ OLMAYA ADAY
MAVİ IŞIK YANSITAN CİHAZLARDA BAĞIRSAK KANSERİ TEHLİKESİ
KAZAKİSTAN COVİD-19 İLE MÜCADELE TEMMUZ AYINDAKİ KRİTİK DURUMU ATLATTI
KANGREN OLAN BACAKLARI KOMŞUSUNUN TAVSİYE ETTİĞİ DOKTOR SAYESİNDE KURTULDU
“ÇOCUKLARDA YAZ İSHALİNE KARŞI BUNLARA DİKKAT EDİN”
TÜRK DOKTOR 24 YAŞINDA DÜNYACA ÜNLÜ BİLİM DERGİSİNDE YER ALDI
SANATÇI UĞURTAN SAYINER’E BAKANLIKTAN ZİYARET
AAMİR KHAN YENİ FİLMİ İÇİN TÜRKİYE’YE GELMEYE HAZIRLANIYOR
GİRESUN VALİSİ ÜNLÜ: "MASKE, MESAFE VE TEMİZLİK BU ÜÇÜNE ÖNEMLE RİAYET ETMELİYİZ"
’’ENDOPEEL YÖNTEMİ, AMELİYATSIZ YÜZ GERME ALANINDA AÇIK ARA ÖN PLANDA’’
"YÜKSEK DOZ C VİTAMİNİ COVID-19 HASTALARININ DAHA HIZLI İYİLEŞMESİNE YARDIMCI OLUYOR”

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR