Avrupa'nın göbeğinde kadın gazeteciye saldırı!
Azerbaycanlı basın emekçisi meslektaşımız REAL TV çalışanı Khatira Serdarkızı, önceki gün Azerbaycan toprağı Karabağ’ın işgalinin kınama protestosunun canlı yayını sırasında, insanlıktan nasibini almamış soysuzların vahşice saldırısına uğradı.

23 Temmuz 2020 - 16:55:30

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam

 

GAZETECİ ÖLÜMDEN DÖNDÜ

Azerbaycanlı basın emekçisi meslektaşımız REAL TV çalışanı Khatira Serdarkızı, önceki gün Azerbaycan toprağı Karabağ’ın işgalinin kınama protestosunun canlı yayını sırasında, insanlıktan nasibini almamış soysuzların vahşice saldırısına uğradı. Bu gözü dönmüş saldırı, bu vandallık, Avrupa’nın göbeği, demokrasi ve insan haklarının merkezi denilen Belçika’nın Başkenti Brüksel’de yaşandı. Khatira Serdarkızı linç edilmekten son anda kurtuldu.


 

DÜNYAYA TEŞHİR EDİLMELİ

Saldırıyı nefretle kınadıklarını belirten Küresel Gazeteciler Konseyi(KGK) Denetleme Kurulu Başkanı Ahmet Külekçi yaptığı açıklamada şunları söyledi: ”Şiddetin, vahşetin, terörün milliyeti olmaz vahşet her yerde vahşettir. Bu olayda sadece saldırganları kınamak yetmez. Her türlü yasadışı örgüt ve gruplara adeta hamilik yapan Belçika’nın, bu riyakar yüzünün de protesto edilip, dünyaya teşhir edilmesi lazım. Azerbaycanlı meslektaşımız Khatira Serdarkızı’ya tekrar geçmiş olsun diliyoruz  ”


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
(ÖZEL) Pendik’teki orman yangını davasında karar
Pendik’teki Aydos Ormanı’nı PKK adına yaktığı iddia edilen Yakup Akman yargılandığı davada müebbet ve 25 yıl hapse mahkum edildi.
06.05.2020
 32 ilaç geri ödeme listesine alındı!
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Covid 19, kanser ve parkinson gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanılmak üzere 32 ilacın daha geri ödeme listesine alındığını duyurdu.
06.05.2020
Yılın ilk çeyreğinde en çok konuşulan televizyon dizileri
Televizyon ekranlarında yılın ilk çeyrek raporu belli oldu. 1 Ocak-31 Mart tarihleri arasında yapılan incelemeye göre gazete ve dergilerde en çok haber olan dizi FOX TV ekranlarında yayımlanan Mucize Doktor oldu.
06.05.2020
Mamak ekmeğini paylaşıyor
Ramazan ayı ve korona virüs ile mücadele sürecinde vatandaşlara destek olmak için sosyal yardımlarını yoğunlaştıran Mamak Belediyesi, Covid-19 pandemisinin ekonomik etkileriyle mücadele etmeye devam ediyor.
06.05.2020
ASELSAN ihracat ivmesini koruyor
Uluslararası savunma ve teknoloji sektörünün öncü firmalarından ASELSAN, Bahreyn Krallığı’nın deniz platformu kullanımına yönelik olarak, uzaktan komutalı silah sistemlerinin ihracatına ilişkin yeni bir satış sözleşmesi daha imzaladı.
06.05.2020
Benzine zam
Bu geceyarısından geçerli olacak şekilde benzine 5 kuruş zam yapıldı.
05.05.2020
SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 16 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
TULUMTAŞ MAĞARASI, TURİZMİN GÖZ BEBEĞİ OLMAYA ADAY
MAVİ IŞIK YANSITAN CİHAZLARDA BAĞIRSAK KANSERİ TEHLİKESİ
KAZAKİSTAN COVİD-19 İLE MÜCADELE TEMMUZ AYINDAKİ KRİTİK DURUMU ATLATTI
KANGREN OLAN BACAKLARI KOMŞUSUNUN TAVSİYE ETTİĞİ DOKTOR SAYESİNDE KURTULDU
“ÇOCUKLARDA YAZ İSHALİNE KARŞI BUNLARA DİKKAT EDİN”
TÜRK DOKTOR 24 YAŞINDA DÜNYACA ÜNLÜ BİLİM DERGİSİNDE YER ALDI
SANATÇI UĞURTAN SAYINER’E BAKANLIKTAN ZİYARET
AAMİR KHAN YENİ FİLMİ İÇİN TÜRKİYE’YE GELMEYE HAZIRLANIYOR
GİRESUN VALİSİ ÜNLÜ: "MASKE, MESAFE VE TEMİZLİK BU ÜÇÜNE ÖNEMLE RİAYET ETMELİYİZ"
’’ENDOPEEL YÖNTEMİ, AMELİYATSIZ YÜZ GERME ALANINDA AÇIK ARA ÖN PLANDA’’
"YÜKSEK DOZ C VİTAMİNİ COVID-19 HASTALARININ DAHA HIZLI İYİLEŞMESİNE YARDIMCI OLUYOR”

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR