Revi: 15 Temmuz Kalkışması Haçlı Seferidir!
AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla yapmış olduğu açıklamada 15 Temmuz kalkışmasının Haçlı seferi olduğunu belirtti.

14 Temmuz 2020 - 11:56:49

Çıktı Al

Yorum (0)

AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü ile ilgili yaptığı açıklamada "15 Temmuz gecesi darbeci hainlere karşı dik durarak bütün dünyaya demokrasi ve bağımsızlık dersi veren; FETÖ terör örgütünün hain darbe girişimine karşı canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler diliyoruz. 
Milletimiz var olsun, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlu olsun."dedi. 

15 Temmuz 2016 tarihinde Devletin kılcal damarlarına kadar sızan FETÖ'nün kalkıştığı hain darbe girişimine karşı Türk Milletinin adeta bir Kurtuluş savaşı verdiğini belirten Revi "Dünya Lideri Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde niyetimiz bu hain darbeye müsaade etmemiştir. Devletimizin içerisinde sinsice yapılanan hain şebeke devletimize ve liderimize karşı defalarca hain planlar güzel demiş darbe girişimleri denemiş fakat hiçbirinde başarılı olamamıştır. Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşu milletimizin azim ve fedakarlıklarla dolu gayretiyle ihanet şebekesinin tüm girişimleri bertaraf edilmiştir. Bundan sonrada bu gibi hadsiz eylemlete kalkışmak isteyenlere milletimiz gereken dersi misliyle karşılık verecektir." ifadelerini kullandı.

15 Temmuz gecesi kalkışılan darbe girişiminin bir Haçlı seferi niteliğinde olduğunu vurgulayan Revi açıklamasını şöyle sürdürdü: "Milletimizin dini duygularını kullanarak kandıran sümüklü yalanları ile dolandıran bu hainin gizli kardinal olduğu defalarca belirtildi. Dolayısıyla bu hain kalkışmanın bir Haçlı seferi olduğu apaçık bir gerçektir. Bu sebepledir ki ne Avrupa Birliği ne Amerika ne de Hristiyan dünyasından bu ihanet gecesi sonrasında hiçbir açıklama yapılmadığı gibi darbenin kazanılması için sevinçle beklemişlerdir. Milletimiz,  O gece ses çıkarmayanları, sessiz kalanları, kapının arkasına saklananları, televizyon karşısında bekleyenleri tıpkı darbecilerin ihanetini kaydettiği gibi  hafızasına kaydetmiştir."

 

Milletin iradesine karşı yapılan bu hain darbeye karşı mücadelenin aynı kararlılıkla devam edeceğinin altını çizen Revi "15 Temmuz gecesi ülkemizin birliğine devletimizin bütünlüğünü yıkmaya kalkışan bu hain darbe girişimine asla unutmayacağız ve unutturmayacağız. Bütün terör örgütlerine olduğu gibi ihanet şebekesi ne karşı mücadelemiz asla bitmeyecektir. 15 temmuz gecesinde Devleti'nin bağımsızlığı ve milletinin özgürlüğü için canlarını siper ederek şehit olan 251 vatandaşımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Yine aynı gecede gazi olan bütün vatandaşlarımıza da sağlıklı uzun ömürler dilerim.  Bu ihaneti unutmadığımız gibi şehitlerimizin de fedakârlıklarını asla unutmayacağız."dedi.


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Rolls Royce üretime ara verdi
Rolls Royce bugün yaptığı açıklamada, Goodwood’daki üretim tesislerindeki çalışmalara, 23 Mart Pazartesi gününden itibaren 2 hafta boyunca ara vereceklerini duyurdu.
19.03.2020
Evde spor yapmak için ücretsiz online uzman desteği
Alanında uzman spor eğitmenleri ve diyetisyenler, güçlü bir bağışıklık sistemine kavuşmak için önerilerini sunuyor. Spor salonlarının tedbiren kapatılmasından sonra spor yapma imkanın azaldığını belirten World Challenge Club’ın yöneticisi uzman spor eğitmeni Selçuk Değirmenci, "Bağışıklık sistemine ilişkin evde nasıl bir antrenman ve beslenme yapılması gerektiğine ilişkin merak edilenleri yanıtlamak için ücretsiz işleyen bir platform üzerinden herkese bu süreçte kendi bildiğimiz alanda elimizden geldiğince destek olmak istiyoruz" dedi.
19.03.2020
TEM’de kamyonet devrildi, trafik kilitlendi
Tem otoyolunda lastiği patlayan kamyonet devrildi. Devrilen kamyonet nedeniyle trafik, Mahmutbey gişeler istikametinde durma noktasına geldi.
19.03.2020
Çankaya kara teslim olmadı
Çankaya Belediyesi, akşam saatlerinde başlayıp gündüz saatlerinde de devam eden kar yağışına karşı hazırlıksız yakalanmadı.
19.03.2020
Ünlü Diyetisyen Ender Saraç, Korona virüs şüphesiyle karantinaya alındı
Dünyayı etkisi altına alan Korona virüs salgınının başladığı ilk günden itibaren salgından nasıl korunacağını katıldığı yayınlarda anlatan ünlü Diyetisyen Ender Saraç, Korona virüsü şüphesi ile karantinaya alındı.
19.03.2020
Jorge Jesus’un ikinci korona virüs testi negatif çıktı
Brezilya ekibi Flamengo’nun Teknik Direktörü Jorge Jesus, ikinci korona virüs testinin negatif çıktığını açıkladı.
19.03.2020
"MEME KANSERİ TEDAVİYE EN İYİ CEVAP VEREN KANSERLERDEN BİRİDİR"
GÜMÜŞHANE’DE BOĞALI KÖYÜ KARANTİNAYA ALINDI
GÜMÜŞHANE’DE 21 BİN KİŞİ ÖREN YERLERİNİ GEZDİ
ATEŞLİ HAVALEDE GENETİK FAKTÖRLERE DİKKAT
OSMANLI OCAKLARI GENEL BAŞKANI CANPOLAT’TAN GENÇLERE COVİD-19 UYARISI
“ANEMİ TEDAVİSİNDE ÖNCELİKLE KANSIZLIĞIN NEDENİ BELİRLENMELİDİR”
JAPONYA’DAN TÜRK DOKTORA BAŞARI ÖDÜLÜ
YETERSİZ SU TÜKETME, ZİHİN BULANIKLIĞINA KADAR GİDEBİLİYOR
“MİNBERDEKİ DESENLER GEOMETRİK BİR YAPIYA UYGUN ÇİZİLDİ”
SAĞLIK BAKANI KOCA İL MÜDÜRLERİNE BAYRAM TALİMATLARI VERDİ
YUNUS EMRE ENSTİTÜSÜ DİJİTAL KÜLTÜR MERKEZİ AÇILDI
KURBAN KESERKEN YARALANMALARA DİKKAT

EN ÇOK OKUNANLAR