AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Teşkilatı’ndan ‘Ayasofya’ açıklaması
AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Teşkilatı, Ayasofya’nın cami olmasının ardından Ankara Hacı Bayram Veli Camisinde sabah namazı kıldı. Daha sonra il teşkilat başkanı Burak Yıldız konuya ilişkin basın açıklamasında bulundu.

11 Temmuz 2020 - 06:45:04

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Teşkilatı, Ayasofya’nın cami olmasının ardından Ankara Hacı Bayram Veli Camisinde sabah namazı kıldı. Daha sonra il teşkilat başkanı Burak Yıldız konuya ilişkin basın açıklamasında bulundu.
AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Teşkilatı, Ayasofya’nın cami olmasının ardından Ankara Hacı Bayram Veli Camisinde sabah namazı kıldı. Daha sonra il teşkilat başkanı Burak Yıldız konuya ilişkin basın açıklamasında bulundu.
Yıldız açıklamasında, İstanbul’un fethi ve Ayasofya’nın camiye dönüştürülmesinin, insanlık tarihi açısından yeni bir çağın habercisi ve Türk-İslam medeniyetinin en önemli hadisesi olduğunu ifade etti.
Yıldız konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı;
“1934 yılında, Ayasofya Camii’nin bir müze haline getirilmesi, milletimizi ve İslam alemini derinden üzmüştü. Danıştay başkanlığının aldığı iptal kararıyla birlikte Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın vakur duruşu sayesinde milletimizin ve ümmeti Muhammed’in sembolü haline gelmiş olan Ayasofya Camii’nin 86 yıllık esaretten kurtulduğunu ve Fatih Sultan Mehmet Han’ın vakfiyesine uygun bir şekilde, yeniden Camii olarak hizmet vermeye başlayacağının müjdesini aldık.
Yüce Rabbimize sonsuz hamd-ü senalar olsun ki, 24 Temmuz 2020 tarihinden itibaren, Ayasofya’da ibadet edebileceğimizin haberini aldık. Önceleri ancak bilet alarak girebildiğimiz, ecdadımızın şanlı mirası ve kayıtsız-şartsız egemenlik hakkımız olan Ayasofya Camii’ne artık abdest alarak gireceğiz.
Camilerimiz gayrimüslimlere açık olacaktır
Elbette tüm camiler gibi Ayasofya Camii’nin de kapılarının tüm yerli ve yabancı, Müslim ve gayrimüslimlere sonuna kadar açık olacağını belirten Yıldız,
“Bu kucaklayıcı tavır, aynı Ayasofya Camii gibi, ecdadımızın bize bıraktığı bir mirastır. Tarih, fethettiğimiz her yerde refahı, güveni, huzuru ve hoşgörüyü hakim kılmak için verdiğimiz büyük mücadelelerin şahididir. İnsanlığın ortak mirası olan Ayasofya, yeni statüsüyle herkesi kucaklamaya, çok daha samimi, çok daha özgün bir şekilde devam edecektir.
Unutulmamalıdır ki, bu karar, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yargı ve yürütme erklerinin dahilinde aldığı bir karardır ve en az üç neslin hayallerinin gerçeğe dönüşmesi demektir. Bu karara karşı bir duruş sergilemek, Türkiye’nin egemenlik haklarının ihlali anlamına gelmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımız riyasetindeki Türkiye Cumhuriyeti sahip olduğu tüm hakları, milletimizin duygu ve düşünceleri, istek ve talepleri doğrultusunda sonuna kadar kullanmaya kararlıdır” dedi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Prof. Dr. Füsun Terzioğlu, DSÖ’nün 2020 yılını dünya hemşireler yılı ilan etmesini değerlendirdi
Atılım Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Füsun Terzioğlu, Dünya Sağlık Örgütü tarafından 2020 yılının dünya hemşireler yılı ilan edilmesini değerlendirdi. Terzioğlu,"COVID-19 küresel salgını; odağımızı ve önceliğimizi hızla değiştirirken Dünyada ve ülkemizde hemşirelerin sağlık profesyonelleri içerisinde etkisini ve değerini görünür kılmaya ve artırmaya yardımcı olmuştur" dedi.
11.05.2020
“Kan değeri sonuçları hem tedavi, hem de beslenme planı için yol gösterir”
Dyt. Yıldız Melek Aksoylu, “Kan değeri sonuçları hem tedavi, hem de beslenme planı için yol gösterir. Örneğin; kansızlık problemi olan anemik kişiler risk grubudur, şeker ve tiroid hastaları risk grubudur” dedi.
11.05.2020
Bakan Karaismailoğlu: “Söz verdiğimiz gibi 20 Mayıs’ta hastane, yolları ile beraber hizmet vermeye başlayacak”
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesi ile ilgili, "Hastanenin ilk kesiminin açılışını Cumhurbaşkanımız 20 Mayıs olarak ilan etti. 20 Mayıs olarak hastanemizin acil ünitesi açılacak. Erişim ile ilgili bir sıkıntısı olmayacak ve söz verdiğimiz gibi 20 Mayıs’ta hastane, yolları ile beraber hizmet vermeye başlayacak" dedi.
11.05.2020
Sultanbeyli’nde kuaför ve berber salonları bereket duasıyla açıldı
Korona virüsle mücadele kapsamında kapatılan berber ve kuaför salonları açıldı. Sultanbeyli’de de belediye ekipleri salonları dezenfekte ederken bereket duası ve hijyen malzemeleri hediye etti. Çalışmaları yakından takip eden Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’de berberde tıraş oldu.
11.05.2020
“Eczacılar zorluklardan kaçınmadan görevlerine kahramanca devam etti”
Eczacı Ercan Türkileri, sektörün çalışma saatlerinin çoğunu ve iş gücünü bedelsiz bir şekilde maske dağıtımı ve bilgilendirmelere ayırarak koronavirüsle mücadelede büyük özveri ve fedakarlık örneği gösterdiğini söyledi.
11.05.2020
Sultangazi’de çölyak hastalarına glütensiz gıda desteği
Sultangazi Belediyesi, ilçede ikamet eden çölyak hastası vatandaşlar için glütensiz gıda paketi dağıttı.
11.05.2020
"MEME KANSERİ TEDAVİYE EN İYİ CEVAP VEREN KANSERLERDEN BİRİDİR"
GÜMÜŞHANE’DE BOĞALI KÖYÜ KARANTİNAYA ALINDI
GÜMÜŞHANE’DE 21 BİN KİŞİ ÖREN YERLERİNİ GEZDİ
ATEŞLİ HAVALEDE GENETİK FAKTÖRLERE DİKKAT
OSMANLI OCAKLARI GENEL BAŞKANI CANPOLAT’TAN GENÇLERE COVİD-19 UYARISI
“ANEMİ TEDAVİSİNDE ÖNCELİKLE KANSIZLIĞIN NEDENİ BELİRLENMELİDİR”
JAPONYA’DAN TÜRK DOKTORA BAŞARI ÖDÜLÜ
YETERSİZ SU TÜKETME, ZİHİN BULANIKLIĞINA KADAR GİDEBİLİYOR
“MİNBERDEKİ DESENLER GEOMETRİK BİR YAPIYA UYGUN ÇİZİLDİ”
SAĞLIK BAKANI KOCA İL MÜDÜRLERİNE BAYRAM TALİMATLARI VERDİ
YUNUS EMRE ENSTİTÜSÜ DİJİTAL KÜLTÜR MERKEZİ AÇILDI
KURBAN KESERKEN YARALANMALARA DİKKAT

EN ÇOK OKUNANLAR