Üniversite - sanayi işbirliği genişliyor
Sürdürülebilir büyüme ve globalleşme vizyonu doğrultusunda inovasyon uygulamalarına büyük önem veren Standard Profil, TÜBİTAK’ın (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) sanayide ihtiyaç duyulan doktora derecesi hedefleyen nitelikli insan kaynağının üniversite-sanayi iş birliği ile yetiştirilmesine yönelik başlattığı 2244 Sanayi Doktora Programı’na seçildi. TÜBİTAK programına başvuruda bulunan 147 sanayi kuruluşu ile 47 üniversitenin kabul gören 188 projesinden 3’ü Standard Profil’in oldu.

09 Temmuz 2020 - 10:30:17

Çıktı Al

Yorum (0)

Sürdürülebilir büyüme ve globalleşme vizyonu doğrultusunda inovasyon uygulamalarına büyük önem veren Standard Profil, TÜBİTAK’ın (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) sanayide ihtiyaç duyulan doktora derecesi hedefleyen nitelikli insan kaynağının üniversite-sanayi iş birliği ile yetiştirilmesine yönelik başlattığı 2244 Sanayi Doktora Programı’na seçildi. TÜBİTAK programına başvuruda bulunan 147 sanayi kuruluşu ile 47 üniversitenin kabul gören 188 projesinden 3’ü Standard Profil’in oldu.
500’den fazla doktora öğrencisinin desteklendiği, sanayi ve üniversiteleri buluşturan program kapsamında, Standard Profil inovasyon üssü olarak konumlanan Düzce ve Manisa Ar-Ge merkezlerinde, 9 Eylül, Ege ve Özyeğin Üniversitelerinden doktora öğrencilerine tezlerini hazırlamaları ve doktora programlarını tamamlamaları konusunda destek verecek. Üniversitelerden akademisyenlerin dahil olacağı projelerde uzmanlar, doktora öğrencilerine hem eğitim, hem de mezuniyet sonrası istihdam edilme dönemlerinde danışmanlık sağlayacak.

“Ülkemizde insan kaynakları gelişimine ve inovasyona katkı sağlıyoruz”
Program sayesinde gençlerin sektörün ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde sanayi iş birliği ile eğitimlerini tamamlayacaklarını belirten Standard Profil Grup Ar-Ge Direktörü Dr. Ali Erkin Kutlu, Grubun inovasyon çalışmaları hakkında şunları aktardı: “Düzce ve Manisa Ar-Ge merkezlerimizde üniversiteden araştırmacı ve yüksek lisans yapan uzmanlarımızla müşterilerimize özel çözümler ve fikirler sunan yenilikçi projeler üzerinde çalışıyoruz. Ar-Ge çalışmalarımız ile mevcut projelerin, ürünlerin ve üretim sistemlerinin geliştirilmesinin ötesinde, otomotiv sektörünün geleceğine odaklanıyoruz. Ağırlık azaltılmasına, görünüm, ürün ömrü ve akustik performans iyileştirmesine yönelik olmak üzere 4 temel başlık altında yürüttüğümüz AR-GE projelerimizle, amacımız müşterilerimize farklı ürünler ve mevcut ürünlerde kalite, performans ve maliyet anlamında avantaj sunmak. Pazar beklentilerini, değişimleri ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak, sızdırmazlık profili alanında müşterilerimize ve otomotiv sektörüne yön veren teknolojiler geliştirmeyi amaçlıyoruz”.

Açık inovasyon çalışmalarına yurtdışında da hız verildi
Standard Profil ayrıca COPOFI projesi ile, kısa sürede ticarileşebilecek ürün ve süreçlerin geliştirilmesine yönelik inovasyonların teşvik edildiği uluslararası Ar-Ge programı EUREKA’nın 2 yıllık desteğini aldı. Bu proje Türkiye’nin destek aldığı 2’inci EUREKA projesi. Standard Profil dışında Türkiye’den ve Avrupa’dan da birer firmanın yer aldığı projede, üretim sürecinde kullanılan girdi ürünlerinden daha çevreci, daha az maliyetli ve daha yüksek performanslı bir yüzey kaplama yöntemi geliştirmek üzerinde çalışılıyor.
Standard Profil İspanya Logrono fabrikası AR-GE merkezi ise yerel ve farklı AB projeleri içerisinde HORIZON 2020 programı kapsamında 6 ülkeden 10 firmanın iş birliği yaptığı ve AB fonlarıyla finanse edilen STREAM-0D projesindeki çalışmaları “anahtar inovasyon projesi” olarak seçildi. Eylül 2020 sonuna kadar tamamlanması planlan projenin amacı ürün değişkenliğini azaltabilen, hat esnekliğini artırabilen ve sıfır kusurlu imalat yapabilen üretim hatlarına entegre edilmiş yenilikçi bir kontrol sistemi oluşturmak.
KAYNAK: İHA


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
RTÜK Başkanı Şahin:
RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, "Can Ataklı’nın ayrımcılık içeren ifadelerini kabul edemeyiz. Bu nedenle 6112 sayılı yasaya göre Tele 1 hakkında inceleme başlattık. Başkan olarak tavrım, ilk Üst Kurul toplantısında gündeme alınması ve en üst limitten cezanın verilmesidir" dedi.
23.03.2020
Sosyal medyada
Sosyal medyada “Vatandaş koronadan öldü” denilerek paylaşılan görüntülerin asılsız olduğu öğrenildi. Görüntülerde yerde yatan ve yoldan geçen vatandaşlardan para isteyen yaşlı adamın dolandırıcı olduğu belirlendi. Yaşlı adam, polis ekiplerince gözaltına alındı.
23.03.2020
İçişleri Bakanlığından 8 belediyeye yeni görevlendirme
İçişleri Bakanlığı; Batman, Ergani, Eğil, Lice, Silvan, Güroymak, Halfeli, Gökçebağ belediye başkanlarını görevden uzaklaştırdı, yerlerine yeni görevlendirmeler yaptı.
23.03.2020
Kapalıçarşı korona virüs önlemleri kapsamında kapatıldı
Kapalıçarşı, korona virüs önlemleri kapsamında geçici süreliğine kapatıldı.
23.03.2020
İstanbul Valiliğinden sokağa çıkma yasağı bulunanlara duyuru
İstanbul Valiliği, sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamak için Vefa Sosyal Destek Grubu ve Vefa İletişim Merkezleri’nin kurulduğunu duyurdu. Valilik tarafından yapılan açıklamada tüm İstanbullulara "Evinde Kal" çağrısı yağıldı.
23.03.2020
FIBA Başkanı Niang ve Genel Sekreter Zagklis’den basketbol dünyasına mesaj
Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) Başkanı Hamane Niang ve Genel Sekreteri Andreas Zagklis, basketbol takviminde korona virüs pandemisinden kaynaklanan aksamalar hakkında bir yazı yayımladı.
23.03.2020
BAKAN KOCA 4 İLİN VALİSİYLE TOPLANTI YAPTI
SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 15 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
SANATÇI UĞURTAN SAYINER’E BAKANLIKTAN ZİYARET
AAMİR KHAN YENİ FİLMİ İÇİN TÜRKİYE’YE GELMEYE HAZIRLANIYOR
GİRESUN VALİSİ ÜNLÜ: "MASKE, MESAFE VE TEMİZLİK BU ÜÇÜNE ÖNEMLE RİAYET ETMELİYİZ"
’’ENDOPEEL YÖNTEMİ, AMELİYATSIZ YÜZ GERME ALANINDA AÇIK ARA ÖN PLANDA’’
"YÜKSEK DOZ C VİTAMİNİ COVID-19 HASTALARININ DAHA HIZLI İYİLEŞMESİNE YARDIMCI OLUYOR”
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI BUGÜNE KADAR 623 BİN 766 KİŞİNİN KARANTİNA ALTINA ALINDIĞINI AÇIKLADI
RED BULL BC ONE E-BATTLE BU YIL ONLİNE OLACAK
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI: "CUMA GÜNÜ SAAT 09.30 İTİBARIYLA İLE 32 İLİMİZDE, 4 BELDE, 37 KÖY, 39 MAHALLE VE 3 MEZRA OLMAK ÜZERE TOPLAM 83 YERLEŞİM YERİNDE KARANTİNA TEDBİRLERİ UYGULANMAKTADIR. KARANTİNA TEDBİRİ UYGULANAN YERLEŞİM YERİNDEKİ TOPLAM NÜFUS 54 BİN 53’DÜR."
SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 14 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
JANDARMA ANKARA’DA TÜM BİRİMLERİYLE KORONA VİRÜS DENETİMLERİ GERÇEKLEŞTİRDİ

EN ÇOK OKUNANLAR