Cumhurbaşkanı Erdoğan: “1’i ağır 74 yaralı mevcut. Vefat sayısı da 2”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hz. Ali Camii’nde kıldığı Cuma namazının ardından, Sakarya’daki havai fişek fabrikasındaki patlamayla ilgili yaptığı açıklamada, “1’i ağır 74 yaralı mevcut. Vefat sayısı da 2. Her türlü tedbir şu an itibariyle alınmış vaziyette” dedi.

03 Temmuz 2020 - 15:30:15

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hz. Ali Camii’nde kıldığı Cuma namazının ardından, Sakarya’daki havai fişek fabrikasındaki patlamayla ilgili yaptığı açıklamada, “1’i ağır 74 yaralı mevcut. Vefat sayısı da 2. Her türlü tedbir şu an itibariyle alınmış vaziyette” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazını Üsküdar’daki Hz. Ali Camii’nde kıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan namazın ardından basına açıklamalarda bulundu. Açıklamadan önce, basın mensuplarının mikrofonları tek bir yerde toplandı ve görevli tarafından mikrofonlara dezenfektan sıkıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sakarya’da havai fişek fabrikasında yaşanan patlama ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bir patlama meydana geldi. Ve patlama neticesinde şu an itibariyle buradaki personel sayısı 189. 189 personel içerisinde yaralı sayısı, 1’i ağır 74 yaralı mevcut. Vefat sayısı da 2. Her türlü tedbir şu an itibariyle alınmış vaziyette. Gerek AFAD gerek UMKE gerek itfaiye şu anda koruma altına almış durumdalar. Bu koruma altına aldıkları, kontrol altına aldıkları söndürme çalışmaları havadan gerek helikopterler gerek uçak ile bu çalışma devam ediyor. İki yangın helikopteriyle bir yangın uçağı burada aktif çalışıyor. Bu arazi 160 dönüm arazi. Arazide 15 yerleşim alanında bina var. Yerleşim yerlerine de 3 km mesafede. Bu fabrika şu anda tüm personel de tabii civardan, bu mahallin insanları. Temennimiz odur ki bu yaralıların İnşallah sağlıklı bir şekilde ailelerine dönmesi ve içeride olan yaralılarla ilgili olumsuz haberler almamaktır. Konuyla ilgili şu anda 3 bakanım orada. Gerek içişleri, gerek sağlık, gerek aile sosyal çalışma bakanım oradalar. Valimiz Büyükşehir Belediye Başkanımız İlçe Belediye başkanlarımız hepsi olay yerindeler yakından takip ediyorlar. Ben iş yeri sahibiyle de birkaç kaz görüşmeler yaptım. Kendileri de şu an itibariyle olay yerinde ilgili arkadaşlarla çalışmaları sürdürüyorlar. Ben ölen kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılara şifalar temenni ediyorum“ dedi.

Libya’daki gelişmelerle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu planlamayı hafta başı planlamayı yaptıktan sonra önce deniz kuvvetleri komutanımızı bölgeye gönderdik. Ardından bir heyetle savunma bakanım oraya gidecekti. Dünkü Katar ziyaretinden sonra da bugün savunma bakanım oraya gitmiş durumda. Bu heyetle orada yapacakları çalışmayla İnşallah bu Libya’daki süreci çok daha yakın markaj içerisinde sürdürelim istiyoruz. Libya’da mevcut meşru hükumetle aramızdaki çalışmaların çok ciddi ve kararlılık içerisinde sürdürülmesi lazım” dedi.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sonuç bildirgesini yayınladık. Bildirgede ne varsa bunları orada konuştuk müzakere ettik. Neticesinde de korona virüs hallolduktan sonra biz Tahran zirvesini inşallah İran’da gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Müzakerelerde bölgenin sıkıntılarını ele aldık. Ağırlıklı olarak Suriye. Suriye’de neler yapabiliriz, Astana üçlüsü olarak bundan sonraki süreci nasıl değerlendireceğiz, tüm bunların yanında gerek Akçakale, gerek Cilvegözü, buralarda insani yardım noktasında ne gibi adımlar atmamız lazım bunları konuştuk. Suriye halkına insani yardım gerek birleşmiş milletlerden olsun gerek bizim ülkemizden olsun hepsi Türkiye üzerinden gidiyor. Türkiye olarak insani yardım konusunda hassasiyetimiz devam ediyor” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile yaptığı görüşme hakkında, “Katar ziyareti Covid- 19’dan sonra yurt dışına ilk ziyaretim oldu. Bölge ülkeleriyle olan bütün konuları sayın Temim ile ele aldık. Birinci derecede Libya konusu, bunun dışında Suriye, Irak, Sudan konusu, Yemen’le ilgili gelişmeleri ele aldık. Hepsinde den öte Türkiye Katar ilişkilerini, siyasi ticari ekonomik kültürel, birlikte neler yapabiliriz bunları görüşme fırsatını samimi bir ortamda ele aldık” dedi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: POLİTİKA,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Kadıköy yasta
Kadıköy Belediyesi İdlib’teki hain saldırı sonucu 33 askerin şehit olmasının ardından etkinliklerini iptal etti.
28.02.2020
Virajı alamayan otomobil uçuruma yuvarlandı: 4 yaralı
Trabzon’un Sürmene ilçesinde virajı alamayan otomobilin uçuruma yuvarlanması sonucu 4 kişi yaralandı.
28.02.2020
ABD’nin Ankara Büyükelçiliği'nden taziye!
ABD’nin Ankara Büyükelçiliği: "İdlib’de dün gece gerçekleştirilen korkunç saldırılarda Türk askerlerinin hayatlarını kaybetmesi dolayısıyla Türk halkına en içten taziyelerimizi sunuyoruz."
28.02.2020
Borsa haftayı düşüşle tamamladı
Borsa, haftanın son iş gününü yüzde 4,01’lik düşüşle tamamladı.
28.02.2020
Dışişleri’nden Rus heyetle yapılan görüşmeye ilişkin açıklama
Dışişleri Bakanlığı, Rus heyeti ile yapılan üçüncü görüşmede sürdürülebilir bir ateşkes ilan edilmesi, gerginliğin azaltılması ve rejimin Soçi Mutabakatı sınırlarına çekilmesi gereğinin vurgulandığını duyurdu.
28.02.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Komisyonu Başkanı Leyen ile görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile görüştü.
28.02.2020
SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 16 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
TULUMTAŞ MAĞARASI, TURİZMİN GÖZ BEBEĞİ OLMAYA ADAY
MAVİ IŞIK YANSITAN CİHAZLARDA BAĞIRSAK KANSERİ TEHLİKESİ
KAZAKİSTAN COVİD-19 İLE MÜCADELE TEMMUZ AYINDAKİ KRİTİK DURUMU ATLATTI
KANGREN OLAN BACAKLARI KOMŞUSUNUN TAVSİYE ETTİĞİ DOKTOR SAYESİNDE KURTULDU
“ÇOCUKLARDA YAZ İSHALİNE KARŞI BUNLARA DİKKAT EDİN”
TÜRK DOKTOR 24 YAŞINDA DÜNYACA ÜNLÜ BİLİM DERGİSİNDE YER ALDI
SANATÇI UĞURTAN SAYINER’E BAKANLIKTAN ZİYARET
AAMİR KHAN YENİ FİLMİ İÇİN TÜRKİYE’YE GELMEYE HAZIRLANIYOR
GİRESUN VALİSİ ÜNLÜ: "MASKE, MESAFE VE TEMİZLİK BU ÜÇÜNE ÖNEMLE RİAYET ETMELİYİZ"
’’ENDOPEEL YÖNTEMİ, AMELİYATSIZ YÜZ GERME ALANINDA AÇIK ARA ÖN PLANDA’’
"YÜKSEK DOZ C VİTAMİNİ COVID-19 HASTALARININ DAHA HIZLI İYİLEŞMESİNE YARDIMCI OLUYOR”

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR