Başkan Ekim’den Ankara çıkarması
Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ve AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı Hüseyin Altıntepe, ilçe ile ilgili projeleri ve yatırımları takip etmek için Ankara’ya gitti.

28 Haziran 2020 - 17:00:02

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ve AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı Hüseyin Altıntepe, ilçe ile ilgili projeleri ve yatırımları takip etmek için Ankara’ya gitti.
Akçaabat ile ilgili yatırımların takibi için Ankara’ya çıkarma yapan Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ve AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı Hüseyin Altıntepe, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu’nu ve TOKİ Başkanı Ömer Bulut’u ziyaret etti.
Ankara’da gitmiş oldukları bütün kurumlarda en iyi şekilde karşılandıklarını ve görüşülen konular hakkında destek sözü aldıklarını ifade eden Başkan Ekim, “Çağdaş belediyecilik anlayışı ile planlı kentleşmeyi sağlamak ve Akçaabat’ımızı marka bir şehirlerden biri haline getirmek için üretmiş olduğumuz projeleri görüşmek ve projelerimize destek aramak üzere Ankara’da bir dizi temaslarda bulunduk. İçişleri Bakanımız Süleyman Soyluyu ziyaret ettik. Kendisi ile Akçaabat ile ilgili projelerin genel değerlendirmesini yaptık. Kendileri projelerin gerçekten vizyon projeler olduğunu ve Akçaabat’ı geleceğe taşıyacak projeler olduğunu ifade ettiler. Bakanımız özellikle Söğütlü Kültür Merkezi Projesinin biran önce hayata geçmesi noktasında bizlere destek vereceğini ifade etti. Söğütlü Kültür Merkezi Projesi yatırım planına alınarak Ağustos ayı içerisinde ihale edilecek” dedi.

“Akçaabat spor şehri olacak”
Gençlik ve Spor Bakanı ile Akçaabat’taki spor yatırımlarını görüştüklerini dile getiren Başkan Ekim, “Akçaabat’a Gençlik Merkezi, Kapalı Spor Salonu ve Yüzme Havuzu yapılması noktasında istişarelerde bulunduk. Akçaabat kültür sanat ve turizm şehri olmasının yanında aynı zaman bir spor şehri olduğunu ifade ettik. Özellikle Akçaabat’ta yapılacak olan Uluslararası Gençler Atletizm Dünya Şampiyonasına ilçemizi hazırlamamız gerektiğini bu noktada tesislere ihtiyacımızın olduğunu belirttik. Bakanımız da Uluslararası Organizasyonun Akçaabat’ta yapılacak olması ilçemiz için çok önemli olduğunu ifade ederek gerekli olan bütün tesisleri kazandırarak Gençler Atletizm Dünya Şampiyonasında ülkemizin en iyi şekilde temsil edilmesi gerektiğini vurguladı” şeklinde konuştu.

“Güney çevre yolu hız kazanıyor”
Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ile Akçaabat’ta ulaşım konusunda görüşmeler yaptıklarını vurgulayan Başkan Ekim, “Yaz mevsiminin gelmesiyle ve pandemi sürecinde normalleşmenin başlaması sonucunda ilçemizin nüfusu normal nüfusunun iki katına çıktı. Bu artıştan dolayı hem vatandaşlarımız hem de turistler şehrimizde ulaşım noktasında sorunlar yaşıyor. Yapımı devam eden Pulathane Bulvarı inşaatının biran önce tamamlanması ve uzun vadede ise Güney Çevre Yolunun Akçaabat geçişinin yapılması gerektiğini ifade ettik. Genel müdürümüz bahsedilen projelerin gündemlerinde olduğunu söyleyerek Pulathane Bulvarı inşaatını sene sonuna kadar bitirmeyi planladıklarını fakat Covid-19 pandemisinden dolayı öteleme olduğunu, kamulaştırılmaların tamamlanmasında sonra ivedilikle inşaatın tamamlanacağını söyledi” diye konuştu.

“Küçük sanayi sitesi plana işleniyor”
Akçaabat Küçük Sanayi Sitesi projesini görüşmek üzere TOKİ Başkanı istişarelerde bulunduklarını söyleyen Başkan Ekim, “TOKİ Başkanı ve heyeti ile Düzköy Vadisinde yapılması planlanan Küçük Sanayi Sitesi projesi üzerinde incelemelerde bulunduk. Proje üzerindeki detayları görüşerek son aşamaya geldik. Sanayi Sitesi alanın imar planına işlenmesi sonrasında TOKİ Başkanlığımız kamulaştırma çalışmalarına başlayacak ve kısa vadede Akçaabat’ımıza Küçük Sanayi Sitesini kazandırmış olacağız” ifadelerini kullandı.
KAYNAK: İHA

Etiketler: POLİTİKA,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Sarp Sınır Kapısı’ndan 2019 yılında 6 milyon 796 bin 726 yolcu giriş-çıkış yaptı
Türkiye’nin Gürcistan sınırında bulunan Sarp Sınır Kapısı’ndan 2019 yılında 6 milyon 796 bin 726 yolcu giriş-çıkış yaptı.
26.02.2020
(Özel) Güngören’deki yangında can pazarı
Güngören’de bir binada henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Can pazarının yaşandığı yangında dumandan etkilenen 3’ü çocuk 7 kişi hastaneye kaldırıldı.
26.02.2020
Eşi ve kayınvalidesinden ilham aldı, doğal bulaşık deterjanı üretti
Prof. Dr. Fazıl Kırkbir, sirke ve karbonat ile test aşamalarına başladığı bulaşık makinesi deterjanına bor ekleyerek doğal bir bulaşık deterjanı üretti.
26.02.2020
Prof. Dr. Emel Canbay:
Dünyanın konusunda önde gelen cerrahlarından olan Prof. Dr. Emel Canbay, son dönemde Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs ile ilgili "Son çalışmalar Koronavirüs için sıcak kemoterapi tedavisinin etkisiz olduğu yönünde, özellikle etkili olduğunu bildiğimiz ‘kolon kanseri’nde ve ‘yumurtalık kanseri’nde de sıcak kemoterapi etkisiz bulunmuştur." dedi.
26.02.2020
Adliyeye girişinde ele geçirilen kesici aletler gün yüzüne çıktı
İstanbul Adalet Sarayı’nın girişlerinde x-ray cihazlarına takılan kesici ve delici ile unutulan eşyalar adliyede sergilendi. Sergide kart görünümlü bıçaklar, kemer tokasına gizlenmiş bıçak dikkat çekti. Sergide açıklamalarda bulunan İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili, Zafer Koç, “2 yıla yakın süreçte 4 bine yakın delici, kesici silah görünümlü aletlerin özel güvenlik görevlilerinin hassas çalışmasıyla ele geçirildi” dedi.
26.02.2020
Hababam sınıfının ünlü ismine beraat
Hababam Sınıfı’nın Hayta İsmail’i olarak bilinen Ahmet Arıman, bir gazeteciye hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada beraat etti.
26.02.2020
SAĞLIK BAKANI KOCA: “33 GÜN SONRA İLK KEZ BİNİN ALTINDAYIZ”
EDEBİYATIN SEÇKİN KALEMİ ADALET AĞAOĞLU HAYATINI KAYBETTİ
‘AKCİĞER LAVAJI’ HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER
YAZ MODASI BABETLER DİKKAT ÇEKİYOR
ŞİŞLİK HİSSİ LENFÖDEMİN (FİL HASTALIĞI) ERKEN BİR BELİRTİSİ OLABİLİR
“AĞRI KESİCİLER FITIĞI TEDAVİ ETMEZ”
MİNİ BYPASS YÖNTEMİYLE HASTASININ 6 DAMARINA BYPASS YAPTI
KREM VE LOSYONLAR GÜNEŞE ÇIKILDIĞINDA CİLDİ DAHA FAZLA YIPRATIYOR
SÜREKLİ AYNI HAREKETİ TEKRAR EDİYORSANIZ TENDON YARALANMALARINA DİKKAT
TÜRKİYE’DEN KAZAKİSTAN’A TIBBİ MALZEME YARDIMI
DEVLET OPERA VE BALESİ FESTİVAL PROGRAMINI AÇIKLADI
SİNCAN’DA KIRAATHANE BULUŞMALARI DİJİTAL ORTAMDA

EN ÇOK OKUNANLAR