’’Fazla kilolardan kurtulmanın hızlı ve etkili çözümü: liposuction’’
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Caner Kaçmaz, karantina döneminde alınan kilolardan kurtulmanın hızlı ve etkili çözümün liposuction olduğunu söyledi.

02 Haziran 2020 - 11:45:13

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Caner Kaçmaz, karantina döneminde alınan kilolardan kurtulmanın hızlı ve etkili çözümün liposuction olduğunu söyledi.

Koronavirüs salgını nedeniyle evlerde kalmak hastalıktan korunmak için olumlu olsa da cilt, vücut ve insan psikolojisi için bazı olumsuz sonuçlara da neden oldu. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Caner Kaçmaz, bugünlerin ardından hayata daha keyifli başlangıç yapmak ve eski ışıltıyı kazanmak için tercih edilebilecek işlemler hakkında açıklamalarda bulundu.

’’Fazlalıklardan kurtularak hafifleme zamanı’’
Karantinanın belki de fiziksel olarak en çok fazla kilolara sebebiyet vermesinden dolayı can sıkıcı sonuçlar oluşturduğunu anlatan Op. Dr. Caner Kaçmaz, bu noktada tercih edilebilecek en pratik yöntemin ise hızlı ve etkili çözüm sunan liposuction olduğunu söyledi.

Yağ kütlelerinin altında kaybolmuş vücut hatlarının ortaya çıkarılabilmesini sağlayan bu işlemle bel, basen, bacak içi, göbek çevresi gibi bölgelerdeki diyet ve spor ile giderilemeyen inatçı yağlanmaların 3-4 milimetrelik küçük deliklerden girilerek ortadan kaldırıldığını vurgulayan Op. Dr. Kaçmaz, yeni nesil teknik olan vaser liposuctionda ise ultrasonik ses dalgaları yardımıyla yağların sıvılaştırılıp daha sonra o bölgeden aspire edildiğini belirtti.
Op. Dr. Kaçmaz, sözlerine şöyle devam etti: ’’Daha az travmatik bir teknik olan bu yöntemle operasyon sonrasında klasik yönteme göre ağrı, kızarıklık, morluk daha az olurken, daha fazla miktarda yağ homojen olarak alınarak düzensizlik ve dalgalanma olma ihtimali en aza iniyor. Daha fazla miktarda yağ alınabildiği için daha fazla ayrıntıyı ortaya çıkarmaya imkan sağlayan bu yöntem ve genel olarak liposuction ile ilgili olarak unutulmamalıdır ki; bu operasyon kilo verdirme amaçlı değildir. Vücuttan alınan yağ miktarı ile orantılı olarak kiloda azalma olsa da öncelikli amaç vücut şekillendirmektir’’.

Bakışlardaki yorgunluğa dikkat
Bakışlardaki yorgunluğa dikkat çeken Op. Dr. Kaçmaz, ’’Yaşımızı, duygu durumumuzu, hissettiklerimizi ve içimizdeki enerjiyi yansıtan en güzel aynalarımız olan gözlerimiz, yorgunluk ve mutsuzluğu da yansıtmak da oldukça güçlüdürler. Özellikle yaşadığımız bu can sıkıcı karantina günleri, keyif aldığımız anların ve özgürlüğümüzün kısıtlanması nedeniyle göz çevremizde de daha bitkin bir görünüme sebebiyet verebiliyor. Orta yüz ve yanak dokularının da zamanla aşağıya doğru inmeye başlamasıyla alt göz kapağının alt kısmında koyu renkli çökük bir görüntü meydana gelebilir. Bundan dolayı yorgun bir görüntü ile karşılaşma kaçınılmaz olur’’ dedi.

Işık dolgusu uygulaması
Işık dolgusu uygulaması ile gözyaşı oluğu denilen bölgedeki koyu renkli halkalanmaların ortadan kaldırılabildiğini aktaran Op. Dr. Kaçmaz, ortalama 10 dakika süren ve etkisi hemen görülen işlem sonrası 12 ile 24 ay arası kalıcılık sağlanabildiğini belirtti.

Op. Dr. Kaçmaz, sözlerine şöyle devam etti: ’’Işık dolgusuna ek olarak kaz ayaklarına ve alt göz kapaklarındaki kasların bazı kısımlarının daha kalın olmasından kaynaklı kırışıklık görünümüne karşın uygulanan botulinum toksini enjeksiyonu ile de göz çevrenize pratik bir şekilde canlılık katabilirsiniz’’.

Cilde komple bakım ve güzellik
Op. Dr. Kaçmaz, yaşlanma ve çevresel faktörlerden dolayı eski görünümünü yitiren cilde uygulanan medikal cilt bakımının, cildin yenilenmesi için gerekli tüm işlemleri barındıran bir operasyon bütünü olduğuna dikkat çekti.
Medikal cilt bakımı hakkında bilgiler veren Op. Dr. Kaçmaz, ciltte biriken yağ, siyah nokta, makyaj artıkları gibi cildin yorgun görünmesine neden olan etkenlerden ve ciltteki ölü hücrelerden arındırmaya yönelik yapılan bu uygulama bütünü; temizleme, tonik, buhar, peeling, maske ve nemlendirme aşamalarından oluşuyor. Daha canlı, parlak, nem kapasitesi artırılmış, sağlıklı bir cilt elde ederek korona günleri sonrasında yeni bir başlangıç yapmak için cilt tipine göre planlanan işlemlerden vakumlu vortex sistemi ile gözeneklerde biriken yağ ve ölü hücreler daha etkili bir şekilde temizlenmektedir. Cilt skin scrubber (cilt temizleme cihazı) ile epidermisin en üst katmanında bulunan ölü hücreler arındırılırken, galvanik akımlı radyofrekans sistemi ve yüksek frekans baslık yardımıyla da kollajen yapımı uyarılarak ciltte sıkılaşma sağlanabilmektedir’’ şeklinde açıklama yaptı.

Hyalüronik asit, antioksidan, vitamin, peptid ve aminoasitler içeren solüsyon ile cildin onarılması, beslenmesi ve derinlemesine nemlenmesi sağlanırken, serumlar ve maske ile de cilt kalitesinin arttırıldığını sözlerine ekleyen Op. Dr. Kaçmaz, son aşamada ise led terapi ile cilt bakımı sonlandırılarak parıltılı, taze, canlı ve genç bir cilt görünümü elde edilebildiğini belirterek sözlerini noktaladı.
KAYNAK: İHA

Etiketler: SAĞLIK,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Mamak Belediyesi’nden “Macera Dolu Park”
Mamak’a birçok spor ve eğlence merkezi kazandıran Mamak Belediyesi, Kartaltepe Mahallesi’nde heyecan dolu bir tesis olan Macera Parkı’nı inşa etti. Her yaş grubunun faydalanabileceği 5600 metrekarelik alanda inşa edilen Macera Parkı,spor ve eğlenceyi bir arada buluşturacak.
24.06.2020
Ölüm ve ölüm nedeni istatistikleri açıklandı
Türkiye’de 2019 yılında ölen kişi sayısı 435 bin 941 oldu.
24.06.2020
Cinderesi “Altın Şehir” oldu
Uzun yıllardır çözüm bekleyen ve Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı’nın göreve geldiği günden itibaren üzerinde yoğun mesai harcadığı Cinderesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde konutlar yükselmeye başladı. Başkan Balcı, yatay mimariye de uygun olarak hayata geçirilen örnek dönüşüm projesinin adının ’Altın Şehir’ olarak değiştirildiğini ifade etti.
24.06.2020
Korona günlerinde mezuniyet: ’Kepler havaya’
19 salgını önlemleri kapsamında mart ayından bu yana uzaktan eğitim veren Maltepe Üniversitesi’nde mezuniyet törenleri sosyal mesafeye uygun olarak online olarak düzenlendi. “Aynı gökyüzünü paylaşıyorsak, uzakta değilizdir” sloganıyla düzenlenen törende öğrenciler Türkiye’de ilk kez ’online’ kep attı.
24.06.2020
Selde bodrum katta mahsur kalan 3 çocuk böyle kurtarıldı
Esenyurt’ta sel sularında bodrum katta mahsur kalan 3 çocuğun kurtarılma anı saniye saniye cep telefonu kamerasına yansıdı.
24.06.2020
ATO Başkanı Baran’dan yeme içme sektörü için denetim önerisi
Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, vatandaşların güvenli biçimde sosyal hayata katılmaları ve işletmelerin faaliyetlerini etkili ve sağlıklı biçimde sürdürebilmesi açısından işletmelerde Covid-19 denetimlerinin oluşturulacak ayrı ekipler tarafından yapılması önerisinde bulundu. Baran, “Yeme içme sektöründe bulunan işletmelere COVID-19 denetimleri, bu konuda uzmanlaşmış ayrı ekipler tarafından gerçekleştirilmeli” dedi.
24.06.2020
DOĞUŞTAN KALP DAMARLARI TERS OLAN BEBEK TEDAVİ İÇİN ANKARA’YA GETİRİLDİ
SON 24 SAATTE 16 KİŞİ KORONA VİRÜSTEN HAYATINI KAYBETTİ
SON 24 SAATTE İYİLEŞEN SAYISI 2 BİN 315 OLDU.
BAKAN KOCA: “VAKA SAYILARIMIZDA AZALMA SÜRÜYOR. DİKKATLİ OLMALIYIZ. AZALMALAR YAVAŞ, ARTIŞ HIZLI GERÇEKLEŞİYOR. 1000’İ AŞAN GÜNLÜK YENİ VAKALARIMIZIN SEBEBİ, KURALLARA UYULMAMASIDIR. BUGÜNKÜ 16 CAN KAYBINA ÖNLENEBİLİR SEBEPLER YOL AÇTI. SALGINA KARŞI KAÇ KİŞİYİZ?”
"SOSYAL MEDYA BURUN ESTETİĞİ OPERASYONLARINI ARTTIRIYOR"
KLİNİK PSİKOLOĞU ALKAN; “STRESLE BAŞA ÇIKMANIN EN İYİ YÖNTEMİ BAŞKA ALANLARA YÖNELMEK”
HASRET SONA ERDİ, KARTAL’DA TİYATRO PERDELERİ AÇILDI
"SKOLYOZ, KIZ ÇOCUKLARINDA DAHA FAZLA GÖRÜLÜYOR"
BİLİM ADAMLARI, ‘DENGE BOZUKLUKLARI DÜNYA KONGRESİ’ TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİ
HER YIL 2,7 MİLYON İNSANIN ZOONOTİK HASTALIKLARDAN ÖLDÜĞÜ TAHMİN EDİLİYOR
TVHB MERKEZ KONSEYİ BAŞKANI EROĞLU: “HER YIL ORTAYA ÇIKAN 5 YENİ İNSAN HASTALIĞININ 3’Ü HAYVAN ORİJİNLİDİR”
MUSİKİ MUALLİM MEKTEBİ SOHBETLERİ DOLU DİZGİN

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR