Sanmar, Umman’dan aldığı siparişlerin ilkini teslim etti
Türk römorkör inşa uzmanı Sanmar, Umman’ın Sohar Limanı’na üç Bigaçay sınıfı römorkörden oluşan siparişin ilkinin teslimatını gerçekleştirdi.

30 Mayis 2020 - 17:30:03

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Türk römorkör inşa uzmanı Sanmar, Umman’ın Sohar Limanı’na üç Bigaçay sınıfı römorkörden oluşan siparişin ilkinin teslimatını gerçekleştirdi.

Türk römorkör inşa uzmanı Sanmar Tersaneleri, Sohar Limanı’na (Umman) 3 Bigaçay sınıfının römorkörden oluşan siparişin ilkinin teslimatını gerçekleştirdiğini açıkladı. Bu römorkörün kısa süre içinde Sohar Limanı’na gelişi, operatör Svitzer ve Sohar Limanı’nın filo geliştirme hedeflerini nihayete erdireceği kaydedildi. Öte yandan; 2019’un başlarında yapılan sözleşme ile Svitzer, limanla olan birlikteliğini 15 yıl daha uzattığı bildirildi. Haziran ayında deneme seyirlerini tamamladıktan sonra diğer iki "Bigaçay" sınıfı römorkörün de teslim edilmesi bekleniyor.

Sanmar Tersaneleri Orta Doğu ve Afrika Satış Direktörü Gary Dockerty, "Bigaçay serisi, tasarım ortağımız Robert Allan Ltd. tarafından Sanmar için özel olarak geliştirildi. Tasarım olarak ileri seviyede refakat, çekme gücü ve denizcilik performansı sağladığı kanıtlanmış bir gövde formuna sahiptir." dedi.

Sohar Limanı’na toplamda 5 römorkör ihraç edildi
Sohar Liman Müdürü Peter Rosewall, "Türkiye’nin önde gelen römorkör üreticisi Sanmar’dan Bigaçay sınıfı römorkörleri alıyor olduğumuz için çok heyecanlıyız. Bigaçay sınıfı römorkörlerin ilki olan Svitzer Sohar, geçtiğimiz günlerde İstanbul’da Svitzer’e teslim edildi. Bu römorkör, yüksek kanca kuvveti, hızlı vinçleri ve yüksek manevra kabiliyeti ile operasyonların sorunsuz ve hızlı bir şekilde akmasını sağlayacak büyük bir adımdır. Römorkörlerin boyutu ve gücü, Sohar Limanı’mıza düzenli olarak yanaşan ve kalkan Valemax gemiler açısından da daha emniyetli operasyon imkânı sağlayacaktır." şeklinde konuştu.

Yapılan bilgilendirmede teslimi gerçekleştirilen römorkör; 29 metre uzunluğa, 13,3 metre tam genişliğe 6,0 metre su çekimine sahip. Gemilere çekme, itme ve etkin refakat görevleri ve limancılık hizmetleri dışında, römorkörlerin yerine getirebileceği diğer görevler arasında yangınla mücadele, kirliliğe müdahale ve liman içi kurtarma operasyonları da bulunuyor.
Sanmar, Sohar Limanı’na daha önce de iki Sırapınar sınıfı ASD römorkörü teslim etmişti.
KAYNAK: İHA

Etiketler: EKONOMİ,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
BBP Genel Başkanı Destici şehitliği ziyaret etti
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Ankara Cebeci şehitliğini ziyaret ederek Kur’anı Kerim okudu.
25.05.2020
Boğaz’da yunusların dansı mest etti
Korona virüs tedbirleri kapsamında deniz trafiğinin azalmasıyla İstanbul boğazı Yunuslara kaldı. Boğazdan geçen gemilere eşlik eden Yunuslar görsel şölen oluşturdu.
25.05.2020
Rize’de çay üreticileri tulum ile müzik eşliğinde çay topladı
RİZE (İHA) – Bayramda da kotalarını doldurmak zorunda olan üreticiler işi eğlenceye çevirerek tulum ezgileri eşliğinde çay topladı.
25.05.2020
Kartal Belediyesi, Ödüllü Geri Dönüşüm Yarışması ile doğaya “ses” veriyor
Kartal Belediyesi, ‘5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne dikkat çekmek amacıyla ‘Atık Malzemelerden Müzik Aleti Tasarım Yarışması’ başlattı. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel de tüm komşuları, dereceye girecek olanlara çeşitli ödüllerin verileceği yarışmaya hünerlerini sergilemek üzere davet etti.
25.05.2020
Korona’dan sonra böyle oldu dedelerin bayramlaşması
Yeni tip Korona virüs ile mücadele kapsamında Ramazan Bayramı’nda alınan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması nedeni ile yakınları ile görüşemeyen 65 yaş üstü vatandaşlar, 65 yaş üzeri sokağa çıkma serbesti olduğu anda dün yaştaşları ile bayramlaşma gittiler. Bayramlaşma sırasında duygusal anlar yaşandı.
25.05.2020
İstanbul’da mahalle maçı tutkusu kısıtlama dinlemedi
(Özel)-Bayramın ilk günü Sultanbeyli’de sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan bir grup genç sosyal mesafeyi hiçe sayarak mahalleler arası futbol maçı oynadı. Gençlerin maske takmaması dikkat çekerken futbol maçı havadan görüntülendi.
25.05.2020
BAKAN KOCA: ”YENİ VAKA SAYILARINI BUGÜN UYGULADIĞIMIZ TEDBİRLERLE DÜŞÜRELİM”
BAKAN KOCA’DAN SOSYAL MESAFE UYARISI
TÜRKİYE’DE SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 19 KİŞİ HAYATINI KAYBEDERKEN TOPLAM CAN KAYBI 5 BİN 363 OLDU. BUGÜN 45 BİN 232 TEST YAPILIRKEN BİN 12 YENİ VAKA GÖRÜLDÜ. BUGÜN İYİLEŞEN HASTA SAYISI BİN 298 OLARAK KAYITLARA GEÇTİ.
SON 24 SAATTE BİN 12 KİŞİYE KORONA VİRÜS TANISI KONULDU
TÜRKİYE’DE SON 24 SAATTE BİN 12 KİŞİYE KORONA VİRÜS TANISI KONULDU. BİN 298 KİŞİ İYİLEŞİRKEN, 19 KİŞİ VİRÜS NEDENİYLE HAYATINI KAYBETTİ.
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA, "SON 3 GÜNDE ORTALAMA ENTÜBE HASTA SAYISI EN YÜKSEK 5 İL; İSTANBUL, ANKARA, KONYA, DİYARBAKIR, BURSA. ORTALAMA YOĞUN BAKIM HASTA SAYISI EN YÜKSEK 5 İL; İSTANBUL, ŞANLIURFA, ANKARA, GAZİANTEP VE KONYA. BEKLEDİĞİMİZ SONUÇLAR İÇİN TEDBİRLERE DAHA FAZLA UYALIM" DEDİ.
EYÜPSULTAN BELEDİYESİ’NİN HALK GEZİLERİ BAŞLADI
SAĞLIK BAKANLIĞI: “SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 21 CAN KAYBI, BİN 16 YENİ VAKA”
KLİMALARDAKİ GİZLİ TEHLİKE
"SANAL ANJİYO ERKEN TANIDA BÜYÜK ROL OYNUYOR"
GİRESUN FINDIĞIN ANAVATANI VE KİRAZIN BAŞKENTİ
BAKAN ERSOY’DAN AYASOFYA PAYLAŞIMI

EN ÇOK OKUNANLAR