TİKA’dan Cezayir’e teknik destek
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Cezayir’in Oran şehrinde bulunan Yüksek Öğretim Bakanlığı Sağlık Bilimleri Araştırma Ajansı bünyesinde telekonferans salonu ve interaktif eğitim birimi kuruldu.

27 Mayis 2020 - 12:45:15

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Cezayir’in Oran şehrinde bulunan Yüksek Öğretim Bakanlığı Sağlık Bilimleri Araştırma Ajansı bünyesinde telekonferans salonu ve interaktif eğitim birimi kuruldu.
TİKA tarafından kurulan telekonferans salonu Cezayir’in diğer eyaletlerinde görevli sağlık personelleriyle sağlıklı bir iletişimin sağlanmasına, başta devam etmekte olan Kovid-19 salgını olmak üzere farklı salgın hastalıklarla mücadelede eşgüdüm içinde hareket edilmesine ve yurtiçi ve yurtdışından katılacak uzmanlarla uzaktan eğitim faaliyetlerinin gerçekleştirilmesine imkân sağlayacak.
Ajans Müdürü Prof. Dr. Nabil Aoufen, TİKA’nın desteğinin Cezayir’de sağlık alanında yapılacak çalışmalara önemli katkı sağlayacağını, uzun bir süredir tele-tıp alanında uluslararası eğitimler düzenlemek ve sağlık alanındaki yenilikleri daha hızlı bir şekilde Cezayir’e aktarmak istediklerini ifade ederek, TİKA’nın sağlamış olduğu bu desteğin bu açıdan çok önemli olduğunu belirtti.
TİKA Cezayir Koordinatörü Dr. Alparslan Çevik ise, TİKA’nın son dönemde Cezayir’de bilimsel faaliyetlere destek verdiğini, kurulan merkezin başta Oran şehri olmak üzere, diğer şehirlerden sağlık personellerinin de katılımının sağlanacağı önemli uluslararası eğitimlere ev sahipliği yapacağını ifade etti. Cezayir’in ilk dijital fabrikasyon laboratuvarının da TİKA tarafından kurulmasına yönelik çalışmaların önümüzdeki günlerde tamamlanacağını söyleyen Çevik, ayrıca başta salgın hastalıklar ve şehir ve bölge planlama konularında olmak üzere farklı alanlarla ilgili bir planlama merkezinin de yine TİKA tarafından Cezayir’de kurulacağını belirtti.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Beşiktaş’taki feci kazanın görüntüleri ortaya çıktı
İstanbul Büyükdere Caddesi’nde bir kişinin hayatını kaybettiği 3 kişinin yaralandığı feci kazanın görüntüleri ortaya çıktı. Kazaya yol açan 17 yaşındaki ehliyetsiz sürücünün son infaz düzenlemesiyle tahliye olduğu öğrenildi.
29.04.2020
Bakan Selçuk’tan Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü’ne özel paylaşım
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 28 Nisan Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü’ne özel, Türkiye’deki İş Sağlığı ve Güvenliği alanında yaşanan gelişmelere ilişkin bilgi verdi.
28.04.2020
Son 24 saatte korona virüsten 92  can kaybı, 2 bin 392 yeni vaka”
Sağlık Bakanlığı, son 24 saat korona virüsten 92 kişinin hayatını kaybettiğini, 2 bin 392 yeni vaka konulduğunu, 5 bin 18 hastanın iyileştiğini açıkladı.
28.04.2020
Kasımpaşa antrenmanlara başladı
Korona virüs salgını nedeniyle liglere verilen ara sonrası Kasımpaşa antrenmanlara bugün başladı.
27.04.2020
Başkent’te çok sayıda ölü köpek yavrusu bulundu
Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde boş bir arazide çok sayıda ölü köpek yavrusu bulundu.
27.04.2020
Mamak Zabıtasından Ramazan denetimi
Mamak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayında vatandaşın hijyen şartları çerçevesinde ve huzur içinde alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla denetimlerini sıklaştırdı.
27.04.2020
BÖBREK KANSERİNDE İMMÜNOTERAPİLERİN ÖNEMİ
(DÜZELTME) TARİHİ YEDİKULE HİSARI RESTORE EDİLİYOR
GÜMÜŞHANE’DE VATANDAŞLAR YENİ COVİD-19 TEDBİRLERİNDEN MEMNUN
MİLLİON HAİR CENTER CEO’ SU FATİH KÖSE: ’’SAÇ EKİMİNİN EN ÖNEMLİ NOKTALARI ÖN SAÇ ÇİZGİSİ VE DOĞAL GÖRÜNÜMDÜR’’
RAHAT JEANLAR, 2020 SONBAHAR KOLEKSİYONU’NDA YERİNİ ALDI
TARİHİ YEDİKULE HİSARI RESTORE EDİLİYOR
AHESEN YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ
KADIN MODASINDA SEZONUN KLASİKLERİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI
GİRESUN’DA KORONA VİRÜS TEDBİRLERİ ARTIRILIYOR
EYÜPSULTAN BELEDİYESİ KURSİYERLERİNE BAKANLIKTAN İKİ ÖDÜL
ZATÜRRE ANİ BAŞLANGIÇLI VE GENELLİKLE TEDAVİYLE HIZLA İYİLEŞEN BİR HASTALIKTIR
‘LİDYA YAZITI’ ANKARA’DA

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR