Ülkeye faydalı girişimlere, yazılım desteği müjdesi
İSTANBUL (İHA) – Wookweb Dijital Yazılım Ajansı, ülke için faydalı olacak proje yapan gençlerin yazılımını ücretsiz olarak hayata hayata geçirecek.

26 Mayis 2020 - 12:30:03

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
İSTANBUL (İHA) – Wookweb Dijital Yazılım Ajansı, ülke için faydalı olacak proje yapan gençlerin yazılımını ücretsiz olarak hayata hayata geçirecek.
Wookweb, Korona Virüs (Covid-19) sebebiyle başlatılan ’Biz bize yeteriz’ kampanyasına farklı bir katılım imkanı sundu. Ülkenin faydasına yapılacak olan tüm projeler, Wookweb kurucuları Çağrı Çukurlu ve Semih Çakır tarafından değerlendirilecek. Seçilen projelerin yazılımları ise ücretsiz olarak yapılarak kamu yararına sunulacak. Proje hakkında bilgi veren Wookweb kurucularından Semih Çakır ve Çağrı Çukurlu; “Türkiye’de hayırseverlik kavramını, sosyal sorumluluk bilinciyle pekiştirmeyi amaçlayan Wookweb, proje ile Türkiye’nin kalkınmasına gönüllülük esası ile yaklaşıyor. Gelişmiş proje fikirlerini, sahip olduğu imkanları dahil ederek uygulamaya dönüştürüyor. Tek amaç, sosyal sorumluluk projesiyle kalkınmada sürdürülebilirlik ve toplumsal fayda sağlamak. Kurumsal veya bireysel olarak ortaya çıkan parlak yazılım fikri, hiçbir maddi gelir gözetilmeksizin hayata geçirilerek kamu yararına sunulacaktır. Covid-19 dolayısıyla süreçten olumsuz etkilenen tüm vatandaşlara büyük faydalar sağlayacak dijital fikirleri, bünyesinde topluyor. Covid -19 sürecinde iyilik mücadelesi veren bir toplumun parçası olarak; aklında önemli projesi bulunan fakat maddi yetersizlik sebebiyle gerçekleşmesi mümkün olmayan tüm fikirler, bu özel sosyal sorumluluk projesiyle gerçekleşiyor. Dijital teknoloji alanında yeni fikirleri içine alan her bir proje, detaylı bir şekilde incelenip, analiz edilerek, eleme sürecinin ardından finale çıkarılıyor. Ülkemizin üstesinden gelmeye çalıştığı bu olumsuz günlerde; bizimde çorbada tuzumuz bulunsun istedik. Hiçbir maddi getiri gözetmeksizin, sağlıkçılarımıza yada herhangi bir vatandaşlarımıza fayda sağlayacak olan dijital proje fikirlerini ücretsiz olarak hayata geçirmeye karar verdik” dedi.
Projeye ait detayları içine alan tüm dokümanlar, info@wookweb.com mail adresine gönderilecek. Wookweb sosyal sorumluluk projesi başvuru koşulları ise şöyle; “Ülkeye destek sağlar nitelikte olması. Gönderilecek olan proje fikrinin yazılım sektörüne ait olması. Kurumsal ya da bireysel fikir sahibinin maddi gelir beklememesi.”
Wookweb sosyal sorumluluk projesinin aşamaları ise şöyle; “Başvuruların alınması. Değerlendirme süreci. Kazanan proje sahibi ile tanışma toplantısı ve projenin detaylandırılası. Projenin hayata geçirilmesi. Projenin kamuoyuna duyurulması.”
KAYNAK: İHA


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Edirne’de mültecilere “Bize gelmeyin. İsveç dolu. Size daha fazla para veremeyiz, konut sağlayamayız” yazılı broşürler dağıtırken yakalanan İsveç Demokratları’nın lideri Jimmie Akesson, İstanbul Havalimanı’ndan sınır dışı edildi.
Edirne’de mültecilere “Bize gelmeyin. İsveç dolu. Size daha fazla para veremeyiz, konut sağlayamayız” yazılı broşürler dağıtırken yakalanan İsveç Demokratları’nın lideri Jimmie Akesson, İstanbul Havalimanı’ndan sınır dışı edildi.
06.03.2020
Başkan Akgün: “Kadın çağdaş toplumların temel taşıdır”
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün kadınların özgürlük ve eşitlik mücadelesi açısından önemli bir gün olduğuna vurgu yaparak, "Hayatın her alanında sevgiyi, fedakarlığı ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız çağdaş toplumların da temel taşlarıdır" dedi.
06.03.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan (ateşkes ile ilgili): “Temennimiz odur ki bu sürer ve böylece Müslümanın Müslümanla böyle bir savaşı yapması da bitmiş olur”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı için geldiği Büyük Çamlıca Camii’nde vatandaşlara seslendiği konuşmada Rusya ile yapılan ateşkes hakkında konuşarak, “Temennimiz odur ki bu sürer ve böylece Müslümanın Müslümanla böyle bir savaşı yapması da bitmiş olur” dedi. Ayrıca korona virüsü hakkında da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu ara sarılmaları öpüşmeleri erteleyelim” diye konuştu.
06.03.2020
AİMSAD’dan güçlü 8 mart mesajı
Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği’nin (AİMSAD) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle hazırladıkları reklam filminde “Kadın isterse her şeyi başarır” mesajı verdi.
06.03.2020
Evinde ölü olarak bulunan kadının kocası gözaltına alındı
Fatih’te evinde, göğsünden ve karnından bıçaklanmış şekilde ölü halde bulunan kadının eşi E.B. gözaltına alındı. Genç kadının kocasının sabah işe gittikten bir süre sonra yakınların arayarak eşine ulaşamadığını söylediği öğrenildi.
06.03.2020
Beşiktaş’ta Douglas sezonu kapattı
Beşiktaş, Brezilyalı futbolcusu Douglas’ın antrenmanda yaşadığı sakatlığın ardından sol uyluk ön adale bölgesinde ileri düzey yırtık tespit edildiği ve sezonun geri kalanında forma giyemeyeceğini açıkladı.
06.03.2020
SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 19 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
"KOVİD-19 PANDEMİSİ BİRÇOK YÖNÜ İLE KADINLARIN SIRTINDAKİ YÜKÜ ARTTIRDI"
ÇOCUKLARDA DİŞ ÇÜRÜĞÜNE DİKKAT
ERKEN EVREDE MEME KANSERİNİ SAPTAMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER
"COVİD-19’A KARŞI NEFES EGZERSİZLERİ İLE KORUNABİLİRSİNİZ”
SİVİLCEYE KARŞI BUNLARA DİKKAT EDİN
THE JUNCTİON, YETENEKLİ MÜZİSYENLERİN BİRLİKTE ÜRETİM SÜRECİNİ ANLATACAK
PANDEMİ SÜRECİNDE DÜĞÜNLERDEN SİYAH-BEYAZ MANZARALAR
DOĞUŞTAN KALP DAMARLARI TERS OLAN BEBEK TEDAVİ İÇİN ANKARA’YA GETİRİLDİ
SON 24 SAATTE 16 KİŞİ KORONA VİRÜSTEN HAYATINI KAYBETTİ
SON 24 SAATTE İYİLEŞEN SAYISI 2 BİN 315 OLDU.
BAKAN KOCA: “VAKA SAYILARIMIZDA AZALMA SÜRÜYOR. DİKKATLİ OLMALIYIZ. AZALMALAR YAVAŞ, ARTIŞ HIZLI GERÇEKLEŞİYOR. 1000’İ AŞAN GÜNLÜK YENİ VAKALARIMIZIN SEBEBİ, KURALLARA UYULMAMASIDIR. BUGÜNKÜ 16 CAN KAYBINA ÖNLENEBİLİR SEBEPLER YOL AÇTI. SALGINA KARŞI KAÇ KİŞİYİZ?”

EN ÇOK OKUNANLAR