Trabzon’da yurtlarda karantinadan ötürü kimse kalmadı
Dünyayı etkisi altına alan Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında yurt dışı başta olmak üzere Türkiye’nin de farklı şehirlerden Trabzon’a getirilerek yurtlara yerleştirilen bin 563 kişi karantina günlerini tamamlayarak yurtlardan ayrıldılar.

22 Mayis 2020 - 14:30:13

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Dünyayı etkisi altına alan Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında yurt dışı başta olmak üzere Türkiye’nin de farklı şehirlerden Trabzon’a getirilerek yurtlara yerleştirilen bin 563 kişi karantina günlerini tamamlayarak yurtlardan ayrıldılar.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın koordinasyonunda, Dışişleri Bakanlığının yürüttüğü çalışma kapsamında Rusya, Kuveyt, Kanada, Moritanya, Ukrayna, Gürcistan, Belçika, Almanya ve ABD ile yurdun farklı şehirlerinden Trabzon’a getirilen toplam bin 563 kişi, Gülbahar Hatun Yurdu ve Yomra Kanuni Kız Öğrenci Yurdu ve Fuat Sezgin Öğrenci Yurdu’na yerleştirilerek karantinaya alınmıştı.
Tabzonspor’un Norveçli oyuncusu Alexander Sörloth da 22 Nisan günü 14 günlük karantina süresini Gülbahar Hatun Yurdu’nda tamamlayarak ayrılmıştı.
Trabzon’da karantinada kalan bin 563 kişinin günlük yemekleri Kızılay tarafından karşılanırken temizlik, nakliye ve koordinasyonu Tabzon İl Afet ve Durum Müdürlüğü’nce (AFAD) sağlandı.
KAYNAK: İHA

Etiketler: SAĞLIK,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Benzine indirim geldi
Bu geceyarısından itibaren geçerli olacak şekilde benzinin litre satış fiyatına 8 kuruş indirim yapıldı.
21.04.2020
Eyüpsultan Devlet Hastanesi çalışanlarına moral konseri
Eyüpsultan Belediyesi, korona virüs nedeniyle evlerinde kalan Eyüpsultanlılara moral vermek, destek olmak, onlara her zaman yanlarında olduğunu ifade etmek için moral konserleri düzenliyor. Bu kapsamda Eyüpsultan Devlet Hastanesi çalışanlarına moral konseri verildi.
21.04.2020
Vakıflar Genel Müdürlüğü yardımlarını Ramazan ayında da sürdürecek
Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, “81 vilayette 21 bin aileye kuru gıda dağıtımını yaptığımız gibi 5 bin tane öğrenciye burs, yaklaşık yine 4 bin 500 yurt içinde ve yurt dışında yükseköğretimde okuyan öğrencilerimize burs vereceğiz. Ayrıca 15 bin orta öğretim düzeyindeki öğrencilerimize de orta öğretim bursu veren bir kurumuz” dedi.
21.04.2020
Hakan Çalhanoğlu sözleşmesini uzatıyor
Milan’da oynayan milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu’nun, kulübüyle mevcut sözleşmesini 5 yıl daha uzatacağı ifade edildi.
21.04.2020
Küçükoğlu Holding 23 Nisan coşkusunu evlere taşıyacak
Her yıl rengârenk görüntüler eşliğinde coşkuyla kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu yıl tüm dünyayı kasıp kavuran yeni tip korona virüs salgını nedeniyle evlerde kutlanacak. Salgın nedeniyle sportif, kültürel, ekonomik ve siyasal birçok etkinlik iptal edilirken, kamu ve özel sektör kuruluşları 23 Nisan coşkusunu evlere taşıyacak.
21.04.2020
Dışişleri Bakanlığından Fransa'ya uyarı!
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, “Fransız Hükümeti’nin, rekabet ihtirasından sıyrılarak, Avrupa’nın esenlik ve güvenliği için Türkiye’yi bir tehdit olarak görmekten vazgeçmesi gerekmektedir” dedi.
21.04.2020
GÜNEŞ ÇARPMASI HAYATI TEHDİT EDİCİ DURUMLARA KADAR VARABİLİR
PANDEMİ SÜRECİNDE OLUMSUZLUKTAN KAÇMANIN 6 YOLU
’’İYOT EKSİKLİĞİ 7’DEN 70’E CİDDİ BİR SORUN’’
BORÇKA KORONA VİRÜS’TE 2. DALGAYI DA ATLATTI
’’PROSTAT KANSERİNİN TEŞHİSİNDE PSA TESTİ ÖNEMLİ ROL OYNUYOR’’
“ATATÜRK ARAŞTIRMA MERKEZİ DERGİSİ”NİN 101. SAYISI YAYIMLANDI
KORONAVİRÜS SONRASI AKCİĞERLERİ GÜÇLENDİRECEK EGZERSİZLER
DOCTORZEN CEO’SU İSMAİL ZENGİN: ’’SAÇ EKİMİ YAPTIRIRKEN PANDEMİ NEDENİYLE TEDBİR ALAN KLİNİKLER TERCİH EDİLMELİ’’
39 GÜN YOĞUN BAKIMDA TEDAVİ GÖRDÜ, UYANINCA ‘KIYMALI YUMURTA’ İSTEDİ
’’KORONAVİRÜS, GIDA TAKVİYESİ KULLANIMINI ARTIRDI’’
’’ÇÜRÜK DİŞLER KALP-DAMAR HASTALIKLARINA, ROMATİZMAYA VE ÜLSERE YOL AÇABİLİR’’
TÜRKİYE VE RUSYA COVİD-19 AŞISI İÇİN ORTAK ÇALIŞMALARA BAŞLIYOR

EN ÇOK OKUNANLAR