Türk Tarih Kurumundan Nutuk Armağanı Kampanyası
Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Tarih Kurumu, Millî Mücadele’nin başlangıcının 101’inci yıl dönümünde Nutuk’u okurlarla buluşturacak bir çekiliş kampanyası düzenliyor.

16 Mayis 2020 - 08:30:03

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Tarih Kurumu, Millî Mücadele’nin başlangıcının 101’inci yıl dönümünde Nutuk’u okurlarla buluşturacak bir çekiliş kampanyası düzenliyor.
Kurumun Twitter hesabı üzerinden başlattığı çekiliş kampanyasına katılan takipçiler Mustafa Kemal Atatürk tarafından kaleme alınan Nutuk’un orijinal ve sadeleştirilmiş metnini bir arada sunan “Nutuk-Söylev” adlı 4 ciltlik eseri kazanma şansı bulacak.
Kurumun 10’uncu baskısını yaptığı çalışmanın ilk iki cildinde Nutuk’un aslı ile sadeleştirilmiş metni yer alıyor. Diğer ciltlerde ise eserde geçen kişiler ve konulara dair açıklamalar, dizin, çeşitli belgeler ve kronoloji cetvelleri bulunuyor.
Atatürk’ün doğumunun 100’üncü yıl dönümü vesilesiyle İsmail Arar, Uluğ İğdemir ve Sami Özerdim tarafından yayına hazırlanan eser, İstiklal Harbi’nin bütün aşamalarını ve Cumhuriyet’in ilk yıllarındaki siyasi gelişmeleri metnin hem yazarı hem de hatibi olan Atatürk’ün gözünden gelecek kuşaklara anlatması bakımından günümüzde de önemini koruyor.
KAYNAK: İHA


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Milli Savunma Bakanı Akar’dan “Mutabakat” açıklaması
Rusya ile sağlanan mutabakata ilişkin açıklama yapan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Mutabakat kapsamında 15 Mart’tan itibaren M4 kara yolunda ortak devriyelere başlayacağız. Kara yolu boyunca tesis edilecek güvenli koridorun usul ve esasları üzerinde çalışmaya başladık. Bu kapsamda hafta başında bir Rus askeri heyeti Ankara’ya gelecek” dedi.
07.03.2020
Kasımpaşa ile Kayserispor 20. randevuda
Kasımpaşa, Süper Lig’de yarın oynayacağı Kayserispor ile 20. kez karşı karşıya gelecek.
07.03.2020
“Bilim ve Diplomasi Okulu: Türkiye’nin Yumuşak Güç Yönetimi” eğitimi başladı
Yunus Emre Enstitüsü tarafından yürütülen Türkiye Akademik ve Bilimsel İş Birliği Projesi (TABİP) kapsamında, Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi iş birliğinde gerçekleştirilen “Bilim ve Diplomasi Okulu: Türkiye’nin Yumuşak Güç Yönetimi” başlıklı eğitim, Marmara Üniversitesi ev sahipliğinde başladı.
07.03.2020
Palandöken: “Kadın esnaf ve sanatkâr sayısı 5 yılda 45 bin arttı”
Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “2016’da 252 bin 431 olan kadın esnaf ve sanatkâr sayısı, beş yılda 45 bin 682 artarak Şubat sonu itibariyle 298 bin 113 oldu. Kadınların toplam esnaf ve sanatkârlar içindeki oranı ise yüzde 16.34 olarak kayıtlara geçti” dedi.
07.03.2020
Geleceğin güçlü, çalışan kadınlarına umut oldu
DeFacto, bir yıl önce hayata geçirdiği Kumaştan Hayaller projesi ile yüzlerce kız çocuğunun hayatına dokundu. 16 ildeki 35 meslek lisesinde moda tasarım ve çocuk gelişimi bölümlerinde okuyan kız öğrenciler, kumaşları hayalleriyle işleyerek kanser tedavisi gören yüzlerce çocuğa umut oldular.
07.03.2020
Bilim insanları dönüş yolunda
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 4. Ulusal Antarktika Bilim Seferinin tamamlandığını açıkladı.
07.03.2020
KIRGIZİSTAN’DA KORONA VİRÜSE YAKALANAN 4 KİŞİ TÜRKİYE’YE GETİRİLDİ
SAĞLIK BAKANI KOCA: “33 GÜN SONRA İLK KEZ BİNİN ALTINDAYIZ”
EDEBİYATIN SEÇKİN KALEMİ ADALET AĞAOĞLU HAYATINI KAYBETTİ
‘AKCİĞER LAVAJI’ HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER
YAZ MODASI BABETLER DİKKAT ÇEKİYOR
ŞİŞLİK HİSSİ LENFÖDEMİN (FİL HASTALIĞI) ERKEN BİR BELİRTİSİ OLABİLİR
“AĞRI KESİCİLER FITIĞI TEDAVİ ETMEZ”
MİNİ BYPASS YÖNTEMİYLE HASTASININ 6 DAMARINA BYPASS YAPTI
KREM VE LOSYONLAR GÜNEŞE ÇIKILDIĞINDA CİLDİ DAHA FAZLA YIPRATIYOR
SÜREKLİ AYNI HAREKETİ TEKRAR EDİYORSANIZ TENDON YARALANMALARINA DİKKAT
TÜRKİYE’DEN KAZAKİSTAN’A TIBBİ MALZEME YARDIMI
DEVLET OPERA VE BALESİ FESTİVAL PROGRAMINI AÇIKLADI

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR