5 kuşak birlikte Anneler Günü
En küçük bireyi 2,5 en büyüğü ise 103 yaşında olan Eyüpsultanlı aile, Anneler Günü’nü beş kuşak birlikte kutladı. Torununun torununu gören 103 yaşındaki Medine Demir’in Anneler Günü mutluluğu dikkat çekti.

10 Mayis 2020 - 10:30:03

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam

En küçük bireyi 2,5 en büyüğü ise 103 yaşında olan Eyüpsultanlı aile, Anneler Günü’nü beş kuşak birlikte kutladı. Torununun torununu gören 103 yaşındaki Medine Demir’in Anneler Günü mutluluğu dikkat çekti.
Eyüpsultanlı aile, Anneler Günü’nü beş kuşak birlikte kutladı. En küçük bireyi 2,5 en büyüğü ise 103 yaşında olan aile, Anneler Günü dolayısıyla bir araya geldi. 2,5 yaşındaki Miray Tuman, annesi 27 yaşındaki Merve Tuman’a, Tuman 47 yaşındaki annesi Melek Türksever’e, Türksever 67 yaşındaki annesi Gönül Öztürk’e ve Öztürk de 103 yaşındaki annesi Medine Demir’e çiçeğini vererek Anneler Günü’nü kutladı. Torununun torununu gören 103 yaşındaki Medine Demir’in Anneler Günü mutluluğu ise dikkat çekti. Aile, beş kuşağın birbirini görebilmesinden dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederken, Medine Demir’in torununun torununun doktor olup kendisine bakacağı söylediği o anlar herkesi gülümsetti.

“Bizim için büyük mutluluk”
Beş kuşak bir arada oldukları için çok mutlu olduğunu ifade eden Merve Tuman, “Çok güzel bir duygu, daha önceki seneler 4 kuşak olmanın gururunu yaşıyorduk kızımla artık beş kuşak olduk. Bizim için büyük mutluluk bugün de bir araya geldik. Maskemizle geldik, yaşlılarımıza bir sıkıntı olmasın diye, Allah ninemize de anneannemize de hayırlı ömürler versin” dedi.

“Biz de inanamıyoruz maşallah diyeyim”
Şanslı olduklarını düşündüğünü ifade eden 47 yaşındaki Melek Türksever, “İnsanlar ayrı ayrı şehirdeyken salgın başladı ve birbirlerini görme imkanı sadece telefonla sağlanıyor. Biz o yönden şanslıyız. Bizim geleneğimizde yaşlımızı huzurevine, çocuğumuzu kreşe verelim yoktur. Biz hep böyle birbirimize bakarak sahip çıkarak bu günlere geldik. Onun da meyvelerini toplamış oluyoruz. Bizde inanamıyoruz maşallah diyeyim Allah herkese nasip etsin. Biz birbirimize çok yakınız, aşağı yukarı yan yana evlerde gibiyiz. Biraz da o şekilde bir araya gelmiş olduk. Salgın başladığında bu kadar çok görüşmedik. Anneannem benim 3 yaşındaki torunumun büyüyüp kendisinin ayaklarını iyileştireceğini söylüyor. Yüksek bir yaşam enerjisi var” diye konuştu.

“İstesem böyle olmaz”
Tüm annelerin gününü kutladığını söyleyen 67 yaşındaki Gönül Öztürk de, “Çok mutluyum, ben annemi görüyorum kızlarım beni görüyor ve torunlarım Allah’ın bir ödülü, herkesin elinde olan bir şey değil. Ben istesem böyle olmaz. Tabi korona virüs nedeniyle de birbirimize önceden çok gidip geliyorduk şimdi yapamıyoruz. Buna rağmen yine de çocuklarım ihmal etmiyorlar. Anneler Günü’mü kutladılar ben de anneminkini kutladım” şeklinde konuştu.

“Torunumun torunu doktor olacak bana bakacak”
Torununun torununu görmekten dolayı çok mutlu olduğunu ve ailesi için daima dua ettiğini ifade eden 103 yaşındaki Medine Demir, “Torunumun torunu doktor olacak bana bakacak” şeklinde konuştu.

KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Trabzon Arsin OSB’de enerji nakil hattı için ihale açıldı
Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında sağlanan mali destek ile Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi alanına ait Enerji Nakil Hattı yapım işini ihaleye çıkardı.
03.07.2020
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa, güne yüzde 0,35’lik yükselişle başladı.
03.07.2020
ATO Başkanı Baran iletti, ODTÜ rektörü çözdü
Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök’e, ODTÜ Kampüsü içinde faaliyet gösteren ATO üyesi işletmelerin pandemi sürecinde yaşadığı sorunları çözüme kavuşturması nedeniyle teşekkür etti. Baran, “Ülkemizin içinden geçtiği pandemi sürecinde üyelerimizin sorunlarına duyarlı davranarak çözüm üreten ODTÜ Rektörümüze teşekkürlerimi sunuyorum. Üniversite ve reel sektör dayanışmasına en güzel örnek teşkil edecek sonuca ulaştık” dedi.
03.07.2020
Başkan Yıldırım, Dostlar Bahçesi projesi için konsoloslarla buluştu
Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Ümraniye’de yapımı planlanan ‘Dostlar Bahçesi’ projesi kapsamında 11 ülkenin Başkonsolosu ve diplomatlarından oluşan konuklarla Ümraniye Millet Bahçesi’nde bir araya geldi.
03.07.2020
Koronavirüs nakliye ve lojistik sektörünü dünya çapında etkiledi
Dünyanın içinde bulunduğu koronavirüs salgını, 2020’nin başlangıcından bu yana küresel olarak neredeyse her boyutta etki oluştururken, sınır kapılarının kapanmasıyla da birlikte ulaştırma ve lojistik endüstrisini etkilediği görüldü. Böylelikle Kovid-19’un lojistik sektöründe brüt katma değerine yüzde 6,1’lik oranda azalmayla etki ettiği görüldü.
03.07.2020
Eyüpsultan Belediyesi,
Eyüpsultan Belediyesi, sağlıklı, temiz, doğal gıda yetiştirmeyi öğrenmek, toprağı, doğayı tanımak; değerlerini anlamak ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak isteyenler için “Doğa ile Tasarım” kursu başlatıyor.
03.07.2020
KIRGIZİSTAN’DA KORONA VİRÜSE YAKALANAN 4 KİŞİ TÜRKİYE’YE GETİRİLDİ
SAĞLIK BAKANI KOCA: “33 GÜN SONRA İLK KEZ BİNİN ALTINDAYIZ”
EDEBİYATIN SEÇKİN KALEMİ ADALET AĞAOĞLU HAYATINI KAYBETTİ
‘AKCİĞER LAVAJI’ HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER
YAZ MODASI BABETLER DİKKAT ÇEKİYOR
ŞİŞLİK HİSSİ LENFÖDEMİN (FİL HASTALIĞI) ERKEN BİR BELİRTİSİ OLABİLİR
“AĞRI KESİCİLER FITIĞI TEDAVİ ETMEZ”
MİNİ BYPASS YÖNTEMİYLE HASTASININ 6 DAMARINA BYPASS YAPTI
KREM VE LOSYONLAR GÜNEŞE ÇIKILDIĞINDA CİLDİ DAHA FAZLA YIPRATIYOR
SÜREKLİ AYNI HAREKETİ TEKRAR EDİYORSANIZ TENDON YARALANMALARINA DİKKAT
TÜRKİYE’DEN KAZAKİSTAN’A TIBBİ MALZEME YARDIMI
DEVLET OPERA VE BALESİ FESTİVAL PROGRAMINI AÇIKLADI

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR