Sultangazi’den sokak hayvanlarına mama desteği
Sultangazi Belediyesi, korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle sokak hayvanlarının yetersiz beslenmesini önlemek için çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, hayvanlarının aç kalmaması için ilçenin 12 noktasına toplam 24 tane mama kabı bırakıyor.

08 Mayis 2020 - 16:00:10

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Sultangazi Belediyesi, korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle sokak hayvanlarının yetersiz beslenmesini önlemek için çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, hayvanlarının aç kalmaması için ilçenin 12 noktasına toplam 24 tane mama kabı bırakıyor.

Yeni tip korona virüs salgınıyla birlikte ilçedeki tedbirleri üst seviyeye çıkaran Sultangazi Belediyesi, bu süreçte sokak hayvanlarını da unutmuyor. Salgınla birlikte boşalan cadde ve sokaklardaki hayvanların yiyecek sıkıntısı çekmemesi için çalışmalarını sürdüren belediye ekipleri, hayvanlara mama desteği sağlamaya devam ediyor. Belediye ekipleri tarafından ilçenin 12 noktasına toplam 24 tane mama kapları bırakılıyor.

“Bu zor günlerde de sokak hayvanlarımız için mama çalışmalarımız devam ediyor”
Korona virüs salgını günlerinde sokak hayvanları için belediyenin hizmetlerinden bahseden Sultangazi Belediyesi Veteriner İşleri Şefi Muhammet Koç, “Şuan da belediyemizin Meydan Parkındayız. Malumunuz zor günlerden geçiyoruz. Bu zor günlerde de sokak hayvanlarımız için mama çalışmalarımız devam ediyor. Parkalarımıza bu gördüğünüz mama kaplarını yerleştiriyoruz. 12 farklı noktaya bırakıyoruz bu kapları. Daha da arttırarak devam edeceğiz” dedi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Bağcılar’da aşk korona virüs dinlemedi
Bağcılar Belediyesi, pandemi sürecinde gelen talepler doğrultusunda nikah işlerine ara vermeden devam etti. Gençler, korona virüs sebebiyle kısıtlı imkanlara rağmen evlilikten geri adım atmadı. Türkiye’de virüs vak’asının ilk görüldüğü 11 Mart’tan bugüne kadar 498 çift, sosyal mesafe kurallarına uyarak nikah kıydırıp dünya evine girdi. Nikah salonunda kıyılan nikahlar belediyenin web adresinden canlı yayınlanarak, ailelerin görmesi sağlanıyor.
02.06.2020
Başkan Ertuğrul Çetin’den Pursaklar halkına teşekkür
Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam vergilerini zamanında ödeyen tüm mükelleflere teşekkür etti.
02.06.2020
Selcen Gür:
Sigorta ve Reasürans Brokerleri Derneği Başkanı Selcen Gür, "Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun kuruluşu sektörümüzün potansiyelini geliştirmesi adına olumlu bir gelişmedir" dedi.
02.06.2020
Esnafa hijyen desteği
Koronavirüs tedbirleri nedeniyle bir süredir kapalı olan lokanta, kafeterya, kahvehane ve pastaneler yeniden açıldı. Altındağ Belediyesi, esnaflara destek vermeyi yine ihmal etmedi. Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı’nın talimatlarıyla, lokanta, kafeterya, kahvehane ve pastanelere içerisinde maske, kolonya ve el sabunu olan hijyen paketi dağıtıldı. İşletmeler ayrıca, Altındağ Belediyesi tarafından dezenfekte edildi.
02.06.2020
Atık sularda Korona virüs taraması yapılması için Giresun’dan numune alındı
Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Korona virüsün atık sulardaki varlığının araştırılması için başlattığı çalışma kapsamında Giresun’da atık su tesisinden numune alındı.
02.06.2020
Fatih’te toplu ulaşıma korona virüs denetimi
Korona virüsle mücadelede normalleşme sürecine girilen bu süreçte Fatih’te polis ekipleri toplu ulaşımda uyulması gereken kurallara yönelik denetim gerçekleştirdi.
03.06.2020
SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 19 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
"KOVİD-19 PANDEMİSİ BİRÇOK YÖNÜ İLE KADINLARIN SIRTINDAKİ YÜKÜ ARTTIRDI"
ÇOCUKLARDA DİŞ ÇÜRÜĞÜNE DİKKAT
ERKEN EVREDE MEME KANSERİNİ SAPTAMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER
"COVİD-19’A KARŞI NEFES EGZERSİZLERİ İLE KORUNABİLİRSİNİZ”
SİVİLCEYE KARŞI BUNLARA DİKKAT EDİN
THE JUNCTİON, YETENEKLİ MÜZİSYENLERİN BİRLİKTE ÜRETİM SÜRECİNİ ANLATACAK
PANDEMİ SÜRECİNDE DÜĞÜNLERDEN SİYAH-BEYAZ MANZARALAR
DOĞUŞTAN KALP DAMARLARI TERS OLAN BEBEK TEDAVİ İÇİN ANKARA’YA GETİRİLDİ
SON 24 SAATTE 16 KİŞİ KORONA VİRÜSTEN HAYATINI KAYBETTİ
SON 24 SAATTE İYİLEŞEN SAYISI 2 BİN 315 OLDU.
BAKAN KOCA: “VAKA SAYILARIMIZDA AZALMA SÜRÜYOR. DİKKATLİ OLMALIYIZ. AZALMALAR YAVAŞ, ARTIŞ HIZLI GERÇEKLEŞİYOR. 1000’İ AŞAN GÜNLÜK YENİ VAKALARIMIZIN SEBEBİ, KURALLARA UYULMAMASIDIR. BUGÜNKÜ 16 CAN KAYBINA ÖNLENEBİLİR SEBEPLER YOL AÇTI. SALGINA KARŞI KAÇ KİŞİYİZ?”

EN ÇOK OKUNANLAR