Müsteşar Salahiddinov, ULUSKON aracılığı ile Özbekistan’a yatırım çağrısında bulundu
Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Ticaret ve Ekonomi Müsteşari Azizbek Z.Salahiddinov, Özbekistan’da yeni çıkarılan kanunla yabancı yatırımcılara büyük kolaylıklar sağlandığını kaydederek, ULUSKON Başkanı Nezaket Emine Atasoy aracılığı ile Türk iş adamlarına yatırım çağrısında bulundu.

08 Mayis 2020 - 16:00:06

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Ticaret ve Ekonomi Müsteşari Azizbek Z.Salahiddinov, Özbekistan’da yeni çıkarılan kanunla yabancı yatırımcılara büyük kolaylıklar sağlandığını kaydederek, ULUSKON Başkanı Nezaket Emine Atasoy aracılığı ile Türk iş adamlarına yatırım çağrısında bulundu.
Başkan Atasoy, beraberindeki ULUSKON heyeti ile Özbekistan Büyükelçiliğini ziyaret etti. Ziyarette Başkan Atasoy’u, Müsteşar Salahiddinov karşıladı. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan ziyarette konuşan Müsteşar Salahiddinov, Türk iş adamlarına ULUSKON aracılığı ile yatırım çağrısında bulundu. Müsteşar Salahiddinov, “Türk iş adamlarını ve sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarını izliyoruz ve beğeniyoruz Özbekistan için Türk iş dünyası önemlidir. Özbek halkı ile Türk halkı arasında her alanda işbirliğine hazırız. Yeni çıkardığımız kanunlarla yabancı iş adamlarına büyük kolaylıklar sağlıyoruz. ULUSKON heyetini ve Türk iş adamlarını Özbekistan’a yatırım yapmak için davet ediyoruz” dedi.

“Özbekistan’a ULUSKON heyeti olarak ziyaret gerçekleştireceğiz”
Ziyarette konuşan Başkan Atasoy ise ULUSKON olarak Özbekistan başta olmak üzere özellikle Türki Cumhuriyetler ile olan ilişkilere büyük önem verdiklerini dile getirdi. Başkan Atasoy, daha önce Özbekistan’a gittiklerini orada çalışma başlattıklarını ve bu çalışmalara devam edeceklerini belirtti.
Korona virüs sonrası Özbekistan’a, ULUSKON heyeti olarak bir ziyaret gerçekleştirmeyi planladıklarını da dile getiren Başkan Atasoy, Türkiye ve Özbekistan arasındaki ilişkileri güçlendirmek için gerekeni yapacaklarını dile getirdi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: EKONOMİ,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Alperen Ocakları Genel Başkanı Bağcı: “Alperen evlatlarınız bir telefon kadar yakın
Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Genel Başkanı Avukat Samet Bağcı, “Alperen evlatlarınız bir telefon kadar size yakın“ dedi.
27.03.2020
Ümraniye’de geri dönüşüm deposunda korkutan yangın
Ümraniye’de bulunan geri dönüşüm deposunda yangın çıktı Elektik aksamından çıkan yangın itfaiye tarafından büyümeden kontrol altına alındı.
27.03.2020
Eyüpsultan’da pazarcılara 3 metre uyarısı
İçişleri Bakanlığı, korona virüs önlemleri kapsamında pazar yerleri için yeni bir genelge yayınladı. Eyüp Belediyesi zabıta ekipleri ise yayınlanan genelge kapsamında pazar yerlerinde denetim gerçekleştirdi.
27.03.2020
Cenk Renda’nın test sonucu negatif
Koronavirüs testi negatif çıkan Fenerbahçe Beko İdari Menajeri Cenk Renda, Instagram hesabından bir mesaj yayımladı.
27.03.2020
Türkiye levha üretimde Avrupa birincisi dünya ikincisi
İstanbul (İHA) – MDF ve Yonga Levha Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Zengin, levha üretiminde Türkiye’nin toplam 13 milyon metreküp üretimle Avrupa’da birinci, dünyada ikinci konumda olduğunu kaydetti.
27.03.2020
Gençlik merkezlerinde ’korumalı maske’ üretimi
Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı 81 ilde 81 gençlik merkezinde, koronavirüs salgınına karşı amansız bir mücadele veren sağlık çalışanları için korumalı maske üretimine başlandı.
27.03.2020
SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 19 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
"KOVİD-19 PANDEMİSİ BİRÇOK YÖNÜ İLE KADINLARIN SIRTINDAKİ YÜKÜ ARTTIRDI"
ÇOCUKLARDA DİŞ ÇÜRÜĞÜNE DİKKAT
ERKEN EVREDE MEME KANSERİNİ SAPTAMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER
"COVİD-19’A KARŞI NEFES EGZERSİZLERİ İLE KORUNABİLİRSİNİZ”
SİVİLCEYE KARŞI BUNLARA DİKKAT EDİN
THE JUNCTİON, YETENEKLİ MÜZİSYENLERİN BİRLİKTE ÜRETİM SÜRECİNİ ANLATACAK
PANDEMİ SÜRECİNDE DÜĞÜNLERDEN SİYAH-BEYAZ MANZARALAR
DOĞUŞTAN KALP DAMARLARI TERS OLAN BEBEK TEDAVİ İÇİN ANKARA’YA GETİRİLDİ
SON 24 SAATTE 16 KİŞİ KORONA VİRÜSTEN HAYATINI KAYBETTİ
SON 24 SAATTE İYİLEŞEN SAYISI 2 BİN 315 OLDU.
BAKAN KOCA: “VAKA SAYILARIMIZDA AZALMA SÜRÜYOR. DİKKATLİ OLMALIYIZ. AZALMALAR YAVAŞ, ARTIŞ HIZLI GERÇEKLEŞİYOR. 1000’İ AŞAN GÜNLÜK YENİ VAKALARIMIZIN SEBEBİ, KURALLARA UYULMAMASIDIR. BUGÜNKÜ 16 CAN KAYBINA ÖNLENEBİLİR SEBEPLER YOL AÇTI. SALGINA KARŞI KAÇ KİŞİYİZ?”

EN ÇOK OKUNANLAR