Revi CHP İl Başkanına sert çıktı! Rakamları beğenmiyorsa loto oynasın...
Türkiye'nin Koronavirüsle Mücadelede başarılı olduğunu belirten AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi CHP İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu'nun yaptığı açıklamalarda koronavirüsle mücadelede açıklanan resmi blgileri itibarsızlaşmaya çalışmasına tepki gösterdi. Revi “CHP İl Başkanı Hacısalihoğlu resmi olarak açıklanan rakamlara aslı astarı yoktur diyecek kadar şirazesi kaymıştır. Eğer Sayın Hacısalihoğlu resmi rakamları beğenmiyorsa alsın eline kâğıt kalem sayısal loto oynar gibi kendi kafasına göre istatistikleri yazsın."dedi.

08 Mayis 2020 - 13:34:12

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam

AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi koronavirüs pandemisi ile mücadelede Türkiye Cumhuriyeti devletinin çok büyük bir başarı sergilediğini belirterek “Bütün dünyayı kasıp kavuran Korona Virüse karşı almış olduğumuz önleyici tedbirler ve uyguladığımız yöntemlerle büyük bir başarıya imza atmaktayız. Fakat bu başarıyı görmezden gelen siyaset virüsü zihniyetlere karşı başarılı olamıyoruz. Öyle bir virüs ki onlar hiçbir tedaviye yanıt vermiyorlar. Dünya bizi alkışlarken bu durum onların zoruna gidiyor olmalı ki kötülemek için bahane arıyor, bulamaz iseler uyduruyorlar.” dedi.

Türkiye’deki sağlık sisteminin dünyanın en iyisi olduğunu ifade eden Revi “CHP İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu’nun açıklamalarını hayretle okuyorum. Ülkemizin bu süreçte göstermiş olduğu başarıya teşekkür etmesi gerekirken o da tipik kendisinden öncekiler gibi tutarsız, gerçek dışı bilgilerle kamuoyunu yanlış yönlendirmeye çalışıyor. Artık kabul edin. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Koronavirüsle mücadelede büyük bir başarıya imza attı. Sağlık sistemimiz milletimizden ve dünyadan tam not aldı. Bu başarıları görmezden gelerek ülkemizi kötülemeye çalışanlar bataklıkta çırpınanlar gibi iyice çukura batmaktadır.” şeklinde konuştu.

CHP’nin yerli ve milli üretim düşmanı olduğunu belirten Revi “CHP’nin tabiatı başarı düşmanlığıdır. Şöyle geçmişe doğru bir bakın. Kim bir şeyler üretti ise CHP zihniyeti onun başarılarını yok etmiştir. Nuri Demirağ’ın uçak projelerine dün hangi zihniyet karşı çıkıyor ise bugün de Trabzonumuz’un evladı Selçuk Bayraktar’ın İHA, SİHA, ve TİHA projelerine  aynı zihniyet karşı çıkıyor. Bunlar yüz yıllardır ülkemize virüs gibi sızdırılmış ithalatçı zihniyetlerdir. Onların gözünde biz hiçbir şey yapamayız. Biz dünyanın en iyisini yapsak onlar yine Avrupai şeylere hayranlıkla bakıp ona taparlar. Dolayısıyla o zihniyetin temsilcisi CHP İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu’ndan da farklı bir açıklama beklemiyoruz. Bunların karnesi belli. Milletimiz bu zihniyete hep kırık not vermiş vermeye de devam ediyor.” İfadelerini kullandı.

Koronavirüsle Mücadelede alınan önlem ve desteklemelerin resmi rakamlar ile kamuoyuna duyurulduğunun altını çizen Revi “CHP İl Başkanı Hacısalihoğlu resmi olarak açıklanan rakamlara aslı astarı yoktur diyecek kadar şirazesi kaymıştır. Eğer Sayın Hacısalihoğlu resmi rakamları beğenmiyorsa alsın eline kâğıt kalem sayısal loto oynar gibi kendi kafasına göre istatistikleri yazsın. Nasıl olsa resmi rakamları beğenip kabul etmiyor. Böyle bir saçmalık olabilir mi? Kendisini akli selim davranmaya davet ediyoruz.” dedi.

 

 


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Başkan Kartoğlu evlere “dijital” misafir oldu
Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Ramazan sevincini evlerinde yaşayan Başakşehirlilere dijital mecralar üzerinden konuk oldu. Başkan Kartoğlu, korona virüs sürecinden dolayı bu yıl farklı bir Ramazan iklimi yaşandığını ifade etti.
30.04.2020
TCMB Başkanı Uysal 2020-2021 enflasyon tahminlerini açıkladı
Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal, “Enflasyonun 2020 yıl sonunda yüzde 7.4 olarak gerçekleşeceği, 2021 yıl sonunda yüzde 5.4’e geriledikten sonra orta vadede yüzde 5 düzeyinde istikrar kazanacağı tahmin edilmektedir” dedi.
30.04.2020
Gönül Sofrası hizmeti Sancaktepelilerin yüzünü güldürüyor
Sancaktepe Belediyesi, yeni tip korona virüs ile mücadele kapsamında ve birlik, beraberlik ve paylaşma ayı Ramazan’ın gelmesi dolayısıyla ihtiyaç sahibi 170 aileye günlük sıcak yemek yardımında bulunuyor. Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü vatandaşları ziyaret ederek sıcak yemek ve gıda kolisi yardımında bulundu. Yardım alan bir vatandaşın saz çalması ile renkli görüntüler oluştu.
30.04.2020
İşçilerden sosyal mesafeli 1 Mayıs kutlaması
Başkent’te işçiler uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü erken kutladı. Sosyal mesafe kuralına uyulan etkinlikte gökyüzüne rengarenk balonlar bırakıldı.
30.04.2020
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 386 lira oldu.
30.04.2020
Pursaklar’da Ramazan davulcuları iş başında
İçişleri Bakanlığı tarafından Ramazan ayında uygulanacak tedbirlerle ilgili yayınlanan genelge kapsamında, Pursaklar Belediyesi, Ramazan davulcularını belirledi. Davulcular, Pursaklar’ın dört bir yanına dağıldı.
30.04.2020
SAĞLIK BAKANLIĞINDAN COVİD-19’A KARŞI PERSONEL SERVİS ARAÇLARIYLA İLGİLİ ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER
"OMUZ AĞRISI CİDDİ HASTALIKLARIN BELİRTİSİ OLABİLİR"
SAÇ EKİMİNDE SAÇIN YAPISI VE ÖZELLİKLERİNE DİKKAT
ARTVİN’İN BORÇKA İLÇESİ İKİNCİ KORONA DALGASININ ŞOKUNU YAŞIYOR
“YEMEĞİMİ PAYLAŞAYIM” DERKEN, ÖLÜME YOL AÇABİLİRSİNİZ
PANDEMİ DÖNEMİNDE BESLENME ALIŞKANLIKLARI DEĞİŞTİ
“KALICI KALP PİLİ KİOSKU” İLE HASTA VE DOKTOR ARASINDAKİ TEMAS EN AZA İNİYOR
KORONA VİRÜS İLE BİTKİ BAZLI ET ÜRÜNLERİ SATIŞI İKİYE KATLANDI
KAFKASYA’DAN TÜRKİYE’YE UZANAN BİR ÇERKES ÖYKÜSÜ
TÜRKİYE’NİN İLK ULUSLARARASI ARİTMİ MÜKEMMELİYET MERKEZİ ANKARA ŞEHİR HASTANESİNDE
BURUN UCU PROBLEMLERİNE DİKKAT
SALGIN DÖNEMİNDE TÜRKİYE’NİN AKCİĞER TARAMASI YAPILDI

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR