Esenler Belediyesi Zabıta ekipleri Ramazanın ilk gününde fırınları denetledi
İstanbul Esenler’de Ramazan mesaisine başlayan fırınlar zabıta ekiplerince denetlendi. Denetlemelerde eldiven maske kullanımı, pide gramajlarına dikkat edildi.

24 Nisan 2020 - 17:45:03

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
İstanbul Esenler’de Ramazan mesaisine başlayan fırınlar zabıta ekiplerince denetlendi. Denetlemelerde eldiven maske kullanımı, pide gramajlarına dikkat edildi.
Esenler Belediyesi Zabıta ekipleri Ramazan mesaisine başlayan fırınlarda korona virüs tedbirleri kapsamında denetimler gerçekleştirdi. Tek tek fırınlara giren ekipler sosyal mesafe, eldiven ve maske kullanımını denetledi. Ekipleri fırıncıları iftara iki saat kala pide üretimini durdurmaları yönünde uyardı.
“İmalatımız sadece durucak satışımız iftara kadar devam”
Fırını denetlenen Süleyman Güllüoğlu “Biz sadece imalatımızı durduruyoruz. Yani korona virüsünden dolayı yani vatandaşımız sırada son iftar saatinde daha önceki zamanlarda yoğunluk oluyordu. O yoğunluğu önlemek için sıcak imalatı saat 18.00’a kadar. 18.00 dan sonra imalatımız duruyor normal iftara kadar satışımızı devam ediyoruz. Yani onda bir sıkıntımız yanlış anlaşılma olmasın. Vatandaşında yani 18.00’dan sonra pide olmayacak korkusu oluyor. İmalatımız sadece durucak satışımız iftara kadar devam. Pide fiyatlarında geçen yıldan bu zamana bir değişiklik yok. Yine şu an 350 gram susamlı yumurtalı pide 3.5, sade 350 gram pide 3 tl değişiklik olmadı yani” dedi
“Malesef eski Ramazan diyemiyoruz”
Pide almak için kuyruğa giren Metin Sazan “ pide almak için geldim. Sosyal mesafeyi koruyaraktan eldivenle ordan sunuyorlar. İşte 18.00 a kadar imalat var ama 18 .00 dan sonra imalat yok ama pide satışı devam edicek bizde burda sıra bekliyoruz. Ramazan için ilk orucumuzu açmak için. İşte bu koronadan dolayı da maalesef eski zamanlar diyemiyoruz inşallah düzeleceğiz.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Zirvekent Mahallesi dezenfekte edildi
Mamak Belediyesi, dünyayı kasıp kavuran korona virüse karşı tedbir almak amacıyla salgınla mücadele kapsamında sahada görev yapan 500’ü aşkın personeliyle ilçedeki her bir mahallede ayrı ayrı temizlik ve dezenfekte çalışması yürütmeye devam ediyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerince Zirvekent Mahallesi’nde 128. Blok, 4 bin 200 konut tek tek dezenfekte edilirken, kaldırımlar da deterjanlı suyla yıkandı. Korona virüse karşı 24 saat esasıyla adeta bir ordu kuran Mamak Belediyesi, aynı zamanda hem Covid19 Savarlar hem de sıcak sisleme makineleriyle mahalleyi bir uçtan bir uca dezenfekte etti.
14.04.2020
BTP Genel Başkanı Haydar Baş, Trabzon’da koronavirüsten hayatını kaybetti
BTP Genel Başkanı Haydar Baş, Trabzon’da koronavirüsten hayatını kaybetti
14.04.2020
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa, güne yüzde 1,13’lük yükselişle başladı.
14.04.2020
Gayrimenkul sektörü salgın sonrasına hazırlanıyor
Koronavirüs gayrimenkul sektöründe taleplerde daralmaya neden olsa da, tüketicilerin yeni ihtiyaçları ve nakit oluşturma isteği ile biriken talepler salgın sonrası için beklentiyi yükseltiyor.
14.04.2020
Gümüşhane’de 20 yıldır ekilmeyen tarlalar ekilmeye başlandı
Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde 20 yıldır ekilmeyen tarlalara aspir bitkisi ekilmeye başlandı. Belediye’nin öncülük ettiği projede 7 bin dönüme ekilen aspir bitkisiyle çiftçilerin 5 milyon liralık hasıla elde etmesi bekleniyor.
15.04.2020
Kızılcahamam’da yangın: 7 ev kül oldu
Ankara’nın Kızılcahamam ilçesine bağlı Eğerlialören köyünde çıkan yangında 7 ev kül oldu.
14.04.2020
TÜRKİYE’DE SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 19 KİŞİ HAYATINI KAYBEDERKEN TOPLAM CAN KAYBI 5 BİN 363 OLDU. BUGÜN 45 BİN 232 TEST YAPILIRKEN BİN 12 YENİ VAKA GÖRÜLDÜ. BUGÜN İYİLEŞEN HASTA SAYISI BİN 298 OLARAK KAYITLARA GEÇTİ.
SON 24 SAATTE BİN 12 KİŞİYE KORONA VİRÜS TANISI KONULDU
TÜRKİYE’DE SON 24 SAATTE BİN 12 KİŞİYE KORONA VİRÜS TANISI KONULDU. BİN 298 KİŞİ İYİLEŞİRKEN, 19 KİŞİ VİRÜS NEDENİYLE HAYATINI KAYBETTİ.
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA, "SON 3 GÜNDE ORTALAMA ENTÜBE HASTA SAYISI EN YÜKSEK 5 İL; İSTANBUL, ANKARA, KONYA, DİYARBAKIR, BURSA. ORTALAMA YOĞUN BAKIM HASTA SAYISI EN YÜKSEK 5 İL; İSTANBUL, ŞANLIURFA, ANKARA, GAZİANTEP VE KONYA. BEKLEDİĞİMİZ SONUÇLAR İÇİN TEDBİRLERE DAHA FAZLA UYALIM" DEDİ.
EYÜPSULTAN BELEDİYESİ’NİN HALK GEZİLERİ BAŞLADI
SAĞLIK BAKANLIĞI: “SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 21 CAN KAYBI, BİN 16 YENİ VAKA”
KLİMALARDAKİ GİZLİ TEHLİKE
"SANAL ANJİYO ERKEN TANIDA BÜYÜK ROL OYNUYOR"
GİRESUN FINDIĞIN ANAVATANI VE KİRAZIN BAŞKENTİ
BAKAN ERSOY’DAN AYASOFYA PAYLAŞIMI
PANDEMİ DÖNEMİNDE DİYET YAPMAYIN
KENT KONSEYİ KÜLTÜR VE SANATIN BAŞKENTİ İÇİN ÇALIŞIYOR

EN ÇOK OKUNANLAR