Memleketinden Bakan Soylu'ya güçlü destek!
AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi İçişleri Bakanlığı tarafından 10 Nisan'da ilan edilen sokağa çıkma yasağı kararı sonrasında bazı çevrelerin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yaptığı haksız eleştirilere tepki gösterdi.

12 Nisan 2020 - 16:00:56

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam

Başkan Revi'nin açıklamadı şu şekilde; 

İçişleri Bakanlığımız tarafından 10 Nisan'da 30 Büyükşehir ve Zonguldak İlini kapsayacak şekilde ilan edilen sokağa çıkma yasağı Devletimizin yetkili kurulları tarafından alınmış planlı bir karardır. 

Ülkemizde Korana Virüs vak’ası yaşanmadan önce gerekli çalışmalar başlatılmış ve ilk vak’adan itibaren aşama aşama kontrollü şekilde önlemler arttırılmış ve bu kapsamda tedbir amaçlı yasaklarda sırasıyla ilan edilmiştir. 

İlk olarak Kronik Hastalığı bulunan ve 65 yaş üstü vatandaşlarımıza, ardından 20 yaş altı vatandaşlarımıza sokağa çıkma yasağı uygulanmış; devam eden süreçte bu hafta sonu da belirtilen meslek grupları ve çalışanlar dışında herkese sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. 

Vatandaşlarımız süreç içerisinde önlemlerin yavaş yavaş genişlediğini gözlemleyerek yaşamış ve acil ihtiyaçlar ilk günden itibaren devletimiz bünyasinde oluşturulan Vefa Destek grupları tarafından yerine getirilerek hiç bir zaman panik yapılmaması gerektiği defalarca vurgulanmıştır. 

Hatta Sayın Bakanımız Süleyman Soylu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda ülkemizde bu süreci fırsata çevirmek için fahiş fiyat uygulayan, stokçuluk yapan, kaçak üretim yapan binlerce işletmeye kişi ve kişilere operasyonlar yapılmış ve bu gibi durumların önüne önceden geçilmiştir. Vatandaşlarımız ihtiyacı olan her şeye panik yapmaksızın rahatlıkla ulaşabileceği bir düzen tesis edilmiştir. 

Fakat 10 Nisan gecesi ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından sosyal medya hesaplarından vatandaşlarımız gerçek dışı bilgilerle galeyana getirilmiş yasağın uzun süre olacağı korkusu ile vatandaşlarımız yanıltılmıştır. Bunların kim oldukları ve hangi amaca hizmet ettikleri kamuoyu tarafından açıkça bilinmektedir.

Vatandaşlarımızın yanıltılmasıyla ortaya çıkan görüntünün faturasının İçişleri Bakanlığı hedef gösterilerek başta Sayın Bakanımız Süleyman Soylu olmak üzere bütün devlet idare teşkilatına kesilmeye çalışılmasının amacı sinsi bir planın parçasıdır. Sayın Bakanımız Süleyman Soylu'ya yönelik başlatılan haksız ithamlar; İçişleri Bakanlığı bünyesinde devletin idari sisteminin planlı ve koordinasyonlu şekilde devam eden çalışmalarına çomak sokma gayretinden başka birşey değildir. 

Bunların asıl amacı; ellerine fırsat geçirdiğini düşünenler tarafından İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun ve hükümetimizin itibarına zarar vermek ve onu yıpratmaktır. Çünkü İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu Terörle mücadelede büyük başarılara imza atmış FETÖ ve PKK başta olmak üzere bütün terör örgütlerini bitme noktasına getirmiştir. Bütün bunlardan rahatsız olanların  niyeti belli olup saldırı kampanyaları milletimiz tarafından farkedilmiş olmakla birlikte bu tip gayretler asla amacına ulaşamayacaktır.

Bu süreçte Başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, onun koordinasyonunda Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca'ya, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'ya , Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak'a, Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk'a, Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan'a,  bütün bakanlarımıza ve Bilim Kurulumuza milletimiz ve hemşehrimiz adına canı gönülden teşekkür ediyoruz. 

Allah (c.c.) tüm miletimizin bu zor gününde yar ve yardımcımız olsun. İnşallah hep birlikte Millet olarak bu günlerin de üstesinden geleceğiz.

AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Kışlalarda terhis heyecanı
Muhabere, Elektronik ve Bilgi Sistemleri (MEBS) Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında korona virüs (Covid-19) tedbirleri çerçevesinde terhisleri ertelenen 200 asker, bugün terhis edilerek memleketlerine doğru yola çıktı.
31.05.2020
Ankara’da uyuşturucu satıcılarına operasyon: 3 tutuklama
Ankara’da bir sitede yüklü miktarda uyuşturucu madde saklandığı ve satıldığı ihbarı üzerine harekete geçen Ankara polisi, uyuşturucu madde satıcılarına yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda, 4 kilo 106 gram eroin, 6 gram esrar ve 10 bin 545 TL ele geçirildi. Ayrıca, operasyonla gözaltına alınan 3 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
30.05.2020
Covid-19’a yakalanan Dilek hemşirenin beyin ölümü gerçekleşti
İstanbul’da yoğun bakım ve ameliyathane hemşiresi olarak görev yapan ve korona virüse yakalanarak 34 haftalık bebeği sezaryenle alınan hemşire Dilek Akçabelen’in beyin ölümü gerçekleşti. Bebeğini doğumdan sonra sadece birkaç saniye görebilen Akçabelen’in beyin ölümünün gerçekleşmesi sağlık camiasında büyün üzüntüye neden oldu.
31.05.2020
Başacıkoğlu ve Hosseini'nin opsiyonları kullanıldı!
Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Bilal Başacıkoğlu ve Seyedmajid Hosseini ile olan sözleşmelerinden doğan opsiyon haklarını kullandıklarını söyleyerek iki oyuncunun gelecek sezon bordo-mavili formayı giyeceğini belirtti.
30.05.2020
Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi açılışa hazır
Salgın ve afetlerde kullanılmak üzere yapımı tamamlanan Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla bugün hizmete açılacak. Açılış öncesi hastanenin inşa sürecini gösteren belgesel paylaşıldı.
31.05.2020
Sincan Belediyesi toplu taşıma araçlarını dezenfekte etmeye devam ediyor
Sincan Belediyesi ekipleri durmaksızın çalışıyor. Aylardır ilçede dezenfekte edilmedik yer bırakmayan ekipler, normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte dolmuş ve taksilerde hijyen çalışmasına devam etti.
31.05.2020
MİNİ BYPASS YÖNTEMİYLE HASTASININ 6 DAMARINA BYPASS YAPTI
KREM VE LOSYONLAR GÜNEŞE ÇIKILDIĞINDA CİLDİ DAHA FAZLA YIPRATIYOR
SÜREKLİ AYNI HAREKETİ TEKRAR EDİYORSANIZ TENDON YARALANMALARINA DİKKAT
BAKAN KOCA’DAN İĞNELİ UYARI
SON 24 SAATTE BİN 19 KİŞİYE KORONA VİRÜS TANISI KONULDU
TÜRKİYE’DEN KAZAKİSTAN’A TIBBİ MALZEME YARDIMI
DEVLET OPERA VE BALESİ FESTİVAL PROGRAMINI AÇIKLADI
SİNCAN’DA KIRAATHANE BULUŞMALARI DİJİTAL ORTAMDA
BEYPAZARI’NDA TARİH VE KÜLTÜR MÜZESİ ZİYARETÇİLERİNİ YENİDEN KABUL ETMEYE BAŞLADI
COVİD-19 SONRASI AKCİĞERLERDE KALICI HASAR ENDİŞESİ
“ÇOCUKLUKTAKİ ŞİDDET ASTIMA NEDEN OLABİLİR”
BAKAN KOCA: ”YENİ VAKA SAYILARINI BUGÜN UYGULADIĞIMIZ TEDBİRLERLE DÜŞÜRELİM”

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR