Hastane virüs salgını nedeniyle online muayeneye geçti
Ankara’da özel bir hastane, vatandaşların korona virüsü salgını nedeniyle sokağa çıkmaması üzerine ücretsiz online muayene ve evde sağlık hizmeti vermeye başladı.

31 Mart 2020 - 12:15:06

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Ankara’da özel bir hastane, vatandaşların korona virüsü salgını nedeniyle sokağa çıkmaması üzerine ücretsiz online muayene ve evde sağlık hizmeti vermeye başladı.
Korona virüs tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de etkisini artırırken, Sağlık Bakanlığının ‘Evde Kal’ çağrısına kamu kurum ve kuruluşları da çeşitli hizmetlerle destek vermeye çalışıyorlar. Çubuk’ta özel bir hastane, ücretsiz online muayene ve evde sağlık hizmeti vermeye başladı. Projeyle 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan hastalar, evden çıkmalarına gerek kalmadan hastanede görev yapan uzman hekimlere görüntülü olarak ulaşma fırsatı buluyor. Uygulamada hastalar evde hizmet istediğinde veya laboratuvar tetkikleri, sağlık personeli tarafından hastanın kan numunelerinin evinde alınmasıyla anında karşılanıyor. Hastanın mobil ortamda uzman hekim tarafından konsültasyonunun yapılmasının ardından evde sağlık ekipleri, hastaya yönelik müdahaleleri evinde gerçekleştiriyor.

"65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan hastaların gereksiz yere hastaneye gelmesini engelliyoruz"
Projeye ilişkin bilgi veren DevaPark Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Tunahan Zengin, vatandaşların mümkün olduğunca evlerinde kalmalarını sağlamak istediklerini kaydetti. Hem evde sağlık hizmeti verdiklerini hem de online sağlık hizmeti verdiklerini anlatan Zengin, “Sağlık Bakanlığımızın başlattığı ‘Evde Kal Türkiye’ projesine destek olmak amacıyla bizi arayan tüm hastaların sağlık problemini öncelikle online yöntemle çözüme kavuşturuyoruz. Hastalarımızın görüntülü olarak uzman hekim arkadaşlarımıza ulaşmasını sağlıyoruz. Talep geldiği ve gerektiği sürece her hastamıza da evde sağlık hizmeti veriyoruz. Giden sağlık ekiplerimiz önce muayene yapıyor. Evde çözülebilecek sorunları hemen çözüyoruz, çözülemeyecek gibiyse de hastamızı hastaneye alıyoruz. Daha sonra yeni tip korona virüsle (Covid-19) ilgili bilgilendirme yapıyor ve antibakteriyel ürünler ve kolonya taktim ediyoruz” diye konuştu.
Hastalarının tedavilerinin aksamamasını istediklerini söyleyen İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Oğuzhan Zengin de, “65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan tüm hastalarımız merkeze gelmeden evlerinde tedavilerini yapabiliyoruz. Ayrıca isteyen tüm hastalarımızın da görüntülü olarak şikayetlerini alıyoruz. Öncelikle bilgilendirme yapıyoruz, daha sonra da isteyen hastalarımıza evlerinde hizmet veriyoruz. Yeter ki kimse evinden çıkmasın. Biz bu hizmeti vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Telefonla arayarak evde hizmet istediklerini söyleyen hastalardan Mehmet Yaman, “Çok memnunuz, teşekkür ediyorum. Evden çıkmadan her şey ayağımıza geliyor. Allah razı olsun” şeklinde konuştu.
KAYNAK: İHA

Etiketler: SAĞLIK,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
ÇAYKUR'a kota tepkisi!
Trabzon Ortahisar Ziraat odası başkanı Mustafa Bekar yaptığı açıklamadan çay alımlarında uygulanan kotaya gösterdi. Çaykur tarafından kota ilan edilmesinin ardından özel sektördeki çay firmalarının fiyatı aşağı çektiğini belirten Bekar kota uygulamasının kaldırılmasını istedi.
30.05.2020
TS Clup neden maske üretmiyor?
Dünya'da ve ülkemizde yaşanan korona virüs salgını sonrasında hem dünyada hem de Türkiye'de önlemler arttırıldı. Bu önlemlerin başında ise maske kullanımı zorunluluğu geliyor. Süreçte maske konusunda yer yer sorunlar yaşansa da hiçbir zaman genele yansımadı. Maske kullanımı konusunda isteksiz olan guruplar ise aidiyet duygularını yansıtan ürünler ile maske kullanım konusunda eğilim gösterdiği gözlendi.
30.05.2020
Çotanak Spor Kompleksi’nde son aşamalara gelindi
Giresun’da yapımı süren Çotanak Spor Kompleksi içerisinde yer alan 20 bin kişilik stat, bin 200 kişilik olimpik yüzme havuzu, atletizm pisti ve antrenman sahası yapım çalışmalarının yüzde 95’i tamamlandı.
30.05.2020
Altındağ’daki spor tesisleri kapılarını açıyor
Korona virüsle mücadele tedbirleri nedeniyle kapatılan birçok yer, normalleşme takvimi ile beraber açılmaya başladı. Altındağ Belediyesi’ne ait spor tesisleri de 1 Haziran Pazartesi günü açılıyor.
30.05.2020
Borsa haftayı yükselişle tamamladı
Borsa, haftanın son iş gününü yüzde 0,15’lik yükselişle tamamladı.
29.05.2020
Korunan alanlar yeniden hizmete açılıyor
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yeni tip korona virüs nedeniyle ziyarete kapatılan 44 milli parkın ve 249 tabiat parkının, 1 Haziran 2020 itibariyle yeniden hizmet vermeye başlayacağını söyledi.
30.05.2020
SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 19 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
"KOVİD-19 PANDEMİSİ BİRÇOK YÖNÜ İLE KADINLARIN SIRTINDAKİ YÜKÜ ARTTIRDI"
ÇOCUKLARDA DİŞ ÇÜRÜĞÜNE DİKKAT
ERKEN EVREDE MEME KANSERİNİ SAPTAMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER
"COVİD-19’A KARŞI NEFES EGZERSİZLERİ İLE KORUNABİLİRSİNİZ”
SİVİLCEYE KARŞI BUNLARA DİKKAT EDİN
THE JUNCTİON, YETENEKLİ MÜZİSYENLERİN BİRLİKTE ÜRETİM SÜRECİNİ ANLATACAK
PANDEMİ SÜRECİNDE DÜĞÜNLERDEN SİYAH-BEYAZ MANZARALAR
DOĞUŞTAN KALP DAMARLARI TERS OLAN BEBEK TEDAVİ İÇİN ANKARA’YA GETİRİLDİ
SON 24 SAATTE 16 KİŞİ KORONA VİRÜSTEN HAYATINI KAYBETTİ
SON 24 SAATTE İYİLEŞEN SAYISI 2 BİN 315 OLDU.
BAKAN KOCA: “VAKA SAYILARIMIZDA AZALMA SÜRÜYOR. DİKKATLİ OLMALIYIZ. AZALMALAR YAVAŞ, ARTIŞ HIZLI GERÇEKLEŞİYOR. 1000’İ AŞAN GÜNLÜK YENİ VAKALARIMIZIN SEBEBİ, KURALLARA UYULMAMASIDIR. BUGÜNKÜ 16 CAN KAYBINA ÖNLENEBİLİR SEBEPLER YOL AÇTI. SALGINA KARŞI KAÇ KİŞİYİZ?”

EN ÇOK OKUNANLAR