Sokağa çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlara gidecek yardım kolileri yola çıktı
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 50 bin vatandaşa 6 hafta boyunca toplam 300 bin gıda kolisi yardımı yapılacağını duyurmuştu. Yardım kolileri bugün ihtiyaç sahiplerine gönderilmek üzere yola çıktı. Sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü ihtiyaç sahiplerine yapılan yardım ile ilgili konuşan Vali Yerlikaya, “Onlarla ilgili sokağa çıkma yasağı devam ettikçe bu hizmet devam edecek” dedi.

30 Mart 2020 - 14:15:03

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 50 bin vatandaşa 6 hafta boyunca toplam 300 bin gıda kolisi yardımı yapılacağını duyurmuştu. Yardım kolileri bugün ihtiyaç sahiplerine gönderilmek üzere yola çıktı. Sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü ihtiyaç sahiplerine yapılan yardım ile ilgili konuşan Vali Yerlikaya, “Onlarla ilgili sokağa çıkma yasağı devam ettikçe bu hizmet devam edecek” dedi.
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, geçtiğimiz günlerde yaptığı basın toplantısında 65 yaş üstü ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara İstanbul Vefa Sosyal Destek çalışmaları kapsamında yardım yapılacağını duyurmuştu. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarınca belirlenen, 65 yaş ve üstü maddi durumu iyi olmayan 50 bin vatandaşa 6 hafta boyunca 300 bin gıda kolisi yardımı yapılmaya başlandı. Yardım kolileri 39 ilçedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere bugün eş zamanlı olarak yola çıktı.
Yapılan yardımlar ile ilgili konuşan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “Tarihi bir dönemden geçiyoruz. Dünyayı ve ülkemiz tehdit eden görünmez bir düşmanla mücadele ediyoruz. Hiç kimseyi yalnız çaresiz bırakmadık bırakmayacağız. İçişleri Bakanlığımızın yayınladığı genelgeyle 65 yaşından büyük ve 65 yaşında olan, kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımıza sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Maddi durumu iyi olmayan, 65 yaş ve üstü ve kronik rahatsızlığı olan hemşehrilerimizle ilgili sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakfımız, 5 günden beri geceli gündüzlü çalıştı. Toplam 52 bin dosya adresleriyle beraber tespit edildi. İstedik ki sokağa çıkma yasağıyla bu büyüklerimizin kapılarını çalalım. Kaymakamlarımızın koordinasyonuyla, vefa sosyal destek grupları ve onların yönetiminde vefa iletişim merkezleri, 155 156 çağrı merkezlerimizce harekete geçen bu merkezde benim, kaymakamlarımız, yerel yönetimlerimiz, büyükşehir ve 39 ilçemiz görevlileri, Kızılay AFAD ve gönlü hayırdan yana yer alan STK’larımızdan o masada bulunması uygun görülenlerin hepsi masada yer alıyor. 22 Mart saat 13’ten bugün sabah saat 09.00’a kadar yaklaşık 73 bin çağrı aldık. Ve 65 binin biraz üzerinde çağrılarla gelen büyüklerimizin ricalarını yerine getirdik. Aradaki 7 - 8 bin çağrı da onların bilgi edinmeyle ilgili sordukları husustu onları kendileriyle paylaştık. Onlarla ilgili sokağa çıkma yasağı devam ettikçe bu hizmet devam edecek. Ama bugün burada bulunmamızın önemli sebebi de şu, biz her hafta onların evine bir yardım kolisi takdim edeceğiz. 50 bin adres her hafta olmak üzere bu haftadan itibaren birinci hafta, bu devam edecek. Bu sene farklı bir tarzla dağıtıyoruz. Her birinin navigasyon programlarına uygun enlem boylamlarını aldık. Getir firması, burada İl Tarım Müdürlüğü ve gıda mühendislerimizin gözetiminde gece gündüz esasına göre hazırlandı” dedi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
TBMM Başkanı Şentop:
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, TBMM girişine termal kamera yerleştirmeyi düşündüklerini belirtti.
11.03.2020
Zabıta memuruna son görev
Trabzon’un Akçaabat ilçesi Hıdırnebi Yaylası’ndaki şehit mezarının devrilen bayrak direğini kaldırmaya çalışırken dün hayatını kaybeden Akçaabat Belediyesi’nde görevli zabıta memuru için bugün belediye önünde tören düzenlendi.
11.03.2020
MİG Proje yarışmasında üç ödülün ikisini Enderunlular aldı
Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi öğrencileri, bu yıl 5.’si düzenlenen Marmara Mekatronik ve İnovasyon Günleri’nde (MİG) katıldıkları yarışmada 2 projeyle ilk üçe girmeyi başardı.
11.03.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan:
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu) Bu zat, 34 şehit verdiğimiz gecede ’Esed’in askerleri bizim askerleri koruyor’ diyebilecek kadar zıvanadan çıkmıştır."
11.03.2020
Bakan Akar:
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "15 Mart’ta M4 karayolu üzerinde müşterek devriyenin başlamasını planlıyoruz. Faaliyet olumlu şekilde cereyan etti. Bundan sonra da aynı şekilde devam etmesi için her türlü görevimizi yerine getirdik, getirmeye devam ediyoruz. Rusya tarafının da gerekli hassasiyetleri göstermesini istiyoruz" dedi.
11.03.2020
(Özel) Topkapı Sarayı’nda hummalı sayım
Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’na devredilen Topkapı Sarayı’nda 6 aydır özel bir ekiple hummalı bir şekilde sayım işlemleri devam ediyor. 24 saat güvenlik kamerası ile izlenen sayım işleminde müze bünyesinde yer alan eserlerin sayfaları tek tek incelenip fotoğrafları çekilip sayfa numaraları not ediliyor. Yaklaşık 1 ay içerisinde sayımların sonlandırılması planlanıyor.
11.03.2020
GİRESUN FINDIĞIN ANAVATANI VE KİRAZIN BAŞKENTİ
SAĞLIK BAKANLIĞI: “SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 23 CAN KAYBI, BİN 3 YENİ VAKA”
BAKAN ERSOY’DAN AYASOFYA PAYLAŞIMI
PANDEMİ DÖNEMİNDE DİYET YAPMAYIN
KENT KONSEYİ KÜLTÜR VE SANATIN BAŞKENTİ İÇİN ÇALIŞIYOR
"K VİTAMİNİ REDDİYLE ÇOCUĞUNUZU TEHLİKEYE ATMAYIN"
YERLİ SOLUNUM CİHAZLARI KARTAL DR. LÜTFİ KIRDAR ŞEHİR HASTANESİ’NDE KULLANILMAYA BAŞLANACAK
BAKAN KOCA: ”TÜRKİYE DÜNYADA SAĞLIK STATÜSÜNÜN GELİŞTİRİLMESİ SÜRECİNİN MERKEZİNDE YER ALACAKTIR”
YURT DIŞI TÜRKLER ÖĞRETMEN AKADEMİSİ DİJİTAL TANITIM PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
FERYATLARI YÜREK YAKAN BABA O ANLARI ANLATTI
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’NIN DSÖ AVRUPA BÖLGE DİREKTÖRÜ DR. HANS KLUGE İLE GÖRÜŞMESİ BAŞLADI.
GİRESUN İL GENEL MECLİSİNDEN TURİZM İNCELEMESİ

EN ÇOK OKUNANLAR